Środa do Pawłowicz: Proszę, żeby pani zapoznała się z Nowym Testamentem - zdjęcie
23.03.13, 14:22Magdalena Środa. Fot. Wikipedia/Radosław Cetra

Środa do Pawłowicz: Proszę, żeby pani zapoznała się z Nowym Testamentem

59

W audycji Polskiego Radia „Sterniczki” Magdalena Środa ostro skrytykowała wyjazd za publiczne pieniądze delegacji polskich władz do Watykanu mówiąc, że... „państwo Watykan ma takie znaczenie jak księstwo Andora.”

W drugiej części programu poruszone zostały słowa Donalda Tuska, który napisał list gratulacyjny do Papieża Franciszka. Stwierdził w nim: "Pragnę jednocześnie zapewnić Ojca Świętego o woli i gotowości Polski do dalszego umacniania więzi i współpracy ze Stolicą Apostolską w obronie kultury chrześcijańskiej w Europie i na świecie". Uczestniczące w audycji Magdalena Środa i Agnieszka Grzybek atakowały premiera, broniła natomiast Krystyna Pawłowicz i minister Agnieszka Kozłowska-Rajewicz sekretarza stanu w Kancelarii Premiera i pełnomocnika rządu ds. równiego traktowania.

Prowadzący audycję w radiu publicznym Robert Kowalski, podczas wypowiedzi minister Kozłowskiej-Rajewicz przerywał jej: „Mamy walczyć o kulturę chrześcijańską... premier? To są słowa, które mógłby napisać duchowny. (…) Pani minister, premier niech się nie zajmuje walką o kulturę chrześcijańską, tylko walką o kulturę na rynku pracy, ochronę zdrowia, edukacją itd.” - pouczał Kowalski.

Według Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz premier zachował się zgodnie z protokołem dyplomatycznym. - Nie widzę nic w tym złego, żeby delegacja rządowa uczestniczyła w uroczystościach, które ogląda cały świat. To jest też istotne wydarzenie polityczne – zauważyła. Według niej premier odpowiedział listem na oczekiwania społeczne.

Krystyna Pawłowicz posłanka PiS, zauważyła, że w konstytucji nie ma nigdzie zakazu współpracy państwo - Kościół. - Polskie społeczeństwo jest katolicki. Taka jest polska tradycja, a pani Środa jest całkowicie poza tradycyjnym polskim konsensusem i nie rozumie polskiego społeczeństwa. Proszę zwrócić uwagę, że urzędnicy chodzą także na uroczystości żydowskie do prawosławnych czy muzułmanów – powiedziała. - Panie chciałby zniszczy kościół - dodała.

Agnieszka Grzybek, współprzewodnicząca partii Zieloni 2004 powiedziała, że premier Tusk wysyłając list do Watykanu złożył tym samy hołd lenny. To jest zupełnie niedopuszczalne. W państwie żyją osoby o różnych przekonaniach i światopoglądach religijnych. Nie może być w życiu publicznym narzucany jeden światopogląd religijny – dodała.

Magdalena Środa skierowała do Krystyny Pawłowicz prośbę: "Proszę, żeby pani zapoznała się z Nowym Testamentem i konstytucją". - Jak pani nie jest wierząca, więc co się pani będzie odwoływała do Nowego Testamentu – odpowiada Krystyna Pawłowicz.

Cała audycja do odsłuchania: List Tuska do Watykanu: Hold lenny czy dyplomacja

JW/polskieradio.pl

Komentarze (59):

