Studium satanistycznego morderstwa - zdjęcie
09.06.13, 15:22Fot, FreeDigitalPhoto

Studium satanistycznego morderstwa

4

Grupa młodzieży w której to się stało, dobrze się znała i wcześniej spotykała w tym gronie. Byli w wieku od 16 do 24 lat, mieszkali w tej samej spokojnej okolicy i lubili się bawić w klubie na południu od Johanesburga (RPA). Ich pochodzenie społeczne i poglądy były różne. W grupie wyróżniała się 18 letnia Kristy Theologo, której nazwisko, jak niektórzy przypuszczają, mogło również jakoś sprowokować, że stała się ofiarą. To co wiemy na pewno, że była dziewicą, wyróżniała się w tej grupie pobożnością i często mówiła o Bogu. Miała białą skórę i należała do Greckiego Kościoła Ortodoksyjnego.

Róg Bestii
Zdaniem zeznających przed sądem rówieśników, czarnoskóry Lester Moody, wówczas mający 18 lat, był pomysłodawcą zdarzenia. Często mówił o satanizmie i sprzedaży własnej duszy. Ich zdaniem nieraz powtarzał, że był bestią opisaną w 17 rozdziale biblijnej Księdze Apokalipsy.

On sam zapytywany przez sąd o to, czy uważa się za Bestię, uściśla, iż wcale nie uważa się za nią, lecz za jeden z 10 jej rogów. Nie uważa się też za satanistę, a oprócz „słuchania podziemnego rapu” i oglądania „filmów grozy”, że nie wie nic na temat okultyzmu.

Zeznał, że obmyślony przez niego rytuał był oparty na wersetach, które odwołują się do "wielkiej nierządnicy". Sprowokowało go to, że Theologo, która często mówiła o Bogu, w rozmowie kiedyś wyrecytowała fragment tego tekstu. Pomyślał wówczas, że była nierządnicą przeznaczoną do uśmiercenia przez spalenie : Ap. 17 „A dziesięć rogów, które widziałeś, i Bestia (…) ci nienawidzić będą Nierządnicy  i sprawią, że będzie spustoszona i naga, i będą jedli jej ciało, i spalą ją ogniemhttp://www.iol.co.za/news/crime-courts/bible-verse-examined-in-satanic-ritual-case-1.1506530#.UbQ4A_mGFyR

Cztery życzenia
Dziewica, według Lestera Moody "Miała być poświęcona za nasze życzenia", a te życzenia to „moc”, „mądrość”, „sława” i „pieniądze”. Wcześniej, grupa spotkała się w domu Danielsa i ustalono, że ofiara odbędzie się za około trzy tygodnie. Wówczas grali w jakąś grę, z której wywnioskowali, że to właśnie Kristy ma być poświęcona. Ona sama była wówczas w kuchni, kiedy ustalali, że zostanie ofiarą. Mogła co nieco słyszeć, ale zapewne nie potraktowała tego poważnie. http://www.news24.com/SouthAfrica/News/Ritual-witness-I-am-not-the-beast-20130430

Rytuał
Pewnego wieczoru, po pobycie w klubie, wszyscy udali się na wzgórze Linmeyer. Część grupy nie była świadoma, że celem wieczornej wyprawy miało być „poświęcenie” Kristy. Dla części był to zwykły nocny piknik. Nieco już wypili w klubie, również mieli ze sobą alkohol, chcieli zrobić ognisko na wzgórzu. Potrzebowali czegoś na podpałkę i Kristy, która miała gotówkę, dała na to pieniądze jednemu z chłopców, kiedy mijali stację benzynową po drodze na górę. Mieli również przy sobie świece, nóż, butelkę alkoholu, benzynę i płyn hamulcowy, oraz świeczki do palenia w rogach gwiazdy pentagramu, którą zamierzali narysować na ziemi.

Zabójstwo
Kiedy przybyli na miejsce, rozpalili ognisko na wzgórzu i pili wódkę z sokiem. Narysowali na ziemi pentagram. „W pewnym momencie 18-letnia Kirsty Theologo i jej 16-letnia przyjaciółka zostały związane, oblane benzyną i podpalone jako "ofiary". Co więcej, napastnicy nacięli rękę Theologo i położyli ją na Biblii, by "wsiąkła w nią krew.” (onet.pl) Jej przyjaciółka usiłowała ugasić ogień, przez co doznała poważnych poparzeń. Pomimo bólu, obie dziewczyny zdołały zejść z wzgórza i dotrzeć do odległego o dwa kilometry domu Kristy. W międzyczasie reszta grupy, pięciu mężczyzn i jedna ranna dziewczyna, uciekli z miejsca zdarzenia. W domu Kristy usiłowała oblewać poparzenia wodą i tak odnalazła ją matka, która wezwała pogotowie. Theologo zmarła po 7 dniach pobytu w szpitalu, miała poparzone drogi oddechowe i 75 procent ciała, jej przyjaciółka miała mniejsze poparzenia i przeżyła.

Wyrok
Lindon Wagner, Robin Harwood, Harvey Isha i Courtney Daniels się nie przyznali się do zarzutów o morderstwo. Twierdzili, że benzyna ma służyć do podpalenia drewna na wzgórzu, że chcieli zrobić rytuał z motywem krwi, ale podczas niego Kristy miała być odurzona oparami płynu hamulcowego i nie chcieli jej zabić. Moody i King przyznali się do zbrodni. Zostali skazani na 17 lat więzienia, z których pięć w zawieszeniu. Mieli bardzo dobrą opinię u biegłych sądowych, którzy twierdzili iż są „mądrzy i bardzo przyjazni”, byli podczas zdarzenia lekko pijani, przeprosili listownie matkę ofiary, dla tego wyrokiem nie jest dożywocie.

Maria Patynowska

Film na kanale sabcdigitalnews „Shocking details of the alleged satanic ritual killing of Kirstie Theologo”

 

 

Komentarze (4):

anonim2013.06.9 16:12
Postuluję za tym, by w niedzielę, kiedy świętujemy co tydzień, że Chrystus zmartwychwstał, zrezygnować z newsów o takiej treści.
anonim2013.06.9 16:20
"Przeprosili listownie matkę ofiary, dla tego wyrokiem nie jest dożywocie." - przecież to jest śmieszne.
anonim2013.06.9 22:28
Rodzicom pozostaje czekać cierpliwie lata wyroku. Czekać, a kiedy się doczekają..... happy end
anonim2013.06.10 10:02
Dyskusja powyżej jest na temat "gdyby katolicy doszli do władzy to świat byłby ???" A gdyby tak sataniści doszli do władzy może pogdybajmy.