Szef KPRM: Ten strajk trzeba zakończyć! - zdjęcie
17.04.19, 09:15screenshot Youtube

Szef KPRM: Ten strajk trzeba zakończyć!

3

- Doceniamy wszystkie inicjatywy, natomiast rządowa formuła okrągłego stołu będzie o wiele szersza niż rozmowa na forum Rady Dialogu Społecznego - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 szef KPRM Michał Dworczyk, odnosząc się do propozycji prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącej formy rozmów z nauczycielami.

Michał Dworczyk powiedział w Polskim Radiu 24, że rząd ma nadzieję, iż związkowcy przystąpią do porozumienia, które zawarła już oświatowa "Solidarność". Podkreślił, że dzięki niemu nauczyciele otrzymają średnio 16 procent podwyżki w tym roku oraz szereg dodatków - wychowawcy 300 złotych, a każdy rozpoczynający pracę nauczyciel dodatek w wysokości 1000 złotych.

Rząd zaproponował także, aby po Świętach Wielkanocnych, jego przedstawiciele oraz reprezentanci nauczycieli spotkali się przy "okrągłym stole", aby omówić kwestię podwyżek. Wczoraj prezydent Andrzej Duda zaproponował, aby rozmowy toczyły się w Belwederze i odbyły się w "formule rozszerzonej Rady Dialogu Społecznego". - Jest to ciekawy pomysł - skomentował szef KRPM.

Podkreślił, że formuła, nad którą pracuje rząd jest o wiele szersza i skupi wiele środowisk ekspertów. Michał Dworczyk powiedział, że do rozmów "okrągłego stołu" przystąpią przedstawiciele Rady Dialogu Społecznego, prezydenta i potrzebna jest również obecność rodziców i samorządowców.

Michał Dworczyk zaapelował ponadto do prezesa ZNP Sławomira Broniarza i lidera PO Grzegorza Schetyny o zaprzestanie działań na rzecz radykalizacji nastrojów wśród protestujących. - Przestańcie zaogniać nastroje, nie namawiajcie do radykalizacji nauczycieli. Ten strajk trzeba zakończyć, albo przynajmniej zawiesić.

Polskieradio24.pl

 

Komentarze (3):

kibic2019.04.17 10:01
"każdy rozpoczynający pracę nauczyciel dodatek w wysokości 1000 złotych" za PO dodatek wynosił 3000 zł. potem PiS go zniósł, teraz wspaniałomyślnie przywraca, tyle, że w trzykrotnie pomniejszonej kwocie. brawo PiS!
man.of.Stagira2019.04.17 9:36
. . Uprzywilejowanie relacji homoseksualnej wynika z braku emocjonalnego zerwania z rodzicem p ł c i przeciwnej. Jak powiedział kiedyś Z. Freud (rzecz NIE nowa, ponadczasowa); „o ile - ze względów humanitarnych – chętnie podpisujemy się pod ich [homoseksualistów] żądaniami, o tyle musimy zachować się powściągliwie wobec ich t e o r i i, które zostały sformułowane b e z uwzględnienia psychicznej genezy homoseksualizmu” * *Z. Freud „Leonarda da Vinci wspomnienia z dzieciństwa”; w „Poza zasadą przyjemności” s. 256 . . Nikt NIE jest ojcem, jeżeli uprzednio nie był s y n e m swojego ojca. Nikt NIE jest matką, jeżeli uprzednio nie był c ó r k ą swojej matki. FAKTY nie do podważenia. .
Angelus2019.04.17 9:32
Strajk można zakończyć bardzo szybko. Wystarczy złożyć rozsądną propozycję podwyżek. Mam nadzieję, że pomogłem.