Stanisław Pięta: Obrońcy esbeckich emerytur plują na grób ,,Inki'' i Pileckiego - zdjęcie
04.10.17, 10:40fot. wsensie tv, via youtube

Stanisław Pięta: Obrońcy esbeckich emerytur plują na grób ,,Inki'' i Pileckiego

,,Jeżeli ktoś dzisiaj mówi, że ubekom należą się emerytury, to jakby pluł na grób Danuty Siedzikówny "Inki" i przyszły grób rtm. Witolda Pileckiego'' - powiedział dziś poseł PiS, Stanisław Pięta. W jego ocenie ci, którzy służyli Sowietom, nie powinni otrzymywać od państwa polskiego nawet złamanego grosza.

Na temat ustawy dezubekizacyjnej Stanisław Pięta mówił na antenie Polskiego Radia 24. ,,To jest jednak powód do wstydu, cała nasze wielka polska kompromitacja, że przez tyle lat ludzie, którzy byli oprawcami, służyli obcemu, okupacyjnemu reżimowi i realizowali interesy sowieckie pobierali tak wysokie emerytury'' - wskazał Pięta.

Poseł uważa, że byłym esbekom emerytury powinien wypłacać Kreml, nie Polska. ,,Oni nie służyli Polsce, ale Związkowi Sowieckiemu - nie powinni otrzymywać ani grosza. Powinni być sądzeni za zdradę, a swoje roszczenia powinni kierować do Moskwy - służyli Sowietom, więc niech Putin ich teraz uposaża'' - wskazał.

Dla Pięty jest też skandaliczne, że Platforma Obywatelska stanęła w obronie ubeków, dając im w ten sposób siłę i wsparcie, dzięki czemu dziś odważnie domagają się utrzymania swoich przywilejów.

Poseł mówił także o ukrytej opcji niemieckiej, wskazując, że wielu polskich parlamentarzystów ,,specyficznie'' postrzega polską rację stanu. ,,Popatrzmy na Śląsk, na koalicję Platformy Obywatelskiej z Ruchem Autonomii Śląska. RAŚ ściśle współpracuje z mniejszością niemiecką i jednocześnie z PO. Każdy kto ma odrobinę politycznej rozumności widzi, kto komu służył i służy'' - podsumował.

mod/pr24