Szef MSWiA powołał nowych komendantów wojewódzkich Policji - zdjęcie
11.02.21, 20:49fot. policja.pl

Szef MSWiA powołał nowych komendantów wojewódzkich Policji

4

W czwartek (11 lutego br.) Mariusz Kamiński wręczył powołania oficerom Policji, którzy obejmą stanowiska komendantów wojewódzkich w garnizonach: śląskim, świętokrzyskim i opolskim.

Na stanowisko szefa śląskiego garnizonu Policji minister Mariusz Kamiński powołał insp. Romana Rabsztyna. Swoje zadania zacznie wykonywać 16 lutego br. Inspektor Roman Rabsztyn skończył Akademię Świętokrzyską w Kielcach oraz Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Pełnił służbę na stanowiskach związanych ze zwalczaniem przestępczości gospodarczej oraz w pionie ruchu drogowego. Był między innymi zastępcą komendanta miejskiego i komendantem miejskim w Zabrzu. Od 2015 roku był pierwszym zastępcą komendanta wojewódzkiego Policji w Katowicach. Inspektor Roman Rabsztyn zastąpił na tym stanowisku nadinsp. Krzysztofa Justyńskiego, który przeszedł na emeryturę.

Komendantem wojewódzkim Policji w Kielcach został nadinsp. Jarosław Kaleta.  Swoje obowiązki zacznie pełnić 13 lutego br. Nadinspektor Jarosław Kaleta ukończył Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Jest doktorem nauk społecznych. Do Policji wstąpił w 1992 roku. Służbę zaczynał w pionie prewencji w Mysłowicach. Nadinsp. Jarosław Kaleta przez wiele lat był związany ze Szkołą Policji w Katowicach. W latach 2010-2016 był jej komendantem. W maju 2016 roku został powołany na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu.   

Minister Mariusz Kamiński na stanowisko komendanta wojewódzkiego Policji w Opolu powołał insp. Rafała Kochańczyka. Pełnienie obowiązków nowy komendant rozpocznie 13 lutego br. Inspektor Rafał Kochańczyk jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Posiada tytuł doktora nauk społecznych. Służbę w Policji zaczął w 1993 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywał między innymi na stanowisku zastępcy komendanta miejskiego w Gliwicach. Był również szefem garnizonu świętokrzyskiego. Od 2016 roku był Komendantem Szkoły Policji w Katowicach.

 

mp/policja.pl

Komentarze (4):

ter2021.02.12 9:48
A kiedy odwołanie nieudacznika i podnóżka Lempart znanego Kamińskiego?
Prawda2021.02.11 21:54
Bolszewicką Ruska zaraze powinno sie wyplenić z Policji i Wojska i ich -- Potomków a jest ich O O O bardzo dużo
franc2021.02.11 21:07
pisowskie bandziory jak stalin mierny bierny ale wierny ma pałować ,gazować zamykać polaków pokraka Żoliborza lepszy od tow jaruzelskiego
Chory kraj2021.02.11 21:02
A ty dalej podatniku utrzymuj policjantów urzędników polityków dalej i więcej niech wyciągną ci z kieszeni i więcej...