25.06.20, 13:32fot. Flickr

Stwierdzenia o niezależności Trzaskowskiego są śmieszne. Publicysta obnaża hipokryzję PO

Na łamach portalu TVP INFO Sławomir Cedzyński dzieli się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi kampanii prezydenckiej Rafała Trzaskowskiego. Szczególną uwagę zwraca na brak całościowego programu wyborczego. Autor przywołuje wypowiedzi kluczowych działaczy PO. Budka twierdzi, że program jest niepotrzebny, a Schetyna podrzuci program pod koniec tygodnia.

Cedzyński wyraża opinię o sztabowcach Trzaskowskiego, którzy w czasie debaty mieli ośmieszyć prezydenta Dudę prezentem, jakim był długopis. Sugerować to miało, że prezydent jest niesamodzielny i podpisze wszystko co rozkaże mu Jarosław Kaczyński. Opozycyjne media były zachwycone. Tylko czy jest się czym zachwycać?

Dziennikarz punktuje Trzaskowskiego. Najpierw za brak programu. Przywołuje wypowiedź Borysa Budki: „Natomiast prezydent, żeby realizować program potrzebuje większości parlamentarnej i obiecuję, że po wygranej Rafała Trzaskowskiego zrobimy wszystko, żeby taką większość parlamentarną zbudować”. Program wydaje się być mało istotny.

Cedzyński nie daje jednak za wygraną i pyta: czyj program zrealizuje Trzaskowski.  „Z odpowiedzią pośpieszył poprzedni szef KO Grzegorz Schetyna. Oświadczył, że program kandydata będzie gotowy przed końcem tygodnia. Wszystkim ulżyło. Ale były szef PO dodał, że będzie on oparty na programie wyborczym Koalicji Obywatelskiej” – odpowiada.

Podsumowując dziennikarz gorzko stwierdza, że w gruncie rzeczy Trzaskowski nie jest kandydatem niezależnym. Przywołuje tu fakt z początku kampanii Małgorzaty Kidawy – Błońskiej i słowa Grzegorza Schetyny: „Wystarczy, że przekona „wszystkich”, by koalicja „sił demokratycznych” przejęła Sejm, a co za tym idzie – pełnię władzy”.

Czyli jak zawsze: z małej chmury wielki deszcz.

ks/ TVP INFO

Komentarze

gość2020.07.25 10:43
Agora przyjmuje pomoc rządu. Wydawca "Gazety Wyborczej" skorzystał z tarczy antykryzysowej. Jak ktoś, kiedyś powiedział, "pieniądze nie śmierdzą". Na co dzień walczyć z demokratycznie wybraną władzą i jednocześnie prosić znienawidzony rząd o pomoc. Jak można brać pieniądze od "Państwa PIS"? Co za brak honoru i godności. Wypłacić im tak jak Trzaskowski firmom w Warszawie - czyli wcale.
Toni2020.07.2 18:31
Fotka pokazuje trzech antypolskich pajaców rusko-niemieckich.
Walter2020.06.26 9:09
Andrzej Duda ośmiokrotnie złamał konstytucję, na którą przysięgał, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Złamał następujące jej artykuły: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Unię Europejską publicznie nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację. Krytykował Unię Europejską za promowanie żarówek energooszczędnych, być może woli lampy naftowe. Jego prezydentura kosztowała budżet państwa ponad 880 mln zł. Jest rekordzistą w ilości odbytych lotów na koszt podatników. Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. W czasie wystąpień głośno krzyczy i opowiada niewybredne kawały ośmieszające rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Zgodnie z nakazem Jarosława Kaczyńskiego mianował Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Wstydząc się tych nominacji nie wpuścił dziennikarzy na ich zaprzysiężenie. Określił wybór prof. Małgorzaty Gersdorf na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego jako "wstyd". Wolał rocznie 2 mld zł z budżetu państwa przeznaczyć na dotowanie telewizji tzw. "publicznej", a tak naprawdę pisowskiej, niż na leczenie onkologiczne. Na koszt państwa poleciał do Waszyngtony w czasie kampanii wyborczej, żeby zrobić sobie reklamę. Chciał przeprowadzić prezydenckie wybory korespondencyjne w dniu 10 maja 2020 r., które byłyby bardzo łatwe do sfałszowania.
Mariusz2020.07.2 15:06
Wsadz se ta komusza konstytucje czerwonego Kwacha w cztery litery jełopie.
Waldemar2020.06.26 0:06
R. Trzaskowski idzie po tej lini co pani Gronkiewicz Walc jest całkowicie zależny od swoich doradców Tuska ,Gronkiewicz Walc,Rabieja ,Biedronia czy Schetyny ... zarzucał A .Dudzie że obecnie jest problem 1 miliona bezrobotnych... Ale sam Nic nie zrobił i cicho siedzi i milczy jeśli chodzi o nieprawdopodobne opłaty za czynsze lokali do wynajęcia gdzie w skali samej Warszawy to Są Dziesiątki Tysięcy pustych lokali które od lat są opustoszałe Dla czego??? Bo wspólna Partia PO Trzaskowskiego i Gronkiewicz mówiła otwarcie przed laty że jej celem w Warszawie jest Zlikwidowanie małych firm i sklepów a otwarcie się na duże korporacje typu Auchan,Carrefour,Tesco. itp...Wiem dużo na ten temat bo sam boleśnie to odczułem kiedy z tego powodu musiałem zakończyć swoją działalność w centrum Warszawy prowadząc pzez kilka lat Księgarnię...Największym Skandalem Był Fakt Że Kiedy Byłem Zmuszony Opuścić lokal z Powodu Wywindowanych Kosztów Czynszu w 2011 roku.. To Ten Lokal Stał Opustoszały przez 7 lat I Co się Okazuje że PO i Prezydent Warszawy .R.Trzaskowski Które Najgłośniej Krzyczało w Kampaniach Że Trzeba Zakryć Dziurę Budżetową Nic do Chwili Obecnej Nie Zrobiło W tej Skandalicznej Kwestii I Nie Pozwala Ludziom Ani Zarobić Ani Sami Nie Zarabiają...Więc Niech Ludziom nie wciskają kitu i Nie Pieprzy o Bezrobociu... Czy Dziurze...Budżetowej... 👎😎
Hanna2020.06.25 21:40
Pokazują go jako chłopisko a to mizerak parę cm wyższy od niskiego tfuska.
Karol2020.06.25 14:48
O patrzcie kret yn wylazl z dziury !
katolicka kretynizacja polski2020.06.25 13:46
Nadchodzi "cisza przedwyborcza", co ja biedna ciota bez s*ania w mediach z sobą zrobię!
katolicka kretynizacja polski2020.06.25 13:45
Jestem jak goowna w dworcowych WC - niespłukiwalny.
katolicka kretynizacja polski2020.06.25 13:41
TVP dezINFO i wszystko jasne! "wiarygodna" i "pluralistyczna" telewizja rządowa...