anonim2013.03.23 14:32
dobra ta posłanka Pawłowicz
anonim2013.03.23 14:40
Jeżeli Środa uważa że Stolica Apostolska (która posiada także status państwa) posiada takie amo znaczenie jak państwo Andora, to w zasadzie po takim stwierdzeniu nie mozna już kolejnych wypowiedzi Pani Środy uważać za poważne. Pani Środa taką wyppowiedzią skompromitowała się całkowicie.
anonim2013.03.23 14:41
AHA TO ABORCJA,EUTANAZJA,IN VITRO,KASA NA ZWIĄZKI PARTNERSKIE ZA PUBLICZNE PIENIĄDZE TO TAK...ALE WYJAZAD DO WATYKANU TO JUŻ NIE...OT TOLERANCJA WEDŁUG PANI ŚRODY
anonim2013.03.23 14:44
niech środa poczyta List św. pawła do Rzymian: " Nie łudźcie się! ..MężczyŹni współżyjący ze sobą NIE POSIĄDĄ KRÓLESTWA BOŻEGO "!
anonim2013.03.23 14:45
kapella Masz rację. Dlatego nie głosuj więcej na Tuska i jego partię. Głosuj na Palikota, Dzięki temu Palikot uzyska w Polsce jeden procent poparcia plus jeden głos od Ciebie. Powodzenia!! Ha ha ha
anonim2013.03.23 15:02
Niestety coraz więcej jest na to przykładów ,że państwo jako instytucja wraca ,do znanej z PRL-u walki z Kościołem . Przecież cały czas spór jest o to , na jakich podstawach będzie budowane społeczeństwo . Sytuacja albo - albo . Albo (post)marksizm , gender ,ateizm wojujący itp. ,albo powrót do korzeni chrześcijańskich .
anonim2013.03.23 15:04
"Nie może być w życiu publicznym narzucany jeden światopogląd religijny – dodała." To że istnieją rożne światopoglądy nie oznacza, że ten dominujący ma zostać zamieciony pod dywan i traktowany tak jakby go nie było. Zabawne że nikt nie przeszkadzały spekulacje dotyczące konklawe nawet w antykościelnych mediach, gdy tak bardzo liczono na papieża który miał otworzyć się na grzech i zepsucie. Do takiego "papieża" czy wspomnianej już czarnej lesbijki ze slumsów, wyżej wspomniani zapewne waliliby drzwiami i oknami, a narzucanie jednego światopoglądu choćby jeszcze bardziej konserwatywnym, kreacjonistycznym protestantom nagle stałoby się niesamowicie potrzebne. Wszyscy specjaliści ds. równego traktowania czy reszta obrońców tzw. praw człowieka, może niech zainteresują się krajami socjalistycznymi, gdzie jeden model gospodarczy narzucany jest całemu społeczeństwu, włącznie z ludźmi którzy są kapitalistami z przekonania. Nad nimi nie dość że nikt nigdy nie zapłaczę, to jeszcze dosyć wyraźnie wytrze sobie nimi gębę.
anonim2013.03.23 15:18
@SyntezaX czeam z nieciepliwością na jakieś kokretne fakty a propos tych " konkwistadorów hiszpańskich" i ich związku z Kościołem Katolickim.
anonim2013.03.23 15:25
@SyntezaX czeam z nieciepliwością na jakieś kokretne fakty a propos tych " konkwistadorów hiszpańskich" i ich związku z Kościołem Katolickim.
anonim2013.03.23 15:26
@SyntezaX czeam z nieciepliwością na jakieś kokretne fakty a propos tych " konkwistadorów hiszpańskich" i ich związku z Kościołem Katolickim.
anonim2013.03.23 15:26
@SyntezaX: "conquista - podbój, zdobycie" http://pl.wikipedia.org/wiki/Konkwistador Tych ludzi(?) chciwość motywowała nie religia. Te ledwie człekokształne istoty są nadal wśród Nas ...
anonim2013.03.23 15:29
Instytucje państwa mają służyć obywatelom ,a nie być narzędziem ,przy pomocy którego "awangarda proletariatu" obecnie przekształcona w klasę rządzącą ,narzuca mocno nieświeży , odgrzewany kotlet światopoglądu "naukowego" reszcie społeczeństwa . Dzieła Marksa , Engelsa , Lenina , Stalina i kontynuatorów ,raczej trudno uznawać ,za wspólną podstawę życia społecznego .
