Szef niemieckiego wywiadu: Nawalnego otruto silniejszą formą Nowiczoku  - zdjęcie
11.09.20, 21:22Fot. screenshot - YouTube (euro news)

Szef niemieckiego wywiadu: Nawalnego otruto silniejszą formą Nowiczoku

2

Jak donosi niemiecki tygodnik „Der Spiegel”, szef niemieckiej Federalnej Służby Wywiadowczej Bruno Kahl miał w czasie „tajnego spotkania” poinformować, że Aleksieja Nawalnego próbowano otruć silniejszym środkiem niż jego wcześniejsze formy.

Tygodnik dodaje, że w ubiegły weekend berliński szpital, gdzie hospitalizowany jest Nawalny, miała odwiedzić delegacja Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej.

Aleksiej Nawalny przebywa w klinice w Charite w Berlinie. W ostatnich dniach poprawił się jego stan i wybudził się ze śpiączki. Władze Niemiec potwierdziły, że doszło do próby otrucia rosyjskiego opozycjonisty przy użyciu gazu bojowego z grupy Nowiczok.

kak/PAP

Komentarze (2):

Anonim2020.10.4 1:47
Nawalnego otruto silniejszą formą Nowiczoku. To prawda, dlatego przeżył. Gdyby to była słaba forma, to już by dawno strzelił kopytkami. Hahahaha
Japa2020.09.12 22:51
Co to wszystko znaczy . To była tragedia . Może być większa , bo pieron wie jak wyjdzie z tego trucia Nawalny . Jeśli wyjdzie . A tu polityka gra pierwsze skrzypce. Najwyrażniej widać ,że Putin ma wszystkich w nosie . Nie pierwsze to trucie . I co ? Nord Stream szedł elegancko ? Nie wiadomo czy i ten drugi tak nie pojdzie . Ja się domyślam ,że sprawa nie jest prosta . Putin cwaniak , zgodził się na wydanie prawie zwłok Nawalnego , do leczenia swoim kumplom . Do Polski by go nie puścił .Dlaczego kumple go zdradzili ? Czyżby to zemsta ( nie frojlain Merkiel ale " prawdziwych " Niemców ) za zdradę w 39 ( nie dotrzymanie umowy Ribentrop Mołotow ?) Oj niedobrze , niedobrze . To się ię może żle skończyć dla Unii Europejskiej . Powstanie Unia Niemiecko -Francuska a może Francusko - Niemiecka Ruska . Wróć ! Niemiecko Rusko Framcuska . Głupie ? A co tylko temu jasnowidzowi łysemu wolno wróżyć ?