Statek, który zablokował Kanał Sueski został skonfiskowany - zdjęcie
14.04.21, 08:07Fot. kees torn via Flickr, CC BY-SA 2.0

Statek, który zablokował Kanał Sueski został skonfiskowany

4

Egipski sąd wyraził zgodę na konfiskatę olbrzymiego kontenerowca Ever Given, który parę tygodni temu zablokował Kanał Sueski.

Wniosek o konfiskatę statku na poczet zapłaty odszkodowania za zablokowanie kanału złożył do sądu w Ismaili Zarząd Kanału Sueskiego. Miało to miejsce po tym, jak wypłata odszkodowania została opóźniona. Poinformował o tym prezes Zarządu Kanału Sueskiego gen. Osama Rabie.

Właścicielem kontenerowca jest japońska firma Shoei Kisen Kaisha Ltd., która zajmuje się leasingiem statków. - Japończycy chcą znacznego obniżenia odszkodowania, negocjacje nad kwotą trwają - poinformował media gen. Rabie.

Również japońska firma poinformowała media, że jest na etapie negocjacji wysokości odszkodowania. Władze kanału żądają zapłaty 900 mln dolarów, Japończycy są zaś na etapie ustalania, czy to odpowiednia kwota.

Przedstawiciel firmy powiedział, że została ona powiadomiona o tej kwocie kilka dni temu za pośrednictwem swojego ubezpieczyciela, a egipski sąd podjął decyzję o zajęciu statku w poniedziałek.

Kontenerowiec udało się w końcu zepchnąć z mielizny w dniu 29 marca.

jkg/business insider

Komentarze (4):

Anonim2021.04.14 13:38
Ajajaj biznes ucieka innym chętnym, pora to przejąć. Ktoś bardzo pracuje nad przejęciem tego interesu, myślę że wielu jest chęnych.
AAAtomek to bolszewików potomek2021.04.14 9:07
i bardzo dobrze niech bulą
droma2021.04.14 8:32
wania to carowi -trucicielowi pękła guma w majtkach i cynamon z gaci zapchał kanał -paniał ...
Anonim vel AAAtomek vel masa innych nicków2021.04.14 8:21
Na mojego nosa, w tym zablokowaniu Kanału maczali paluchy Ziobro i Macierewicz. Tak wykazało śledztwo Wyborczej. A oni są wiarygodni (inaczej).