Posłowie Platformy Obywatelskiej stworzyli i powiesili w Sejmie tablicę "układ Kaczyńskiego". "Twórczość" totalsów zniknęła z sejmowego korytarza już drugi raz. Poprzednio stało się to za sprawą Straży Marszałkowskiej, tym razem rozprawił się z nią minister Marek Suski. 

"To sieć powiązań między politykami PiS a spółką Srebrna"- mówił podczas konferencji prasowej w Sejmie poseł PO, Cezary Tomczyk. Poprzednia tablica, ze względu na "niezgodność z przepisami", trafiła do depozytu Straży Marszałkowskiej. Dziś kolejną tablicę zdjął szef gabinetu premiera, Marek Suski. 

Demontaż "Układu Kaczyńskiego" został uwieczniony przez dziennikarzy obecnych w Sejmie. Nagranie upublicznił Jacek Czarnecki z Radia ZET. 

"Radosna twórczość" polityków opozycji ma związek z serią artykułów opublikowanych w "Gazecie Wyborczej'. Przypomnijmy, że dziennik w zeszłym miesiącu opublikował nagrania rozmów prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego z austriackim biznesmenem, Geraldem Birgfellnerem. To negocjacje wokół budowy dwóch wieżowców spółki Srebrna. 

 

yenn/Twitter, Fronda.pl