anonim2013.03.23 15:31
i ci jakiś czas przychodza ze wschodu zachodu ,południa i północy ...bo nie wypada czy cos innego....medrcy ze wschodu nie zdradzili Herodowi ..a wielu rzadzacych ciagle to robi..podpisuja cyrografy...krzywdza najsłabszych...
anonim2013.03.23 15:38
Środa ciągle mówi o Kościele a określa się jako niewierząca...biedna kobieta pragnąca Miłości Bożej
anonim2013.03.23 16:15
Może wpisując się w modny ostatnio trynd ,zastanawiać się nad przyczynami ewangeliofobii . Bo fobię na punkcie manifestu komunistycznego to raczej trudno będzie przezwyciężyć .
anonim2013.03.23 17:32
Bo strach jest rzeczywiście elementem mocno wpływającym na ludzkie zachowania ,ale warto racjonalnie do tego podchodzić i starać się docierać do źródeł .
anonim2013.03.23 17:51
Przestance lansowac te wszystkie Srody, Hartmanow i in. ludzi o skrajnych pogladach, a oni znikna rownie szybko jak sie pojawili
anonim2013.03.23 18:10
Piogal - to, że z 95% ochrzczonych praktykuje tylko 30% nie oznacza że nasz kraj nie jest katolicki. Chcąc czy nie chcąc, jesteśmy członkiem cywilizacji która wyrosła w oparciu o katolicyzm i nasze normy moralne, nawet jeśli się nie praktykuje katolicyzmu, cały czas biorą się z niego. I właśnie dlatego, mimo że praktykuje 25% narodu, to zdecydowaną większość bierze na wymioty na widok parad Gay Pride.
anonim2013.03.23 18:28
Wygląda na to że Pani Środa nie wie w jakim kraju i o jakim dominujacym światopoglądzie mieszka. Tusk gdy zobaczył spadające słupki po awanturze związków dla LGBT zmienił pogląd bo zrozumiał że tzw, "lewica laicka" i neoliberalne ruchy (postkomuna) nie ma w tym kraju takiego poparcia i w najbliższych wyborach wypadnie z gry. Dane GUS na koniec 2011 roku: Katolicyzm – 86,9% (gł. Kościół rzymskokatolicki – 86,7%, Kościół greckokatolicki – 0,14%, Starokatolicyzm – 0,12%) Prawosławie – 1,3% Protestantyzm – 0,36% (gł. Kościół Ewangelicko-Augsburski – 0,16%, Kościół Zielonoświątkowy w RP – 0,06%, Kościół Adwentystów Dnia Siódmego – 0,025%, Kościół Nowoapostolski – 0,013%, Kościół Chrześcijan Baptystów – 0,013%) Świadkowie Jehowy – 0,34% Islam – 0,05%-0,06%[7] Buddyzm – 0,013%[8]
anonim2013.03.23 19:05
Badania GUS-u pokazują deklarowany światopogląd społeczeństwa, a nie to czy ktoś jest ochrzczony czy nie. Agnostycy i ateiści już czują że po akcji ze związkami partnerskimi wypadają z gry na terenie kraju gdyż zaktywizowali konserwatywną większosć która była opieszałą. Polska nie jest krajem liberaów tylko konserwatystów. Tylko "warszafka" i jej "pseudo-salony" notuje przewagę "postępowych" agnostyków i ateistów (stanowią około 70%). No cóż na ogół to ich rodzice/dziadkowie "wjechali na tankach spod Tuły".
anonim2013.03.23 19:05
Piogal, widzę że muszę przeliterować - czy masz nas za idiotów? To bezczelność gdy wróg Wiary i Kościoła śmie wulgarnie narzucać swój załgany punkt widzenia Katolikom. Oczywiście wiemy, że to świadome kłamstwo - w końcu wróg to wróg i nie oczekujemy od niego dobra tylko zło.
anonim2013.03.23 19:22
