Sylwester Tułajew: Lech Kaczyński był dla mnie wzorem - zdjęcie
04.08.19, 10:17

Sylwester Tułajew: Lech Kaczyński był dla mnie wzorem

19

Lech Kaczyński zainspirował mnie, aby wstąpić do Prawa i Sprawiedliwości - mówił w PR24 wiceminister MSWiA, Sylwester Tułajew.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z Polskim Radiem 24 podkreślał, że jest mieszkańcem i jednocześnie pasjonatem Lublina i Wschodniej Polski.

Lublin to moja mała ojczyzna. To najpiękniejsze miasto w jakim byłem. To moje miasto. Ma niezwykły klimat. W Lublinie można się zakochać bez reszty i stracić głowę dla tego miasta - zachwycał się wiceminister.

W dyskusji pojawił się również wątek wspomnieniowy. Tułajew wspominał m.in. aktywność w trakcie działalności politycznej śp. Lecha Kaczyńskiego.

To był rok 2001. Pamiętam, że Lech Kaczyński, jako minister sprawiedliwości, chciał zaostrzyć kodeks karny. Był dla mnie wzorem i włączyłem się w działalność Prawa i Sprawiedliwości - stwierdził.

mor/PR24/Fronda.pl

Komentarze (19):

kalinka2019.08.5 6:09
od zawsze piszę, że Partia Interesu Syjonu (PIS) jest partią wspomagającą homo lobby, ilość dewiantów w szeregach PIS jest ogromna dlatego PIS razem z PO, PSL, SLD i innymi żydowskimi partiami tak bardzo zjednoczyły siły przeciwko Konfederacji a decyzje Kurskiego zawsze kłamstwa TVP o tym aby na antenie tvp nigdy nie było Konfederacji tylko to potwierdzają
An, on i my2019.08.4 20:32
ten sam temat jak i podobny, jest też na innych stronach, ale tylko!!! tu jest tyle chamstwa i wulgaryzmów od osób ewidentnie nieunormowanych seksualnie i lewicy niezaspokojonej finansowo. TYLKO na frondzie to się dzieje. Warte zastanowienia czy tu jeszcze wchodzić
Ja 2019.08.4 15:21
Ilu z was kupiło mieszkania za "grosze"!!??. To dzięki Lechowi Kaczyńskiemu! To on powiedział w Izraelu, że nas delikatne mówiąc nie lubią, "bo wam nie zapłaciliśmy". Tak i Wierzę chce dobra dla Polaków Jarosław Kaczyński. Amen.
X2019.08.4 14:10
Wzorem czego? Zwykly safanduła, niepradny zyciowo. Tułajew mowi te slowa aby przypodobac sie pr3zesowi.Wazeliniarz i konformista.Wstyd!
Agnieszka2019.08.4 12:51
A to inny przykład jak lubelscy pisowcy kochają swoje miasto i jego mieszkańców. Strona PiSu okręgu lubelskiego zakładka Aktualności: http://old.pis.org.pl/articles.php Ostatnie "aktualności" dostępne dla niewtajemniczonych zwolenników, wyborców, mieszańców Lublina z roku 2015. No po co działać, informować, jednoczyć między wyborami i nie daj Boże sobie zaangażować kogoś lepszego, kto będzie konkurencją do koryta? Poczeka się aż wymrą starsi, podziała tuż przed wyborami, zdobędzie głosy i wystarczy - cel osiągnięty a potem odpoczynek z wychodzeniem do "mięska wyborczego" na kolejne lata. Że niby ktoś liczył, że chodzi o rozwiązanie jakichś spraw a nie o władzę? Że jak wspomniałam np. miesięcznice były w celach organizowane w celach ogłaszanych a nie dla zdobycia władzy?.. A to już jak ktoś taki naiwny i na polityce się nie zna, to jego problem. Pokolenie pani Czerwińskiej usadzone dzięki tej tragedii w polityce, na pewno naiwne nie jest. A w Lublinie od 2015 roku w międzyczasie oczywiście masa uroczystości, spotkań w była, bo i rocznice różne i ci z najwyższych szczebli partii i władz państwowych z Warszawy przyjeżdżali Lublin nawiedzić. Po co jednak wiedza o takim spotkaniu ma być ogólnodostępna, żeby zwykli ludzie przyszli i jak kiedyś prawdę prezesowi PiS o jego podwładnych powiedzieli albo problemami zawracali głowę zamiast go nabuzowywać radosną propagandą sukcesu i odrywać komplementami od życia zwykłych ludzi, które mu fundują klakierzy śliniący się na posadki, karierki? Zwykły "motłoch" i tak zagłosuje, bo "zaorało" się" konkurencję na prawicy, więc nie mają wyboru a na spotkania wystarczy, że przyjdzie rodzina i znajomi, żeby prezes wyraźnie usłyszał ich okrzyki TU-ŁA-JEW i w końcu zrozumiał, kto w mieście najwspanialszy i kogo dać na jedynkę listy.
