Spychalski: Wokół prezydenta toczy się obrzydliwa i cyniczna gra - zdjęcie
03.07.20, 09:43fot. Screenshot/ youtube/RMF FM

Spychalski: Wokół prezydenta toczy się obrzydliwa i cyniczna gra

14

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski powiedział: „To, co się dzieje wokół ułaskawienia przez prezydenta Andrzeja Dudę – na wniosek pokrzywdzonej, poparty przez sądy i prokuraturę – mężczyzny, jest obrzydliwe i cyniczne”. Skomentował również publikacje „Faktu”: „To, co dzisiaj znalazło się w tej gazecie, jest wyjątkowo obrzydliwe i wyjątkowo paskudne. To coś, co niszczy życie tych ludzi”.

Spychalski zaznaczył, że decyzja prezydenta była gruntownie przemyślana i nastąpiła w zgodzie z wnioskiem poszkodowanej córki oraz żony mężczyzny. Ponadto wniosek oparto na pozytywnej opinii sądów i prokuratora. Tym bardziej, zdaniem rzecznika PAD dziwi cała histeria medialna. Ocenił, że sprawą zajmują się głównie „hieny, które ze sprawy indywidualnej chcą zrobić temat polityczny”.

Rzecznik zaapelował, aby nie wykorzystywać cynicznie tej sprawy oraz zwrócił uwagę, że żona mężczyzny nie życzy sobie, aby dziennikarze ingerowali w sprawę.

We wczorajszej rozmowie z Polsat News prezydent Andrzej Duda zaznaczył, że „To jest sprawa rodzinna; mnie jest szczególnie przykro, że ta sprawa jest roztrząsana, bo jest to sprawa rodziny, bardzo specyficzna” oraz powiedział, że jeśli sytuacja powtórzyłaby się to ponownie dokonałby ułaskawienia.

Prezydent zauważył, że „Wszyscy jednoznacznie opowiadali się za ułaskawieniem i ja to zrobiłem, rozpatrując wszystkie okoliczności tej sprawy, jak również stanowisko kuratora, który badał w szczegółach sprawy tej rodziny”.

ks/ PAP, TVP INFO

Komentarze (14):

