Szef Sztabu Generalnego: Polska jest regionalnym liderem NATO - zdjęcie
25.10.19, 13:34Zdj. Wikimedia Commons, domena publiczna, CC0

Szef Sztabu Generalnego: Polska jest regionalnym liderem NATO

20

Podczas uroczystości z okazji 101. rocznicy powołania Sztabu Generalnego Wojska Polskiego w Warszawie, szef SG, gen. broni Rajmund Andrzejczak zwrócił uwagę na fakt, że Polska jest obecnie postrzegana na świecie jako państwo odpowiedzialne, dojrzałe i inwestujące ogromne środki w bezpieczeństwo.

Jak ocenił Andrzejczak, Polska nie tylko inwestuje w bezpieczeństwo, ale również ma pomysł na jego budowanie. Podsumowując mijający rok, generał zauważył, że RP jest postrzegana, "jako regionalny lider" wśród krajów NATO i w krajach sąsiedzkich, które nie są członkami Sojuszu. Jak przypomniał szef SGWP, celem, jaki stawia sobie polska armia, są "nowoczesne, wysoce mobilne siły zbrojne, gotowe do natychmiastowego podjęcia operacji i zwycięstwa w wielodomenowej operacji połączonej".

Generał podkreślił, że do głównych zadań na przyszły rok będzie należeć zwiększanie gotowości bojowej. Jak zapowiedział, w planach są prace zmierzające do zmian legislacyjnych i organizacyjnych, które usprawnią szkolenie rezerw. Podkreślił także znaczenie sprawności fizycznej.

List z okazji święta Sztabu Generalnego Wojska Polskiego skierował również Zwierzchnik Sił Zbrojnych, prezydent Andrzej Duda, nawiązując m.in. do zmian w systemie kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi, które przywróciły Sztabowi Generalnemu funkcje dowódcze.

"Od blisko roku Sztab Generalny Wojska Polskiego ponownie wypełnia tę zasadniczą rolę, do której został przeznaczony - dowodzi Siłami Zbrojnymi RP. Pierwszy etap przywracania sprawdzonego systemu kierowania i dowodzenia pozwolił na powrót do efektywnego podziału kompetencji, w którym Sztab Generalny zajmuje najwyższą pozycję"-napisał prezydent. 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze (20):