Głosuje na Wojewodę Czarnka 2019.08.4 12:08
Przemysław Czarnek doktor nauk prawnych, specjalista od prawa konstytucyjnego vs Sylwester Tułajew informatyk, który poza krótką pracą po znajomości, jako asystent w biurze posła Sprawki, nigdy nie pracował.
Agnieszka2019.08.4 13:07
I znowu coś nowego. To może zdarzyło mi się widzieć efekt tej pracy w biurze posła Sprawki. Po 10.04.2010 roku w całej Polsce na spotkaniach z Jarosławem Kaczyńskim ludzie trzymali znaki upamiętniające Lecha Kaczyńskiego, chcieli prawdy o tej tragedii i skandowali albo Ja-ro-sław albo Lech-Ka-czyński. A w Lublinie skandowanie oczywiście Lech, ale "Lech Sprawka" :) i jakieś proporce do tego. Wrażenie niezapomniane - aż nie wiadomo czy się było złościć czy żałować tego Sprawki. Ja bym pogoniła takich współpracowników i wielbicieli jakby mi w takim czasie taką świnię podkładali
Pisbusters2019.08.4 11:56
Za doprowadzenie do katastrofy lotniczej nie powinno się o tym człowieku nawet wspominac, a co dopiero pisać że to jakiś autorytet, draństwo
Oloo2019.08.4 11:24
Szkoda że PiSowska pogoń za głosami wyborczymi doprowadziła do jego śmierci.
Agnieszka2019.08.4 11:17
I w związku z tą miłością do ś.p. Lecha Kaczyńskiego i do Lublina to, gdy pan Tułajew w 2015 roku osiągnął swój cel w postaci dostania się do parlamentu z ramienia PiS, stracił i tak miałkie zainteresowanie modlitwą za duszę w/w ś.p. Prezydenta i innych Ofiar tragicznego lotu do Smoleńska na Mszach i niewielkich - jak na jego możliwości organizacyjne, gdyby chciał się faktycznie w to zaangażować - marszach pamięci organizowanych do tego czasu każdego 10 dnia miesiąca w Lublinie? Strach się bać cóż to z tej miłości do Lublina i ś.p. Prezydenta zostanie, gdy pan Tułajew (czy inni lubelscy pisowcy) osiągnie kiedyś swój cel i dostanie się np. do parlamentu w Brukseli. Oby choć nie zapomnieli, że są z Polski. A czy jako wiceminister MSWiA zbada sprawę brutalności policji i zagrożenia, jakie użyciem środków przymusu bezpośredniego sprowadziła na lubelskie dzieci, które stały na drodze tzw. marszu równości w Lublinie? Nie słyszałam, żeby stawał w ich obronie, gdy minister Brudziński zachwalał nadużycie środków przymusu bezpośredniego w celu wsparcia propagandy LGBT czyli gdy dla szybkiego przeprowadzenia tego marszu gazowano, lano wodą i strzelano granatami hukowymi w kierunku nie tylko dorosłych, którzy tylko wznosili okrzyki, blokując przejście propagandzie LGBT, ale też w kierunku młodzieży gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej a nawet dzieci z podstawówki. Pan Tułajew jako lublinianin "tak mocno zakochany w swoim mieście" nie wie, że takie rzeczy wobec demonstrantów w Lublinie to ostatni raz robiło ZOMO za komuny czy "dostawszy się do koryta" kicha na to, co dzieje się w Lublinie i Polsce i to pod rządami jego formacji a nawet w resorcie, w którym objął jedno z najważniejszych stanowisk?
KDJ2019.08.4 11:13