"Pani minister, premier niech się nie zajmuje walką o kulturę chrześcijańską, tylko walką o kulturę na rynku pracy, ochronę zdrowia, edukacją itd.” - pouczał Kowalski. Jak obserwuje jakość służby zdrowia, edukacji czy rynek pracy pod okupacją mafijnego reżimu Tuska to jednak wolałbym żeby Tusk trzymał się z daleka zarówno od tych dziedzin jak i od kultury chrześcijańskiej bo mu się jak zwykle pomyli i z walki o kulturę wyjdzie niechcący walka z kulturą.
anonim2013.03.23 19:26
Joachimi, to raczej ty wierzysz w urojony świat bez Boga. Zostań przy swoich teoriach, praktyka istnienia cywilizacji dowodzi jednego - nie masz racji a wszyscy którzy ci uwierzą przegrają. Wyznajesz światopogląd nieudaczników. Sorry Winnetou.
anonim2013.03.23 19:30
Naprawdę tak trudno zbanować piogala, który ciągle rzuca na lewo i prawo obraźliwymi epitetami? Czasami mam wrażenie, że siedzę na onecie, a nie na katolickim portalu.
anonim2013.03.23 19:35
Piogal jest nieudacznikiem i jego jedyną przyjemnością jest zwiększanie grona frajerów - w końcu w gromadzie raźniej przegrywać.
anonim2013.03.23 19:39
Joachimi A można prosić jakiś przykład takiej dowiedzionej teorii naukowej , ale tak na 100% . Poza może tautologiami logicznymi i twierdzeniami matematycznymi .
anonim2013.03.23 19:41
Normalnemu ateiście to zupełnie nie przeszkadza jakiś list premiera do Watykanu, a być może w ogóle o tym liście nie słyszał. Z ateistami problem jest taki jak z homosiami. Homosie zawsze byli, są i będą, żyli sobie spokojnie, robili to co im tam przyjemność najbardziej sprawia i było ok. Aż tu pojawili się zawodowi geje i zaczęli siać ferment. Podobnie jest z ateistami. Ci normalni nie interesują się ani krzyżem w sejmie ani nowym papieżem, księdzu z kolędą nie otwierają a msze telewizyjną przełączają na inny kanał i dalej zajmują się swoimi sprawami. Niestety istnieje krzykliwa grupka wojujących ateistów czy też antyklerykałów będących zwykle po prosu lewakami których istniejący porządek społeczny jakoś niezrozumiale uwiera w głowy. Różnica jest taka że zawodowych gejów importowano do nas stosunkowo niedawno natomiast wojujący ateiści istnieli od dawien dawna a w czasach PRLu cieszyli się nawet przychylnością państwa walczącego z kościołem. Właśnie takimi wojującymi ateistkami są pani Środa i jej towarzyszka. Zieloni 2004? A cóż to za twór? Nie przypominam sobie by widniał w jakimkolwiek sondażu. Czy Ci zieloni nie dojrzeli już przypadkiem od 2004 roku do soczystej czerwieni?
anonim2013.03.23 19:42
Joachimi : Czy mógłbyś z łaski swojej podać naukowe potwierdzenie Twojego rozumu? Nie? To też muszę przyjąć na wiarę że go masz?
anonim2013.03.23 19:50
Joachimi, podaj dowód że Boga nie ma. To jak z dowodem na istnienie 3 wymiaru w świecie płaszczaków. Za to są liczne praktyczne dowody, że odrzucenie istnienia Boga to głupota. Po prostu wiara ta daje ogromną przewagę "darwinowską". Społeczeństwa wierzące wygrywają i sa po prostu szczęśliwsze. Nawe można powiedzieć że brak memów wiary prowadzi do apoptozy społeczeństwa.
anonim2013.03.23 19:52
