SZOK! Francja usłyszała, że "Polska zagazowała Żydów" - zdjęcie
14.01.16, 20:48

SZOK! Francja usłyszała, że "Polska zagazowała Żydów"

11

CITIZEN GO

List Otwarty do Pana Joēl Mergui, Prezydenta Centralnego Konsystorzu Izraelskiego w Francji

Szanowny Panie Joēl Mergui,

6 Stycznia 2016 roku w programie “Le Grand Décryptage” prowadzonym przez Oliviera Galzi, w telewizji I-Télé, podczas debaty z Pana ust padły kłamliwe i obrażające słowa na temat Polski i polskiego narodu. Pan, jako Prezydent Centralnego Konsystorza Izraelskiego we Francji, wypowiedział następujące słowa: „Teraz chciałbym [...] przypomnieć że Żydzi przeszli przez historie doznając rożnego rodzaju nienawiści, rożnego rodzaju masakr I, ze w imię Judaizmu wspólnota Żydowska, nigdy nie powstała ani, żeby zniszczyć Hiszpanię która ich wypędziła ani Polskę, która ich zagazowała.”

Wobec haniebnych słów wypowiedzianych przez Pana Joël Mergui żądamy oficjalnych przeprosin! Holokaust to zbrodnia Niemiecka, która odbyła się częściowo na terenach polskich, okupowanych przez Niemiecką Trzecią Rzeszę. Przypominamy również, że w Polsce nie było żadnej oficjalnej kolaboracji ani na poziomie politycznym ani ekonomicznym. Polska nigdy też oficjalnie nie poddała się, a polski ruch oporu był największym ruchem podziemnym w całej okupowanej Europie. Szacuje się że w 35-cio milionowym kraju było tylko kilka tysięcy kolaborantów, czyli mniej niż 0.1% Polaków. Z liczbą tą zgadza się Israeli War Crimes Commission. To Polacy mają tez najwięcej Sprawiedliwych Wśród Narodów mimo iż w Polsce, jako jedynym okupowanym kraju, obowiązywała kara śmierci, nie tylko dla osoby, która pomagała Żydom, ale także dla jego rodziny. Etniczni Polacy byli też pierwszymi ofiarami Auschwitz.

Czas przestać wiec mylić ofiary ze sprawcami. Pan jako Prezydent Konsystorzu i przedstawiciel wspólnoty Żydowskiej powinien o tym wiedzieć.

Sprzeciwiamy się tym oszczerstwom i prosimy o natychmiastowe oficjalne i publiczne przeprosiny oraz sprostowania Pana wypowiedzi.

TUTAJ MOŻESZ PODPISAĆ PETYCJĘ - CITIZEN GO

wbw

Komentarze (11):

anonim2016.01.14 16:57
Brakuje mi tu jeszcze pozwu sądowego za kłamstwo "Polskę, która ich zagazowała.”, które szkaluje imię Polski. Znajdą się prawnicy, którzy wycenią, że takie słowa powodują straty wizerunku Polski, a to się wiąże ze stratą pieniędzy (turystyka, kontrakty itp.). Do póki pewne środowiska nie poczują w kieszeni, że szkalowanie Polski się nie opłaca, to będą te kłamstwa ŚWIADOMIE wygłaszać.
anonim2016.01.14 17:36
mały faszysta myśli, że co !!! Polacy to też 3 mln żydów którzy tu wciąż mieszkają i maja Polskie obywatelstwo.
anonim2016.01.14 18:04
Takie i podobne oskarżenia będą się mnożyć, dopóki Polska będzie funkcjonować jako kraj katolicki, przeciwny dewiacjom moralnym i społecznym, przemysłowi porno i aborcyjnemu, ideologii gender i homoseksu. Te międzynarodowe siły nam nie odpuszczą!!! Jakoś coraz częściej widzę ich w tle wielu decyzji unijnych...
anonim2016.01.14 18:24
Ja bym go ścigał z paragrafu o kłamstwo oświęcimskie - negowanie holokaustu dokonanego przez Niemców jest też kłamstwem oświęcimskim. Twierdzenie że to Polscy lub Polska jest zwykłym kłamstwem i powinno być ścigane.
anonim2016.01.14 18:46
a wiec po zagazowaniu pozostali i rozmnazaja sie tylko idioci tak z tego mozna wnioskowac, z pokolenia na pokolenie coraz glupsi- historia o zydowskich psach, ktorzy spadly na psy. te wredne aluzje to nie glupota debila tylko zlecenie, ktore ta swinia bez mozgu wykonuje i akurat teraz by dowiesc swiatu, ze PiS z pewnoscia rozpala pod rusztami w Auschwitz by zniszczyc ,,dobro europeskie" w postaci uni i z tego powodu zydki powinni opuszczac euope
anonim2016.01.14 18:52
nie podpiszę ale chętnie mu mordę obiję
anonim2016.01.14 19:30
Dlaczego takie ugrzecznione słowa. Ordynarne kłamstwo zasługuje by je odpowiednio nazwać. Kłamca też zasługuje na swoisty szacunek. Zagrał skrajnie, zatem skrajnie trzeba go potraktować.
anonim2016.01.14 22:15
@Lubiniak Słusznie. Wyceniam to na 5 milionów dolców...Chyba mu przejdzie.
anonim2016.01.15 0:28
jak by zapłacił odpowiedniej wysokości karę za szkalowanie POLSKI i polaków toby inny głupiec nie powtórzył jego błędu.
anonim2016.01.15 1:47
Czy naprawdę taki szok? W sprawie Polski plemię żmijowe od bardzo dawna działa z Niemcami ręka w rękę, już w czasie zaborów byli jednymi z najbardziej aktywnych germanizatorów. Potem Hitler nieco popsuł relacje, ale obecnie wszystko już wróciło na stare koleiny. Nasze michniki i hartmany działają przeciwko Polsce wcale nie mniej zajadle niż Niemcy, a może nawet bardziej.
anonim2016.01.16 7:35
A dlaczego byli zagazowywani biedni Żydzi? Mający kasiorę uniknęli tego losu, a pan Bartoszewicz to nawet na L-4 /zły stan zdrowia?/ został zwolniony z obozu.........Komendantami obozów byli Niemcy....