Szef SOP rezygnuje. Kto zastąpi gen. Miłkowskiego? - zdjęcie
26.02.19, 18:17Zdj. P. Tracz Kancelaria Premiera, domena publiczna (edytowane))

Szef SOP rezygnuje. Kto zastąpi gen. Miłkowskiego?

2

Generał brygady Tomasz Miłkowski, komendant SOP (Służba Ochrony Państwa) podał się do dymisji. Zrobił to po wcześniejszych ustaleniach z szefem MSWiA, Joachimem Brudzińskim. 

"Pan komendant już od jakiegoś czasu nosił się z decyzją o rezygnacji, jednak miałem do końca nadzieję, że zostanie na stanowisku"-skomentował wiceminister Jarosław Zieliński w rozmowie z Polskim Radiem 24. 

Miłkowski stanowisko szefa Służby Ochrony Państwa objął po powołaniu formacji w miejsce Biura Ochrony Rządu. Według ustaleń reportera RMF FM, Krzysztofa Zasady, komendant zrezygnował prawdopodobnie z powodu niedawnego incydentu z udziałem kierowcy limuzyny premiera. 

Na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji nowego szefa SOP ma powołać Prezes Rady Ministrów.

"Mamy już pewne kandydatury na miejsce Miłkowskiego, ale decyzja należy do pana premiera"- podkreślił wiceszef MSWiA, Jarosław Zieliński. 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze (2):

Andrzej Malik2019.02.26 20:19
A może dwa słowa o incydencie? "Jak twierdzi reporter RMF FM Krzysztof Zasada, przyczyną rezygnacji Tomasza Miłkowskiego mógł być incydent sprzed kilku dni z udziałem kierowcy premiera Mateusza Morawieckiego. Funkcjonariusz SOP miał przyjechać po szefa rządu na jedno z warszawskich osiedli. Będąc na miejscu, przez przypadek miał włączyć sygnały dźwiękowe, nie mógł ich potem wyłączyć. "Kierowca z włączonymi syrenami wyjechał z osiedla i przyjechał do siedziby jednej ze służb specjalnych, tam prosił o pomoc. Gdy wysiadł z limuzyny, ta zatrzasnęła się, trzeba było ściągnąć specjalną ekipę. Po premiera przyjechał inny samochód" - mówił na antenie RMF FM Zasada." Tylko prawda jest ciekawa :-)
Zbigniew2019.02.28 11:05
Ale się uśmialiśmy z tych fachowców. To są wszyscy z rodziny albo znajomki, a znajomości zawodu 0