Szokujące doniesienia! Matka Trzaskowskiego współpracowała z SB - zdjęcie
05.09.18, 17:34youtube.com/potv

Szokujące doniesienia! Matka Trzaskowskiego współpracowała z SB

"Matka Rafała Trzaskowskiego, kandydata PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy, była tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie "Justyna"" - czytamy w najnowszym wydaniu Gazety Polskiej.

Szokujące doniesienia dziennikarzy wskazują, że Teresa Trzaskowska miała "meldować" bezpiece o kontaktach z dyplomatami USA muzyków jazzowych Jerzego Matuszkiewicza, Leopolda Tyrmanda i Romana Waschki.

Instytut Pamięci Narodowej ma być w posiadaniu dokumentów z których wynika, że TW "Justyna" podjęła współpracę z SB w 1960 roku.

"Kontrwywiad PRL interesował się matką Rafała Trzaskowskiego ze względu na kontakty, jakie miała z dyplomatami USA, a w szczególności z figurantem akt SB, pierwszym sekretarzem ambasady tego kraju w Warszawie, Thomasem Donovanem" - czytamy w środowym wydaniu.

Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta Warszawy z ramienia Platformy Obywatelskiej może "pochwalić się" rodziną bardzo mocno zakorzenioną w PRL. Teściowa Teresy Trzaskowskiej była kapitanem w UB, a teść - pułkownikiem Ludowego Wojska Polskiego.

mor/Gazeta Polska/Fronda.pl