'Szach mat, Panie Tusk!' Oto, kto pogrążył b. premiera - zdjęcie
25.04.18, 14:29Zdj. European People's Party CC BY SA 2.0, via Flickr

'Szach mat, Panie Tusk!' Oto, kto pogrążył b. premiera

Przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk mógłby dziś sparafrazować słowa przypisywane Juliuszowi Cezarowi w następujący sposób: "I Ty, Pawle, przeciwko mnie?" To gorzkie pytanie miałoby oczywiście zostać skierowane do Pawła Grasia, bliskiego współpracownika byłego premiera. 

O co chodzi? Na Twitterze pojawił się, wyemitowany wcześniej w "Wiadomościach" TVP filmik z wypowiedzią Pawła Grasia, wówczas rzecznika rządu na temat wizyty Władimira Putina- wtedy premiera Federacji Rosyjskiej w Polsce we wrześniu 2009 r. W datowanym właśnie na wrzesień 2009 materiale Graś odpowiada na pytania dziennikarzy, którzy chcieli wiedzieć m.in., o czym Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. 

Ówczesny rzecznik rządu przyznał, że Katyń był tematem rozmów podczas spotkania obu premierów w Sopocie. TEGO spotkania! 

Przypomnijmy, co mówił w poniedziałek szef Rady Europejskiej podczas swoich zeznań w Sądzie Okręgowym w Warszawie. Tusk twierdził bowiem, że pokazywał Putinowi plażę, po której biega. Ówczesny premier, a obecnie prezydent Rosji miał natomiast żalić się ówczesnemu szefowi polskiego rządu, że ma bardzo dużo ochroniarzy, przez co czuje się niekomfortowo. 

ajk/Twitter, Fronda.pl