Moim zdaniem trudno uznać za wzór: 1) Zapoczatkowanie obchodów żydowskich świąt Chanuka w polskim Sejmie i Pałacu Prezydenckim. 2) Reaktywację skrajnie antypolskiej, zakazanej przed wojną, żydowskiej organizacji B'nai B'rith. 3) Wstrzymanie ekshumacji w Jedwabnem po wykryciu łusek z niemieckich karabinów. 4) Protektorat nad budową i szczodre dofinansowanie antypolskiego Muzeum Historii Żydów Polskich ,,Polin".
Agnieszka2019.08.4 11:42
Oczywiście. Tylko, gdyby brat pana prezydenta i podległa mu formacja zamiast naprawić te rzeczy nie zaczęła świadomie ich powtarzać, umacniać, brnąć w 447 i rezygnację z niepodległości Polski na rzecz żydowskiej gangsterki, to można by uznać, że były to błędy otumanionego przez współpracowników człowieka, który nie był świadomy jak są zgubne. Na tle ówczesnej klasy politycznej i reszty prezydentów ś.p.Lech Kaczyński jawił się jak światełko w tunelu i jedyny patriota świadomy spuścizny historycznej i polskiej racji stanu, narodowej dumy, ducha niepodległości, itp. Zasługi ma niewątpliwe wielkie za to i tylko ten w/w zgrzyt... Niestety trudno uznać, że wymienione przez ciebie zbrodnie przeciw Polsce były tylko błędami nieświadomego ich konsekwencji człowieka, bo brat i PiS zadbał, by ich świadomym, otwartym pogłębianiem, rozwijaniem zniszczyć u potomnych pamięć o Lechu Kaczyńskim jako patriocie, niepodległościowcu, państwowcu. Gdy PiS już właściwie oddał nas pod zarząd żydowskiej gangsterki (i to kpiąc niepodległościowcom w twarz), to przyszłe pokolenia Polaków, ponosząc konsekwencje ich zdrady, będą niestety Lecha Kaczyńskiego wspominać nie jako pierwszego prezydenta patriotę, ale jako tego, co ta zdradę zapoczątkował. I na nic będą wszelkie pomniki, bo je kiedyś przyszłe pokolenia będą za to zapoczątkowanie kolejnej zdrady, kolejnej niewoli zrzucać z cokołów.
Tułajew to lobby LGBT 2019.08.4 11:06
Tułajew to lobby LGBT wewnątrz PiS. W wywiadzie dla radia ZET, gdy kandydował na stanowisko prezydenta Lublina, wypowiedział się że popiera paradę równości w Lublinie i powinna się ona odbyć, wbrew zakazowi prezydenta Krzysztofa Żuka. Uważajcie na kogo głosujecie.
Topek2019.08.4 11:20
Bardzo dobrze niedługo sami między sobą w Pisie się pozagryzacie
Agnieszka2019.08.4 13:20
A może po prostu w końcu zostaną w nim ci, którzy chcą PiSu a nie przeróbki go Na Wiosnę, Palikota, PO, SLD i inne UW? A jak nie, to warto nie oszukiwać wyborców i zmienić nazwę na w/w.
Agnieszka2019.08.4 11:23
O BOŻE... Nie słyszałam.. Dzięki za tą informację... Tragedia i draństwo. Mam nadzieję, że jest skończony i zobaczymy to wkrótce. Oby... Czyli dla mnie tchórzliwy karierowicz, jakich wiele w PiS ostatnio pnie się coraz wyżej i szybciej ... I takich PiS promuje, dając najwyższe stanowiska... Oby on i jemu podobni nie psuł więcej Polski i oby tylko psuć Lublina (czy innych swoich miast/miejscowości) z "Warsiawki" nie wrócili..
Tułajew to lobby LGBT 2019.08.4 12:02
"Ja do marszu równości podchodzę z taki sposób, że wbrew temu, co mówi totalna opozycja, każdy ma prawo do tego, aby się gromadzić, aby przedstawiać swoje racje, manifestować swoje poglądy." Sylwester Tułajew
Agnieszka2019.08.4 20:10
Zapomniał dodać, że oprócz tych, których za poglądy się częstuje granatami, gazem i wodą - bez względu na wiek i stan zdrowia. Przeraża ta promocja w PiS-ie konformistów i karierowiczów.
Topek2019.08.4 10:22
Był takim samym złośliwym draniem jak jego brat, tylko trochę łagodniejszy bo żona mu kaganiec założyła.