@Piogal: Ja tam już wiele lat temu zauważyłem że wiele osób deklaruje wiarę w Boga ale nie w kościół. Nawet takie hasło było niegdyś popularne: "Bóg tak! Katolicyzm nie!" Tyle że jest to wiara w Boga wymyślonego sobie samemu, religia wymyślona przez siebie. W tej religii to nie Bóg stworzył człowieka tylko człowiek stworzył sobie taki obraz boga który mu się podoba a w szczególności z takimi nakazami wiary jakie temu człowiekowi odpowiadają, jakie ma ochotę zaakceptować. Człowiek taki ma potrzebę wiary ale tworząc sobie sam boga zachowuje się jak stwórca, jakiś nadbóg, a więc tak się zachowuje jakby wszystko kręciło się wokół niego samego. Nie wydaje mi się że można takiego człowieka uznać za wierzącego z punktu widzenia jakiejś uznanej religii. Jedynie za wierzącego w samego siebie.
anonim2013.03.23 19:58
@Zerro: "Społeczeństwa wierzące wygrywają i sa po prostu szczęśliwsze." A są w ogóle społeczeństwa niewierzące? Człowiek jest z natury istotą religijną (poza wyjątkami oczywiście) Na wszystkich kontynentach niezależnie wszystkie ludy wykształciły jakieś formy religijności. A te które wygrywają po prostu są bardziej konkurencyjne. Jak producenci towarów. Konkurencja ta nie odbywa się tylko na polu wiary czy niewiary ale też kultury, nauki czy sztuki walki.
anonim2013.03.23 20:03
PanYurku - ależ są, ale tylko jako twory dynamiczne, nie mogą trwać. Powstają i wzrastają jednocześnie ginąc. Są jak stygnące zwłoki, jeszcze tkanki żywe, ale serce krwi nie pompuje. To jak gangrena.
anonim2013.03.23 20:08
Joachimi - kto "zaraził" pierwszych ludzi? UFOki? he he he... To twierdzenie jeszcze głupsze od cz było pierwsze jajco czy kurak. Piogalu - to jak, masz cień dowodu? Bo na istnienie sa poważne poszlaki. Np skąd się bierze życie. No skąd? Udowodnisz samorództwo pierwszych bakterii? Jeśli zaszło daaaawno temu to dlaczego teraz nie zachodzi ponownie? Dlaczego zaszło tylko raz i według jednego planu? To pośredni dowód na istnienie Boga. Obal go.
anonim2013.03.23 20:14
Joachimi, już się nie ośmieszaj. Walisz komunały z broszur paleokomunistów. Tia, ktoś se wymyślił i zaraził całe plemię, bynajmniej nie plemię dzieci... Sam sobie przeczysz. Władza komesa opiera się na bandzie zbrojnej. Dopiero później zachodzi selekcja - społeczeństwo lepiej wierzące jest silniejsze i pochłanie to głupsze. Więc i komes musi sie dostosować.
anonim2013.03.23 20:18
Joachimi wiesz co to "są" płaszczaki? Niech ci tessarakt podpowie.
anonim2013.03.23 20:20
Joachimi Człowiek nie jest istotą wierzącą ? Czy znamy jakieś stricte nie wierzące społeczności ? Zwierzęta z natury są niewierzące i głownie to je odróżnia od ludzi .
anonim2013.03.23 20:21
Joachimi wpis "no coment" dowodzi 2 rzeczy: 1- znasz inglisz na poziomie elementarnym 2- nie masz nic do powiedzenia temat przerasta?
anonim2013.03.23 20:30
Piogalu - cały czas wpisuję że nie ma dowodu ani na istnienie ani na nieistnienie. Piszę o POSZLAKACH. To joachimi molestuje o dowody co jest po prostu głupie. Jak dotąd to nauka nie jest w stanie odpowiedzieć na te kilka pytań które zadałem. Więc najprostszym wyjściem jest uznanie stworzenia. Ba, można nawet napisać, że na obecną wiedzę powstanie życia jest niemozliwe.
anonim2013.03.23 20:51
Piogalu - ateizm jest nieracjonalny do bólu. Szczególnie ateizm "misyjny". Bo powoduje rozpad porażonego układu. I nie ma to nic wspólnego z realnym istnieniem Boga - należy postępowac tak jakby istniał.
anonim2013.03.23 20:55
