Jak informuje „The Guardian”, w brytyjskim hrabstwie West Sussex rodzicom odebrano dwoje nastolatków, ponieważ … miały nadwagę, a sprawę do sądu zgłosiła tamtejsza opieka społeczna.

Sędzia stwierdziła, iż pomimo faktu, że rodzice darzyli miłością dzieci, to problemem, który – zdaniem sądu – było nie do rozwiązania stała się waga nastolatków. Jak dalej uzasadniał sąd rodzice nie poświęcali dzieciom należytej uwagi i nie przekonał sądu fakt, że miały one opłacone zajęć na siłowni.

Jak pisze „The Guardian”, pracownicy opieki społecznej mieli wielokrotnie zwracać uwagę rodzicom dzieci, że są zbyt otyłe, a sami rodzice mili prowadzić i promować niezdrowy tryb życia. Opieka społeczna zadeklarowała rodzinie pomoc poprzez m.in. „wykupienie stałego członkostwa na siłowni, wyposażenie ich w opaski do monitorowania postępów w walce z nadwagą i ustaleniu diety”.

Jak zaznaczyła sędzia, sytuacja w rodzinie nie uległa zmianie pomimo wysiłków oraz inicjatyw pomocy społecznej i dzieci nie traciły na wadze anie nie aktualizowały swoich danych w aplikacji. Nie stosowały też odpowiedniej diety.

Dzieci zostały umieszczone w rodzinie zastępczej, a sędzia uzasadniła to tym, że rodzice “nie zdawali sobie sprawy z powagi obaw, które zgłaszali pracownicy opieki”. Zdaniem brytyjskiego sądu dzieci natomiast zasługują na możliwość nauczenia się “sposobu na zdrowe życie”.

Nie pomogły też wyjaśnienia rodziców, że ćwiczenia i ruchliwość jest utrudniona przez okres pandemii.

Jak informuje dalej „The Guardian”, rodzicom odebrano dzieci i umieszczono je w rodzinie zastępczej na „dłuższy okres”.

 

mp/the guardian/zyciestolicy.com.pl