Symboliczne! Strzelał w Kopalni Wujek. Jest wyrok dla byłego ZOMOwca - zdjęcie
13.12.19, 13:43

Symboliczne! Strzelał w Kopalni Wujek. Jest wyrok dla byłego ZOMOwca

9

Sąd Okręgowy w Katowicach ogłosił wyrok 3,5 roku więzienia dla b. zomowca Romana S., oskarżonego o strzelanie do górników w kopalni Wujek na początku stanu wojennego. Od milicyjnych kul zginęło dziewięciu protestujących górników, a 21 zostało rannych.


Prokuratura domagała się 10 lat więzienia dla Romana S., obrona natomiast żądała uniewinnienia. Roman S. został zatrzymany latem w Chorwacji, a proces ruszył we wrześniu.

 

 

Jak podkreślił prokurator, pacyfikacja kopalni Wujek była zbrodnią przeciwko ludzkości. Z tego powodu oskarżonego nie obejmuje ustawa o amnestii z 1989 roku.

Z kolei obrona twierdziła, że oskarżony także był ofiarą systemu komunistycznego...

 

 

bz/polskieradio.pl

Komentarze (9):

oficer LWP2019.12.15 10:49
nie udowodniono, że on zabił, nie ma żadnego narzędzia zabójstwa, jest solidaruchowy wyrok dla głupich gojów, możesz wyjaśnić dlaczego ustawa pisowska obniżająca emeryturę dotknęła tylko ubeków i esbeków Polaków? dlaczego ubecy i esbecy żyjący obecnie w Izraelu a pobierający emeryturę z Polski nie mają ją obniżoną?
stan2019.12.14 0:09
A co z zabójcami śp. ks. Jerzego Popiełuszki, ks.Suchowolca i innych? Dlaczego prokurator Witkowski nie może wrócić do sprawy zabójstwa księdza? Totalne bydło głosi, że stan wojenny był kulturalny. Przepraszam za te słowa, ale jak można nazwać ludzi, którzy podcięli gardło 16. letniemu uczniowi Emilowi Barchańskiemu (też jedynemu synowi; słyszeliśmy głównie o Grzegorzu Przemyku) zabili za protest 19. letniego Tomasza Majchrowskiego i 20. latka Antoniego Browarczyka, w Gdańsku wyłowiono z wody stoczniowca z obciętymi rekoma i nogami ( nie pamiętam dokładnie, ale chyba też 20. latek Szymański), pobili na ulicy Olsztyna 19. letniego studenta Marcina Antonowicza, którego ludzie zawieźli do szpitala, mówiąc, że młody chłopak nieprzytomny. Matka jego pracowała w szpitalu. Wyszła i zobaczyła zmasakrowanego syna. Umierał przez 15 dni. Podobno odnotowano 100 takich przypadków. To nie działania jednostkowe, na całym terenie Polski. Nikomu włos z głowy nie spadł, bo stała za nimi kasta i układ z Magdalenki, no i szefostwo MSW i MON. Jak można protestować z takimi typami, jak można za morderstwa i prześladowanie Polaków wypłacać z naszej kasy sowite emerytury takim draniom i stawać w ich obronie? Dla mnie wszystkie osoby i partie, które nie potrafiły dotychczas rozliczyć nawet najnowszych zbrodni są skończone. Czy uczciwy Polak może głosować na SLD i i inne lewactwo, na PO, PSL, tj. popierać popleczników zbrodni?
taro2019.12.13 18:10
jaky to zdiecie powiekszyc , to moze bym siebie tam znalazl,jak rzucam w to bydlo zomowskie kamieniami. Zdiecie robione od strony ulicy Gallusa.
CKM2019.12.13 23:18
BRAWO, "TARO" !
kat0 2019.12.13 15:53
Panie ziobro!!! dlaczego w Australii można ,a nawet trzeba pokazywac twarze złodzieji i bandytów. Na plakatach ,wszędzie.Dla odstraszania od nich ludzi. A unas? Taki sku...wiel chroniony jest przed wzrokiem ludzi. Czas najwyższy pokazywac twarze bandziorów i zlodzieji a ukrywać twarze ofiar .Żądamy tego ...i nie przestaniemy żądąc aż pyski zwyrodnialców wszelkich beda dla ludzi widoczne. Aby kazdy z nas wiedzial z kim ma do czynienia.
CKM2019.12.13 23:16
katO! Masz rację! Zgadzam się w całości ! Ale oprócz złodziei i bandytów, mamy w Kraju wielu zwyrodnialców! Chodzą, żyją i dobrze sie mają! Chociażby tacy homosie ! Ile oni już przez lata zrobili krzywdy dzieciom! Jak te dzieci cierpią ! One nie zapomniały ! Ta trauma ciągnąć się będzie za nimi do konca życia! Dlaczego nie ma PUBLICZNIE ich twarzy pokazanych, żeby wiedziały dzieci i młodzież, kogo się wystrzegać!?
jula2019.12.13 14:42
Morderca po 38 latach usłyszał wyrok.Wolno mielą sądy.
skuter2019.12.13 14:25
Niestety zleceniodawcy tych zdarzeń już nie żyją
Marian2019.12.13 13:48
Bardzo lagodnie potraktowal go "niezawisly".Pewnie on tylko w biurze paszportowym pracowal.