Szczerski dla Fronda.pl: Spotkanie Dudy z Poroszenką jest przełożone, a nie odwołane - zdjęcie
27.05.15, 15:43Krzysztof Szczerski (fot. media)

Szczerski dla Fronda.pl: Spotkanie Dudy z Poroszenką jest przełożone, a nie odwołane

7

Rosyjska agencja TASS podała informację o odwołaniu spotkania Andrzeja Dudy z Petrem Poroszenką. W rzeczywistości spotkanie nie było planowane. Czy ta informacja była rosyjską wrzutką?

Należy do tego podejść całkowicie spokojnie. Wiemy o tym, że prezydent Poroszenko jest dzisiaj w Warszawie nie z wizytą formalną, tylko nieformalnie – z powodu meczu piłkarskiego.

W związku z tym pojawiła się szansa, żeby przy tej okazji nieformalnie porozmawiał z Andrzejem Dudą, ale okazało się to niewykonalne z powodów organizacyjnych. To jest cała prawda o tym wydarzeniu. Wszyscy ci, którzy robią z tego większą sprawę niż jest manipulują rzeczywistością.

Po co ta manipulacja? To próba skłócenia Polski z Ukrainą?

Autorzy tych słów próbują pokazać podziały, których nie ma. Spotkanie prezydenta Dudy z prezydentem Poroszenką jest przełożone, a nie odwołane. Odbędzie się w terminie, który będzie dla obu możliwy do realizacji.

Do chwili objęcia przez Andrzeja Dudę obowiązków prezydenta zostało jeszcze sporo czasu. Czy wiadomo, z kim nowy prezydent spotka się na początku? Pierwsza wizyta ma zawsze wymiar symboliczny.

Pozostawmy tę decyzję panu prezydentowi Dudzie. Przedstawimy mu kilka propozycji i wariantów, a on wybierze ten, który uzna za właściwy. To rzeczywiście ważna decyzja, ale mówimy o spotkaniach formalnych – Andrzej Duda formalnie stanie się prezydentem-elektem w piątek, a prezydentem – 6 sierpnia. Nie trzeba ulegać gorączce obecnej sytuacji, bo wiele zależy od harmonogramu przejmowania urzędu. To wszystko jeszcze przed nami.

Rozmawiał Jakub Jałowiczor

Komentarze (7):

anonim2015.05.27 16:31
żeby tak wszyscy dziennikarze zajmowali się obecnym jeszcze prezesikiem, a nie elektem to byłoby ok...
anonim2015.05.27 18:55
A ja mam tylko nadzieję, że prezydent Duda nie będzie wspierał ukraińskiego faszyzmu pod pomnikami Bandery, aby za wszelką cenę dokopać Putinowi, bo mądry człowiek nie brata się z demonami, aby przezwyciężyć diabła.
anonim2015.05.27 21:29
"Prezydent Poroszenko jest dzisiaj w Warszawie z powodu meczu piłkarskiego. Zorganizowanie nieformalnego spotkania z Andrzejem Dudą okazało się niewykonalne" okazało się nie wykonalne bo Poroszenko w ogóle nie przyjechał do Polski, przyszły współpracownik prezydenta powinien chyba znać fakty zanim zacznie bronić Dudy.
anonim2015.05.27 21:55
To kiedy Duduś zrobi łaskę banderowcom?
anonim2015.05.27 22:49
No jak to nie było planowane, skoro wczoraj jeszcze sama Fronda twierdziła, ze takie spotkanie ma się odbyć!
anonim2015.05.28 8:59
Nie wolno oddac Ukrainy w rece Putina. To bylby niewybaczalny blad.
anonim2015.05.28 9:55
Inaczej mówiąc : spotkanie Dudy z Poroszenką, jeżeli odbędzie się to byłby to zwiastun nie tylko dążenia do Judeoukrainy, ale i do Judeopolonii.