Cool 2019.10.25 21:12
Польские братья, вы ненормальные
nikt2019.10.25 17:50
I to niby ma mnie cieszyć ? Całe szczęście , że mieszkam na zadupiu . Daleko od Warszawy .
Cool2019.10.25 16:43
"On that era" is an older form of the same expression: https://en.wikisource.org/wiki/Page:EB1911_-_Volume_02.djvu/346 So, what about your book pertaining to the Roman Dmowski? I do prefer the English version.
Cool2019.10.25 16:41
The correct plural form of the noun "ship" is "ships". https://en.wiktionary.org/wiki/ship
get lost 2019.10.25 15:59
Only asshole like you CANNOT learn shit repeating over and over the same mistakes. Keep copying the same shit! not a "ships" but ship's (singular) or ships' (plural) not "on that era" but "in that era" You'll die wiping asses - that's your present and that's your future
GDZIE W POLSCE JESTEŚ PEDALE ???2019.10.25 15:45
GDZIE W POLSCE JESTEŚ PEDALE ??? TU JESTEŚ: 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. - 𝐬𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐛𝐚 - 𝐑𝐎𝐒𝐉𝐀 Putinowskie q ...., trolle na polskich blogach są wszędzie. Tu najlepszym dowodem jest "polski gej" i nie tylko on. Prawda o "polskim geju". W jakim miescie jesteś "polski geju"? No powiedz, napisz. Tego nie zrobisz bo się boisz, że ktoś o szczegóły zapyta. 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐞𝐣-𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! TU JESTEŚ: 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. - 𝐬𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐛𝐚 - 𝐑𝐎𝐒𝐉𝐀 Nie dajcie się nabrać na ta sowiecka sukę !!! Suki nie mają nic wspólnego z Polską !!! Łże suka kremlowska, oni tak jak cerkiew ruska sa 𝐚𝐠𝐞𝐧𝐭𝐚𝐦𝐢 𝐅𝐒𝐁 - 𝐆𝐑𝐔. GDZIE JEST "PREMIER" BIEDROŃ" ??? GDZIE SĄ PIENIĄDZE ZEBRANE DLA "MIKOŁAJA" ???
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.25 15:39
🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈 25 października młodzież szkolna świętuje Tęczowy Piątek – dzień, którego celem jest okazanie wsparcia nękanej na co dzień młodzieży LGBT. Wyzwiska, szarpanie i złośliwe żarty, to dla młodych osób LGBT codzienność. "Jak wynika z badań w Polsce blisko 70 proc. młodzieży LGBT doznaje przemocy, a w 26 proc. przypadków dochodzi do niej w szkole. Dlatego tak ważne jest, aby dorośli zadbali o atmosferę, która będzie towarzyszyć Tęczowemu Piątkowi i okazali młodzieży wsparcie" - wyjaśnia Joanna Skonieczna z Kampanii Przeciw Homofobii. Sposobów na wsparcie młodzieży świętującej 25 października Tęczowy Piątek jest cała masa. Oto kilka pomysłów na to, w jaki sposób dorośli mogą wesprzeć młodzież przygotowującą się do Tęczowego Piątku przy użyciu mediów społecznościowych: 1. Facebook: skorzystaj z nakładki #TęczowyPiątek na zdjęcie profilowe [nakładka dostępna TUTAJ http://www.facebook.com/profilepicframes/?selected_overlay_id=1190093661178816 2. Twitter: opublikuj tweeta z hasztagiem #TęczowyPiątek 3. Instagram: opublikuj swoje zdjęcie z wydrukowaną ze strony KPH grafiką z hasztagiem akcji [pobierz ją TUTAJ https://kph.org.pl/wp-content/uploads/2019/10/t%C4%99czowy_pi%C4%85tek_board.pdf]. Takie zdjęcie możesz też udostępnić również na Facebooku i Twitterze. 4. Instagram: zamieść na Instastory filmik, w którym mówisz, dlaczego stoisz po stronie młodzieży. Takie wideo możesz udostępnić również na Facebooku i Twitterze 5. Media społecznościowe: udostępnij na Facebooku, Twitterze lub Instagramie jedno lub więcej nagrań z serii „Stoję po stronie młodzieży” i napisz kilka słów wsparcia [kanał youtube KPH dostępny TUTAJ https://www.youtube.com/channel/UCojA1DLlDKWJOMYz487aQuQ Młodzież LGBT z pewnością odczyta te działania jako znak wsparcia. Nic jednak nie zastąpi rozmowy. Dlatego, jeżeli znasz jakiegoś nastolatka lub nastolatkę świętująca Tęczowy Piątek, powiedz jemu lub jej, że ją wspierasz i że jest OK. 🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈
Cool2019.10.25 15:38
Knowledge is a knowledge. Regardless of the medium. Remember the Apollo space program? They used transistors in ships computers, regardless of their novelty on that era.
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.25 15:35
🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈 "Uczniowie I LO w Toruniu nie dostali zgody na organizację "Tęczowego piątku". Młodzież obeszła zakaz: urządziła go przed budynkiem szkoły." https://torun.wyborcza.pl/torun/7,48723,25346615,teczowy-piatek-zakazany-wiec-mlodziez-zorganizowala-go-przed.html#s=BoxOpImg10 Brawo, żadnemu homofobowi, choćby nawet był dyrektorem szkoły nie uda się zaknedlować polskiej młodzieży! 🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.25 15:35
🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈 Ambasadorka Kampanii Przeciw Homofobii aktorka Julia Kamińska tłumaczy dlaczego Tęczowy Piątek jest tak bardzo potrzebny --> https://www.youtube.com/watch?v=7bwLk5Bqem4 🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈
Adios moron2019.10.25 15:25
- "It's time to upgrade your shitty browser,..." - shitty browser - well, well, well ..... Now it's my browser, how about some education you moron? Classroom, teachers, books, libraries, bookstores those sort of things... Yeah right, you've one and truly "un-shitty" browser, a key to a fucking "knowledge"! You CANNOT learn anything by copying!
Cool2019.10.25 14:57
No shit asswipe! https://www.goodreads.com/quotes/2253-live-as-if-you-were-to-die-tomorrow-learn-as
it's your ignorance 2019.10.25 15:04
doesn't work that way tovarisch Not in English Quote is directed in PLURAL, not just singular PLURAL !!! were - second person singular past, PLURAL past, and past subjunctive of be.
Cool2019.10.25 15:13
It's time to upgrade your shitty browser, you clueless asshole. Meanwhile, if you REALLY want to get some knowledge try this: shorturl.at/rIKP0
it's your ignorance 2019.10.25 14:48
da da in your "ynglysz".. Do you know otherwise? - Czy wiesz, ze jest inaczej? - " Learn as if you were to live forever.." Wrong! "Were" - singular PAST, plural PAST, and PAST subjunctive of be !!! Learn as if YOU would live forever,... !
Cool2019.10.25 14:38
"How would you know otherwise" is a correct form. Learn as if you were to live forever, asswipe.
It's not science, it's your bullshit2019.10.25 14:34
@Cool - no shit .. Do you know otherwise?
Cool2019.10.25 14:32
Kody serwisowe do F-16 już wam "liderom" przekazali?
Pisowiec2019.10.25 14:31
Generał zaorał lewaków!!! Polska armia rośnie w siłę!!! W sojuszu z USA dzięki staraniom PiS jest bezpieczna jak nigdy w dziejach!!! Generał trafił w punkt i zmiażdżył oponentów!!!
anonim2019.10.25 14:38
Hahahahaha