Świadectwo licealne przypieczętowane orłem z...PRL - zdjęcie
29.06.14, 07:16fot. za lodz.naszemiasto.pl

Świadectwo licealne przypieczętowane orłem z...PRL

5

Jak podaje portal lodz.naszemiasto.pl, Ewa Łoś, dyrektor ogólniaka skonsultowała się z kuratorium. Podjęto decyzję o wymianie świadectw wszystkim absolwentom liceum z 2014 r. Uczniowie już je otrzymali. "Sprawuję funkcję dyrektora szkoły od 10 miesięcy, jestem absolutnie zaskoczona" - mówi pani Łoś.

Pani dyrektor liceum już wszczęła postępowanie dyscyplinarne wobec pracownika, który pieczętował świadectwa: "Ewa Łoś chce teraz ustalić, dlaczego starego stempla nie zniszczono, gdy kuratorium zamówiło pieczęcie z nowym wzorem dla łódzkich szkół po transformacji ustrojowej. I czy istnienie dwóch pieczęci nie sprzyjało popełnianiu nadużyć" — informuje lodz.naszemiasto.pl.

A uczniowie LO kwitują sprawę jasno: "PRL cały czas tryumfuje" - mówi na antenie TVN jeden z nich. I trzeba przyznać rację, że w III RP wiele sytuacji podobnych jest do tych, jakie miały miejsce w PRL. Wystarczy posłuchać nagrań z afery podsłuchowej!

mod/lodz.naszemiasto.pl

Komentarze (5):

anonim2014.06.29 7:56
Nie wiem co jest bardziej żenujące - istnienie w szkole pieczątki PRL-u czy komentarz redakcji do całej sprawy.
anonim2014.06.29 8:42
wystawiali za duze pieniadze komunistyczne swiadectawa maturalne i ta pieczec byla tylko w tym przypadku potrzebna. Ktos kto to robil automatycznie odstawil ja na bok, zapominajac usunac dowody kryminalnych machinacji.
anonim2014.06.29 13:04
Jaja jak berety, a tłumaczenie pani dyrektor żenujące!
anonim2014.06.29 22:31
Przecież tzw. "IIIRP" to jedynie "PRL'bis". Lustracji nie było... Stare komunistyczne sitwy przy władzy pozostały i maja się dobrze, czego najświeższym dowodem jest pogrzeb Jaruzelskiego na Powązkach oraz afera podsłuchowa. Ten szkolny pracownik się nie pomylił. Podświadomie przypieczętował stan faktyczny.
anonim2014.06.30 17:24
Pewnie właściwa pieczątka zaginęła lub została uszkodzona, więc skorzystano z lepiej wykonanej z okresu PRL