rodzina silna bogiem - kraj silny rodziną2020.07.3 13:46
Pedofilia, kazirodztwo, molestowanie. Trzy w jednym. Ale nic to. Duda przecież ułaskawi. Pedofile, gwałciciele, zboczeńcy - wiecie na kogo macie głosować.
Maria Błaszczyk2020.07.3 10:50
No nie. To nie jest sprawa czysto prywatna. To jest uznanie przez głowę państwa, że można dziecko gwałcić, zniszczyć mu zdrowie, a na koniec - państwo ma to gdzieś i umieszcza sprawcę razem z ofiarą. Trzeba naprawdę mieć nie po kolei w głowie, by kupować uzasadnienie o "pojednaniu", gdy brak krytycznego stosunku do sprawcy jest powszechnie znanym skutkiem długotrwałej przemocy - zwłaszcza że sprawca zamieszkał już przedtem z ofiarami. A potem jeszcze ludzie pana prezydenta łaskawi byli łgać w żywe oczy, że żadnego "gwałtu" nie było. Takie jest to prawo i sprawiedliwość - dla sprawców.
Kpisz ćpunie, czy o drogę pytasz?2020.07.3 12:38
Jakiego "gwałtu", trollu? Zanim napiszesz, naucz się czytać! "Inne czynności seksualne" to nie to samo co gwałt. A sprawca karę już odsiedział. Ofiara chce teraz pozwolić sprawcy na częściową naprawę krzywd, a Duda do tego się przychylił. Zupełne przeciwieństwo sprawy gwałtu dokonanego na 13 letniej dziewczynce przez Polańskiego.
Maria Błaszczyk2020.07.3 18:04
"Inne czynności seksualne" to właśnie zgwałcenie, jedna z jego mozliwych form. Art. 197 k.k.wymienia te rodzaje. "Gwałt" to co innego, to było z wypowiedzi prezydenta, dlatego wzięłam to w cudzysłów. http://statystyka.policja.pl/st/kodeks-karny/przestepstwa-przeciwko-6/63496,Zgwalcenie-art-197.html
Po 11, nie OBOJĘTNY2020.07.3 10:44
Ten pedofil to krewny (dość daleki, ale jednak krewny), pewnego znanego prezesa.
Edward2020.07.3 10:26
Na miejscu tej rodziny złożył bym dziś oskarżenie gazety Fakt o odszkodowanie , co najmniej 1 milion złotych, za straty moralne, jakie ponoszą w związku z tym artykułem.
karolina karolajn2020.07.3 10:14
dla wszystkich "wrażliwców" w temacie pedofilii powinno być bardzo pilne jak najszybsze zajęcie się pedofilami z zatoki świń ,oraz setką innych z partii zielonych,pana Sadowskiego z Tęczowego Music Boxu,pana Polańskiego,pana Zanussiego....W tym temacie panuje jakże wielka dyskrecja....Jak wam nie wstyd? jak wam się patrzy w swoje odbicie w lusterku...,gdzie te osławione pozwy przeciw Latkowskiemu???
Maria Błaszczyk2020.07.3 11:00
Tymi z zatoki świń Wyborcza zajmowała się już kilka lat temu. A PiSowska prokuratura nie posadziła nawet głównego gościa od tego. A sprawa Sadowskiego to bardzo ciekawy przypadek. Pokazuje, jak działaja odpowiednie służby, które zajmują się obroną sprawców. To oczywiście bardzo stara sprawa, ale wiele zachowań policji pozostaje takich samych - złapać się czegokolwiek, byle nie wszczynać postepowania. Aha, i ciekawe jest w tej sprawie, że pan Sadowski zaczynał karierę jako muzyk związany z kościołem. Pierwsze doniesienie bowiem to już ze 30 lat temu - a nie wszczęto żadnego postępowania. A co do pana Polanskiego - to ja nie wiem, czego byś chcial. Na całym świecie feministki protestują przy każdym jego publicznym wystąpieniu. Trudno nazwać nieustające protesty "wielką dyskrecją".
karolina karolajn2020.07.3 11:34
jestem kobietą a Ty piszesz do mnie chciał????w Twoim wpisie nie ma słowa prawdy,jest tylko jad antyludzki i antykościelny..I jeszcze próbujesz zrobić ze mnie faceta. jak Ty się ze sobą czujesz kłamiąc całą dobę???Pytanie jest na serio choć broń Boże nie musisz na nie odpowiadać,bo domyślam się ,że będzie to 10 stronicowy elaborat zakończony nagonką na kościół .biskupów i PiS. Kim trzeba być ,żeby tak mataczyć????Za 100 lat nie będzie ani Ciebie ani mnie i każda będzie zdawała sprawę z każdego słowa wypowiedzianego i napisanego w swoim życiu...Zyczę powodzenia
Maria Błaszczyk2020.07.3 11:40
??? Nie ma nic złego w byciu mężczyzną, ale jeśli Cię uraziłam - bardzo przepraszam. Naprawdę nie chciałam, to była pomyłka. A co poza tym - gdzie kłamię konkretnie? Pomyłka pomyłką, ale co tam jest konkretnie nieprawdą? Piotr Głuchowski i Bozena Aksami nie opublikowali w 2016 roku serii reportaży o zatoce świń? Pan T. nie chodzi na wolności mimo tak poważnych zarzutów? Skłonności pana Sadowskiego nie były znane od wielu dekad? Zeznania pani Gajdy nie zostały uznane za niewiarygodne dlatego, że w wielu 9 lat nie potrafiła wskazać dokładnej daty opisywanych wydarzeń? Feministki nie oprotestowują wystąpień pana Polańskiego? Napisz konkretnie, co jest nieprawdą, to Ci zalinkuję, na jakiej podstawie tak twierdzę.
Agnieszka2020.07.3 10:08
Kłania się BRAK DEPOLONIZACJI MEDIÓW!!! A tak PiS był przeciw, gdy patrioci prosili. Kolejna niezałatwiona sprawa, która wraca do PiSu jak bumerang
Dość brutalności Trzaskowskiego i jego sztabu2020.07.3 10:00
Prezydent nie ułaskawił pedofila z ani jednego dnia kary. Tymczasem sztab Trzaskowskiego pastwi się nad ofiarami. Rodzina prosi PO o litość. https://wpolityce.pl/polityka/507573-ziobro-sztab-trzaskowskiego-pastwi-sie-nad-ofiarami
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.3 9:54
Mieliśmy papieża polaka broniącego pedofilów w kościelnych szeregach i mamy pRezydenta broniącego partyjnych pedofilów! pedofil ułaskawiony przez PADalca to członek PiSu!!!
ty skur..... jeb.........2020.07.3 10:23
..................................