Zerro Nie ma sensu przeciwstawiać nauki wierze . Natomiast ciekawy jest np. fakt ,że w marksistowskiej ideologii świat materialny uznawany był za odwieczny ,a tu niespodzianka i nawet obecnie nauka potrafi oszacować kiedy to było - ŚWIAT MIAŁ POCZĄTEK . Był okres kiedy na świecie były tylko zwierzęta (+/-) można przyjąć ,że człowiek pojawił się jako ostatni . To są zastanawiające zbieżności z opisem z Księgi Rodzaju .
anonim2013.03.23 20:56
A po co udowadniać, skoro piszą o Bogu Ci co ponoć nie wierzą w jego istnienie, to pisząc o Nim udowadniają o jego istnieniu. Jeśli w coś nie wierzę to nie dyskutuję na ten temat i kropka.
anonim2013.03.23 21:01
Joachimi, zadajesz zbyt płytkie pytania. Dlaczego pytasz "co było przed nim" (wszechświatem)? To traci sens jeśli pamiętamy że czas nie musi istnieć.
anonim2013.03.23 21:03
Joachimi - jeśli wiara by nie była wiarą tylko wiedzą, to podlegał byś takim rygorom jak Aniołowie. Twój grzech byłby ostateczny. Człowiek jest zbyt słaby na takie wyzwanie.
anonim2013.03.23 21:07
Świat materialny miał swój początek . Zdanie świat miał początek pewnie jest równoważne stwierdzaniu Bóg miał początek ,a to już problem cho, cho ,a może i trudniejszy :-) .
anonim2013.03.23 21:07
Piogalu to ty mnie męczysz z tym swoim przekonaniem o wyższości. Nie możesz być bardziej logiczny od Zerra. To niemozliwe bo moje IQ należy do 0.000001 najwyższych. Po prostu nie łapiesz swoim malutkim, nędznym rozumkiem.
anonim2013.03.23 21:10
Piogallu... ależ ja nigdy nie przeciwstawiam nauki wierze. To jacyś cieńcy fanatycy atakują wiarę bezsensownymi pseudonaukowymi tekstami.
anonim2013.03.23 21:12
Joachimi - to że nie rozumiesz ni w ząb o czym ja piszę nie znaczy że jesteś dobry. Po prostu nie rozumiesz i nudzisz się jak dziecko przy rozmowie dorosłych. sory.
anonim2013.03.23 21:17
Joachimi, co ma pier* do wiatraka?
anonim2013.03.23 21:21
Joachimi, mniej niż 50. Jeszcze pożyję.
anonim2013.03.23 21:22
Piogal, spok. Tu nikt cie nie lubi.
anonim2013.03.23 21:48
@Piogal, @Joachimi "@PanYurek wygląda jeszcze względnie..." "Też nie jestem pewien co do PanaYurka - dajmy mu szansę. To takie katolickie." Miło mi niezmiernie że nie zostałem z góry skreślony jako groźny fanatyk bo też nim nie jestem ( no może w niektórych kwestiach o drobinę). Natomiast jeśli się już tak bawimy to dla mnie Piogal wygląda jeszcze względnie, wypowiada się często logicznie, nawet czasem jakiś wpis Piogala mi się spodoba. Dzięki Piogalowi dyskusje są żywe i ciekawe. Za to Joachimi przeważnie plecie banialuki a do tego bywa arogancki a nawet bezczelny. A skoro zeszło na tematykę stomatologiczną to nie posiadam pełnego uzębienia! I co mi zrobisz? To skutek obcowania z państwową socjalistyczną służbą zdrowia w dzieciństwie, od której to trzymam się z daleka od czasu gdy zacząłem zarabiać.
anonim2013.03.23 21:56
Zerro Joachimi pewnie szuka powiązań między długością kłów ,a propagandą eutanazyjną ,raczej ślepa uliczka .
anonim2013.03.23 22:17
Całe szczęście ,że nie oglądałem tej twórczości . Podobno prymitywnie paszkwilancka , jakość artystyczna pewnie niewiele odbiega od sowieckich ,czy nazistowskich agit-propgand więc nie mam problemów ze skrzywionymi skojarzeniami . No cóż twórczość na usługach ...
anonim2013.03.23 23:45
Zobaczcie co 7-latek mówi o Palikocie: https://www.facebook.com/pages/Dumny-Karol/116132075245743
anonim2013.03.24 5:21
