Szef MON: Fort Trump? Jestem dobrej myśli! - zdjęcie
15.02.19, 21:49zdj. screen TVP Info

Szef MON: Fort Trump? Jestem dobrej myśli!

11

Minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak bierze udział w Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium. Podczas rozmowy z dziennikarzami był pytany m.in. o postępy w sprawie "Fort Trump". 

Podczas swojej wizyty w Polsce na konferencji bliskowschodniej amerykański sekretarz stanu, Mike Pompeo zdradził, że decyzja w sprawie stałej bazy wojsk amerykańskich w Polsce zapadnie już wkrótce i będzie poprzedzona długą dyskusją. 

"Jestem dobrej myśli"- ocenił dziś szef resortu obrony. 

"Używając terminologii sportowej, można powiedzieć, że uczestniczymy w maratonie i jesteśmy gdzieś tak na 35 kilometrze. Wszystkie trudności już za nami. Niedługo ostatnia prosta, rozmawiamy, umówiliśmy się na kolejne spotkania. Atmosfera jest bardzo dobra"- ocenił Błaszczak, który rozmawiał w Monachium z sekretarzem obrony USA, Patrickiem M. Shanahanem.

Szef resortu obrony zaznaczył, że budowa stałej bazy będzie sukcesem Polski w zapewnieniu bezpieczeństwa na całej wschodniej flance Sojuszu.

yenn/DW.com, Fronda.pl

Komentarze (11):

