Stowarzyszenie Patria Nostra grozi Netflixowi sądem - zdjęcie
09.12.19, 13:40

Stowarzyszenie Patria Nostra grozi Netflixowi sądem

5

Stowarzyszenie Patria Nostra mec. Lecha Obary wzywa Netflixa do usunięcia nieprawdziwych informacji o Polsce z serialu "Iwan Groźny z Treblinki".

Idzie o sprawę mapy współczesnej Polski, na której terenie pojawiają się obozy w Auschwitz, Sobiborze, Treblince i Płaszowie. Nie ma tam żadnego wyjaśnienia, że idzie o obozy Niemców w okupowanej przez Niemców Polsce.

"Potencjalne sugerowanie zatem Państwa widzom, że obozy zagłady, w których doszło do najstraszniejszych w znanej ludzkości historii świata zbrodni ludobójstwa, było dziełem Polaków, wzbudziło wśród członków naszego Stowarzyszenia naturalnie ogromne wzburzenie. Nie tylko ze względu na osobiste doświadczenia niektórych członków Stowarzyszenia Patria Nostra, ale również ze względu na misję Stowarzyszenia oraz więź z Narodem Polskim, który w ten sposób jest zniesławiany, co godzi w jego poczucie tożsamości narodowej i w godność narodową" - czytamy w wezwaniu mec. Obary.

Stowarzyszenie wezwało do usunięcia mapy, zamieszczenia stosownych informacji o działaniach Niemców na terenie okupowanej Polski oraz opublikowanie na kilku portalach w Polsce przeprosin i wyjaśnienia.

bsw/wpolityce.pl

Komentarze (5):

anonim2019.12.9 16:25
Nie ma żadnego sugerowania, że to byly obozy Polaków. Należy słuchać też tego co mówi narrator, bo ten wielokrotnie tłumaczy, że obozy były prowadzone przez Niemców.
ZERR02019.12.9 19:05
Już wiesz dlaczego mówi się "ślepy jak lewak". Kiedyś funkcjonowała wersja "ślepowron" albo "spawacz".
JONASIK2019.12.9 15:42
Partia Nostra grozi? :)) Cosa Nostra grozi, to rozumiem. Zresztą zobaczcie pana mecenasa, ja się go nie boję. Zresztą jak się poczyta statut i zobaczy to: Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach konkursu "Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2018" To już wiadomo, kto za tym stoi .... w sumie coś w stylu polskiej cosa nostry :)))
Torchwood2019.12.9 15:36
Tak, Netflix trzęsie się ze strachu, bo pozwem grozi mu Lech Obara. Jak żyć, panie prezesie, jak żyć!
anonim2019.12.9 14:14
#jacieniemoge Jest siła! Jest moc!