21.01.18, 12:25Screenshot YouTube - Kancelaria Premiera

''Szacunek dla osób starszych zawsze był w Polsce świętością''. Premier Morawiecki składa życzenia babciom i dziadkom

„[…] Szacunek dla starszego pokolenia, dla wszystkich osób starszych, to coś, co w Polsce zawsze było świętością. Ten szacunek należy się nie tylko od osób młodszych, od dzieci, od wnuków, ale również od całego społeczeństwa. A szacunek i wsparcie należy się również od państwa polskiego” - mówił premier Mateusz Morawiecki składając życzenia seniorom z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.

Drogie Babcie, Drodzy Dziadkowie. Składam te życzenia w Ostrołęce, gdzie przed chwilą spotkałem się z seniorami w Domu Seniora. Rozmawialiśmy przy szarlotce, przy herbacie, przy kawie o problemach starszego pokolenia, o radościach i o nadziejach”

- mówił szef rządu.

Opowiadał również o swoich dziadkach, których historii uwielbiał słuchać.

Oni rzeczywiście bardzo zachowywali się rozpieszczaniem nas, swoich wnuków, bardzo nas kochali. Jestem im za to niezmiernie wdzięczny”

- podkreślał.

Na koniec życzył serniorom:

[…] z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka życzę Państwu spełnienia marzeń, dużo zdrowia, dużo radości i oczywiście takiej stuprocentowej pewności, że Wasze wnuczki, Wasi wnukowie, nie tylko Was kochają i pamiętają o Was, ale każdego dnia chcieliby, żeby głęboka radość zagościła w Waszych sercach”.

dam/premier.gov.pl,Fronda.pl