Świetna prognoza Moody's! ,,Polska jest krajem bezpiecznym inwestycyjnie i gospodarczo'' - zdjęcie
20.04.19, 11:20Fot. Peter Heeling Skitterphoto, CC 0

Świetna prognoza Moody's! ,,Polska jest krajem bezpiecznym inwestycyjnie i gospodarczo''

3

Kolejne świetne wiadomości na temat polskiej gospodarki. Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii w wydanym przez siebie komunikacie komentuje prognozę agencji Moody’s. „To bardzo jasny sygnał dla inwestorów zagranicznych - Polska jest krajem bezpiecznym inwestycyjnie i gospodarczo, w którym warto podejmować aktywność ekonomiczną” - czytamy w komunikacie.

Wczoraj wieczorem Agencja Moodys’ utrzymała długoterminowy i krótkoterminowy rating Polski na poziomie A2 z perspektywą stabilną – tak w walucie krajowej, jak i walutach zagranicznych. Decyzję uzasadniono odpornością gospodarki, jej wielkością oraz dobrą sytuacją.

Jak poinformowano w komunikacie resortu:

To już kolejna agencja, która ponownie docenia siłę polskiej gospodarki. To utrzymanie decyzji z maja 2017 roku, kiedy to agencja pozostawiła rating Polski na poziomie A2 zmieniając perspektywę z negatywnej na stabilną”.

Moody's prognozuje wzrost PKB o 4,4 proc. w 2019 r. i 3,7 proc. w 2020 r.

Ministerstwo przypomina, że to już trzecia agencja (po Fitch i S&P), która w ostatnich tygodniach korzystnie ocenia sytuację polskiej gospodarki.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (3):

Max Fiend2019.04.21 23:24
Tylko dlaczego automotiv i montownie się z Polski zwijają?
Anty-Druszlak2019.04.20 13:49
Jest spowolnienie - to widać. Polska bezpieczna???? Inwestycje jak przed ćwierćwieczem. autor dam jak zwykle nie myśli
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.20 11:36
Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już 10890zł! - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować."