Szeremietiew: Rosja musi zaatakować Polskę - zdjęcie
18.02.15, 09:30Romuald Szeremietiew (fot. media)

Szeremietiew: Rosja musi zaatakować Polskę

11

Szeremietiew, były szef MON, we „Wstajesz i wiesz”. Dodał też, że jego zdaniem porozumienie z Mińska to po prostu hipokryzja, bo było jasne, że separatyści nie będą przestrzegać pokoju.

„Nie wiem czy Putin oszukał Merkel. Ona doskonale wie, kim jest Putin i co robi na Ukrainie” – stwierdził Szeremietiew. „Udajemy, że pomagamy Ukrainie, że można porozumieć się z Putinem, aby zapanował pokój na Ukrainie, Ukraina udaje, że nie prowadzi wojny z Rosją, Rosja udaje, że nie prowadzi wojny z Ukrainą. A zapomina się rzecz podstawą i prostą: że rebelianci już wcześniej zajęli spory kawał Ukrainy i nie budzi to wątpliwości. To chora sytuacja” – kontynuował.

Były szef MON przypomniał też, że na początku XX wieku polityką ustępstw Zachód doprowadził do wybuchu II wojny światowej. Ocenił wreszcie, że jeżeli Rosja chce odbudować imperium, to musi zaatakować Polskę. A Moskwa mówi, że chce…

bjad/tvn24.pl

Komentarze (11):

anonim2015.02.18 10:03
@Akas Rosja niczego nie musi, to fakt. Szatan musi, bo jego czas się kończy...Tu tkwi jądro ciemności.
anonim2015.02.18 10:11
Sorry ale to bełkot. Rosja nie ma interesu aby teraz atakować Polskę. Po co? Ma ważniejsze cele strategiczne.
anonim2015.02.18 10:50
To co właściwie radzi ten pan?
anonim2015.02.18 11:08
@patriota5: A kto mówi, że Rosja zaatakuje TERAZ? Szeremietiew mówi, że groźba ataku Rosji w pewnym horyzoncie czasowym jest realna. Ten horyzont czasowy obecnie zdaje się być niepokojąco krótki, biorąc pod uwagę awanturniczą politykę wschodnią POPISiorów i bęzwąsego lokatora Belwederu. Jeśli ktoś zakłada, że groźba ataku nie jest realna, potwierdza tylko spostrzeżenie klasyka, że "historia uczy, że jeszcze nikogo nic nie nauczyła". Szeremietiew, biorąc pod uwagę, że od lat optuje za budową obrony terytorialnej, to taka jego wypowiedź jest jak najbardziej zrozumiała. Ja nie wiem jakie interesy ma teraz Rosja, jakie "ma ważniejsze cele strategiczne". Skąd Ty to wiesz? Z tvn24? Czy od młodego Bandersteina z tv Republika?
anonim2015.02.18 12:56
@Przeciw_gender sam mu powiesz, że nie istnieje jak do niego trafisz, a on będzie z ciebie rechotał, a ty będziesz mógł sobie popiskiwać "nie istniejesz, nie istniejesz, no co jest, przecież nie istniejesz" - i co najwyżej czkawkę ze śmiechu mu zafundujesz...
anonim2015.02.18 13:21
Bardzo ciekawa analiza: III Rzeczpospolita K..ewska 1989-2015 - upadek i zagłada Narodu Polskiego " O tym, że do naszych drzwi puka wojna Romuald Szeremietiew mówi od co najmniej 5 lat. Mówi i mówi... i nic z tego mówienia nie wynika. Pan profesor zadał kiedyś pytanie - jak czuli się Polacy, gdy zaczynały się rozbiory ? Nijak, mieli to w dupie. Nie interesowała ich polityka, a niektórzy nawet poczuli jakiś przypływ nadziei. Jesteśmy Polakami tylko wtedy, gdy można się najebać, albo trzeba komuś przypierdolić. Najlepiej jedno i drugie i to w rytmie "Jeszcze Polska nie zginęła...". Wiedział o tym już nawet Napoleon. Czy się to mordom zapitym podoba czy nie - wojna będzie i gówno będziemy mieli w tej sprawie do powiedzenia. To nie Polska siada do stołu z Rosją, Francją i Niemcami, ale Białoruś. Tak, Białoruś, ten kraj na który tak często nasi politycy chętnie się powołują. "My nie jesteśmy Białorusią", "zasady jak z Białorusi", "dyktatura, dyktatura!". Gdy Rosja zajmie Ukrainę, co stanie się w najbliższych kilkunastu tygodniach - umocni się również na Białorusi. Tak jak powstała Ługańska Republika Ludowa oraz Doniecka Republika Ludowa - tak pod naszymi nosami powstanie Galicja Zachodnia, albo inny twór. To nie Rosja nas bezpośrednio zaatakuje, ale właśnie te quasi twory kontrolowane przez Federację Rosyjską. Rosja nie jest w stanie utrzymać tych wszystkich terenów oraz ludzi na obszarze całej Białorusi i Ukrainy jednocześnie. Dlatego, gdy już umocni swoje wpływy - wypchnie obie republiki przeciwko nam. Powstanie "wojna kontrolowana", w której oficjalnie Polska będzie tłuc się z Kresami Wschodnimi. (...) W ostatnich dniach do Europy Zachodniej (Niemcy, Wielka Brytania) - przyleciały dodatkowe maszyny A10 Thunderbolt przeznaczone przede wszystkim do niszczenia czołgów. Jednocześnie w Wielkiej Brytanii pojawiły się amerykańskie bombowce strategicznie. W tym samym czasie, amerykanie przesuwają swoje siły pancerne w kierunku Europy Wschodniej. Nie istnieje już pytanie : czy do wojny dojdzie ? Istnieje tylko odliczanie. Pozostało niespełna dwa lata, a najbardziej pesymistycznym wariancie - zaledwie kilka miesięcy. Intensywna propaganda rosyjska przeciwko Polsce pokazuje, że już niedługo mogą nas od wojny dzielić tylko tygodnie. "
anonim2015.02.18 13:37
Jednym słowem uzbroić społeczeństwo i to szybko!
anonim2015.02.18 16:18
Szeremietiew sugeruje, jakoby Rosja stanowiła naród samobójców?? Wyborne!! :DD
anonim2015.02.18 16:20
@Przeciw_gender -------------------------------------------------------------------- "szatan nic nie musi, bo nie istnieje." -------------------------------------------------------------------- Ignoramus et ignorabimus... I pomyśleć, że kiedyś byłem dokładnie tego samego zdania...
anonim2015.02.18 17:59
"Nie produkuj się, mogę podyskutować z ludźmi wierzącymi. Z religijnymi błaznami nie dyskutuję." Niestety Nabi reglamentacja.:)))
anonim2015.02.19 12:57
a na poczatek ataku szeremietiew dostanie bejsbolem w głowę by rozum odnalazł własciwe miejsce