Luzifer2019.02.16 16:00
Blaszczak robi laske jankesom.
Saki faki2019.02.16 12:47
Wyjdzie wam z tego "Fort Gump", kapiszony.
Dumi2019.02.16 10:23
Dopóki Polska nie będzie miała własnych produktów, koncernów, firm, banków, itp. dopóty nasza suwerenność będzie coraz bardziej zależna od wpływów obcego kapitału i mocarstw. Jak odbudować Polskę??? Recepta: 1. Bóg, honor, ojczyzna. 2. Podatki nie wyższe niż 10%. 3. Zakaz budowy marketów w miastach. 4. Zamiast bramek autostradowych stworzyć roczną opłatę dla wszystkich posiadaczy aut i NIEWIELKĄ (dosłownie symboliczną by nie odstraszyć) OPŁATĘ DLA WJEŻDZAJĄCYCH DO POLSKI. 5. Sięgnąć do bogactw naturalnych, które mamy pod ziemią (jesteśmy pod tym względem bogaczami). 6. Wypowiedzieć wszelkie umowy ograniczające naszą energetykę (po co nam limity i horendalne kary za ich nie przestrzeganie - TO JEST NIENORMALNE I CZAS PRZYWRÓCIĆ NORMALNOŚĆ!!!). 7. Zwiększyć środki finansowe na modernizację naszej armii dodając do obecnie zaplanowanego budżetu każdego roku DODATKOWO minimum 5 do 10 mld zł ( w ciągu 5 lat mamy minimum 25 mld zł dodatkowo np. na zakup programu Narew albo budowę IV dywzijonu na bogato). Jednocześnie skończyć z wygłupami w postaci zabiegania o Fort Trump bo to ogranicza NASZĄ SUWERENNOŚĆ i skazuje nas na SKRAJNOŚĆ w polityce zagranicznej, ale nie tylko... Rotacyjna obecność, szpica NATO, Redzikowo to wystarczająca gwarancja z możliwością stopniowego zwiększania ilości żołnierzy amerykańskich. Ale nigdy na stałe!!! 8. Postawić na przemysł zbrojeniowy i szybką modernizację. Zwiększyć finansowanie ośrodków badawczych mających na celu tworzenie nowoczesnych rodzajów broni, które częściowo można wprowadzać na rynek cywilny. Kupować sprzęt dla armii, ale tylko skuteczny i od krajów, które DADZĄ NAM NAJWIĘCEJ TECHNOLOGII HOW KNOW. Tu liczy się zasada IM WIĘCEJ WYDASZ PIENIĘDZY TYM WIĘCEJ ZYSKUJESZ. Przykład Turcji mówi wiele. Postawić na eksport. To co robią z nami amerykanie to skandal. Ich działanie niszczy naszą zbrojeniówkę!!! Dziś liczą się kraje, które mają silną armię 9. Reformować sądy, reformować sądy bo tam patologia goni patologię. 10. Taka banalna sprawa. Pozwolić Polakom zasadzone przez siebie drzewo na swojej posesji ścinać za darmochę bo to JEGO WŁASNOŚĆ, JEGO PRACA, JEGO CZAS. I ma prawo zrobić z tym drzewem co Mu się chce. Obecnie państwo nas okrada z podstawowych i logicznych praw. Zmienić również prawo mówiące, że na twojej własności to co jest poniżej 30 cm w głąb ziemi należy do państwa... Może nie na: "aż do jądra Ziemi" - jak mówi Cejrowski, ale tak do 50 - 100 metrów chyba wystarczy. Ostatni punkt to przykład, który pokazuje głupotę pojawiąjącą się gąszczu przepisów i prawa, której jest więcej i należałoby to powoli zmieniać. Wystarczy bo pisałem z głowy i spontanicznie...
Dumi2019.02.16 9:50
Fort Trump??? Zaciekłe dążenia PiS do jego powstania pokazuje jak nisko upokarza się nasz rząd czyli w sumie nasz naród bo nas reprezentują... Amerykanie nas nie szanują a kto tego nie widzi musi udać się do okulisty. Jak już Fort Trump powstanie amerykanie wcisną co chcą a my za to grzecznie zapłacimy. Rząd PiS prowadzi nas do sytuacji, że Polska stanie się pajacynką USA!!! To nie ulega wątpliwości i każdemu kto uważa, że nie wyłożę w 5 minut argumenty nie do obalenia. Tej żenującej prawdy nikt nie jest w stanie obalić.
Katarzyna2019.02.16 2:17
Fort Trump to niebezpieczna opcja w przyszłości. Generalnie Amerykanie to fajni ludzie. Tacy też pewnie będą stacjonować. Ale kto będzie wydawał im rozkazy. W świetle ostanich kampanii nienawiści elit Żydów do Polaków, obawiam się że rozkazy będzie im wydawał jeden z takich ludzi gdzieś w Waszyngtonie. Na wniosek np. Netajahu czy innego obsesyjnego wroga Polaków. Będą wtedy bezpardonowo realizować żydowską pieniężną politykę przeciwko nam. Przedsiębiorstwo holokaust potrzebuje narzędzi militarnego nacisku by mogło na swoich dobrze zarabiać.
Bret2019.02.16 1:33
Ten Błaszczak to dureń czy zdrajca?
Tomi2019.02.16 10:42
Chyba ty masz beret płaski !!!!
Stachu2019.02.16 1:32
las-ka! las-ka! las-ka! las-ka!
Olej2019.02.16 0:25
Czas nas goni jak przed 1939 ! Panie ministrze ! Jak byłem po wizycie prezydenta Trumpa w Polsce optymistą. Tak teraz skłaniam się do studzenia nadmiernych oczekiwań. Gdyby amerykańska inicjatywa była tak bardzo zbieżna z interesami USA w Europie Środkowej – w tym w Polsce – nie byłoby niczego złego, żadnych incydentów mogących tejże inicjatywie przeszkodzić. Tymczasem wszystkie negatywne, nie przypadkowe okoliczności są dokładnie wkalkulowane w stawkę amerykańskiej gry, która nie jest tak wysoka jakbyśmy oczekiwali. Zakładając bardzo ostrą reakcję rządu polskiego na owe ,,incydenty’’ zapewne władze amerykańskie miały - mają i na tę okoliczność rozwiązanie. Być może, że model tego rozwiązania jest stałą polityki amerykańskiej, niezależnie od takiej lub innej reakcji Polski. Po prostu, ta reakcja nie ma żadnego znaczenia. Politycy polscy swoją ,,umiejętnościami dyplomatycznymi’’ wepchnęli nas w matnię. inicjując wszystkimi wydarzeniami poprzedzającymi rządy PIS –u, ze Smoleńskiem jako otwarciem drogi bez wyjścia. Odpowiedzialni za Smoleńsk powinni dostać Ks. Za zdradę państwa i narażeniem Polski na bardzo poważne konsekwencje utraty bezpieczeństwa. Mamy obecnie takie ciśnienie geopolityczne jakiego Polska nie miała od zakończenia wojny. Niemcy i antyamerykański zachód europy ewoluują w tradycyjną politykę filorosyjską, bez rozróżnienia, że na wschodzie nie ma Rosji tylko wciąż są Sowiety. Z Sowietami jak wspomniałem można rozmawiać tylko wtedy gdy się samemu sobie założy sowiecki postronek na gardło. Amerykańska administracja na utrzymaniu Izraela, rozumiejąc naszą sytuację ciśnie żydowskimi żądaniami aby nas wydoić a następnie, ewentualnie posłać gdzieś na wojnę ,,za waszą i naszą’’ Żebyśmy najlepiej zniknęli pozostawiając po sobie terytorium. Na końcu zadajmy sobie pytanie kto za ten stan rzeczy odpowiada i jaką cenę zapłacimy my Polacy za głupotę tych, których wybieraliśmy i wybieramy. Nomen omen - konferencja bezpieczeństwa w Monachium jak w 1938 r. Niemcy to jednak mają diabelski tupet.
DinozaurZArkiNoego2019.02.15 23:42
Macierewicz też był jak kupował helikoptery z USA
Żydzi amerykańscy. 2019.02.15 23:33
Nie będzie żadnego Fort Trump jak nie zapłacicie nam odszkodowań! Nawet nie macie o czym marzyć!!