"Magdalena Środa ostro skrytykowała wyjazd za publiczne pieniądze delegacji polskich władz do Watykanu mówiąc, że... „państwo Watykan ma takie znaczenie jak księstwo Andora.” " Powinna to powiedzieć przedstawicielom ponad 130 oficjalnych delegacji, które przybyły do Rzymu na uroczystość inauguracji papieża. M.in. byli obecni: prezydent Argentyny Cristina Fernandez (która na wiadomość o wyborze papieża nie zareagowała pozytywnie), premier Francji Jean-Marc Ayrault (państwo programowo laickie), Karol, książę Walii (Anglia nie jest katolicka), prezydent Joachim Gauck (Niemcy), przewodniczący Dumy Państwowej Siergiej Naryszkin (Rosja), przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso, Przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy, premier Nażib Mikati (Liban, wiodąca religia islam), minister kultury Mohamed Saber Arab (Egipt, religia - islam). Gdyby nie było przedstawicieli Polski, kraj skompromitował by się w opinii światowej. "Agnieszka Grzybek, współprzewodnicząca partii Zieloni 2004 powiedziała, że premier Tusk wysyłając list do Watykanu złożył tym samy hołd lenny. To jest zupełnie niedopuszczalne. W państwie żyją osoby o różnych przekonaniach i światopoglądach religijnych. Nie może być w życiu publicznym narzucany jeden światopogląd religijny – dodała." Władymir Putin w depeszy gratulacyjnej do papieża napisał: "Jestem przekonany, że konstruktywna współpraca miedzy Rosją a Watykanem będzie nadal się rozwijać w oparciu o jednoczące nas wartości chrześcijańskie" O ile więc premier Polski odwołał się do chrześcijańskiej kultury, która może być różnie rozumiana - to już prezydent mocarstwa, w którym wiodącą religią jest prawosławie, ale zarazem jest wyraźnie zaznaczony rozdział Kościoła od państwa, deklaruje wolę konstruktywnej współpracy w oparciu o wartości chrześcijańskie. Nie da się tego ocenić inaczej niż - polskim lewakom słoma z butów wychodzi, nie potrafią zachować się na salonach.
anonim2013.03.24 5:22
kapella napisał(a): Mar 23, 2013, 2:40 po południu Ja również uważam, że kiedy głowa państwa polskiego, bądź szef rządu kłaniają się głowie innego, równorzędnego podmiotu prawa międzynarodowego, to w ten sposób uznają wyższość tegoż podmiotu nad państwem polskim. Polska istotnie jest kondominium, ale watykańsko-watykańskim. ;-) *** Kolejny/a mądry/a inaczej? We wpisie powyżej wyjaśniłam pewne zawiłości dyplomacji.
anonim2013.03.24 5:27
Piogal napisał(a): Mar 23, 2013, 5:01 po południu Pani Pawłowicz! Przestań Pani lewitować w oderwaniu od rzeczywistości o jakim katolickim społeczeństwie Pani mówi??? 25% to nie jest żadne katolickie społeczeństwo.. *** Rzeczywistość jest taka, że polskie społeczeństwo w zdecydowanej większości deklaruje swoją przynależność do Kk (nie tylko z racji chrztu), a matołków twierdzących, że są "ludźmi postępu" nie ma więcej aniżeli 20%. Mamy demokrację, a ta niesie ze sobą pewne prawa.
anonim2013.03.24 17:16
Środa, taki ... wybryk natury.
anonim2013.03.24 18:11
Jak profesor to znaczy sie od wszystkiego: i od kur, i kaczek, i prosiont, i o lasach iglastych wie wszystko, i biologie zna na pamienc, i wie kiedy sie człowiek zaczyna, i co to jest małżeństwo, rodzina, i kto to jest Papież, i Pismo Św. bezbłendnie interpretuje, jeszcze tylko na temat życia seksualnego mrówek powiedzieć wiele nie może bo w mrowisku nie była, chciała wleźć ale ono za male.... Ot ci profesor!!!!