Spychalski: Opozycja chce wymienić kandydata w wyborach prezydenckich - zdjęcie
11.05.20, 09:10Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta RP/YT/RMF FM

Spychalski: Opozycja chce wymienić kandydata w wyborach prezydenckich

7

Ogromne spadki notowań kandydatki PO Małgorzaty Kidawy-Błońskiej powodują, że opozycja jest obecnie w bardzo trudnej sytuacji. Mówił o tym dzisiaj w radiowej „Trójce” Błażej Spychalski, rzecznik prasowy prezydenta.

Powiedział:

- PKW z jednej strony poinformowała, że cały ten proces musi się zacząć od początku. Natomiast z drugiej strony PKW zostawiła jednak pewnego rodzaju furtkę, mówiąc o tym, że decyzje legislacyjne muszą być w tym zakresie podjęte i wydaje się, że to jest właśnie taka sugestia, że decyzje legislacyjne powinny dotyczyć także np. tej kwestii [zbierania podpisów], choć zastanawiam się czy przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, Koalicji Obywatelskiej będą zainteresowani taki rozstrzygnięciem, bo wydaje się, że z ich perspektywy chyba najkorzystniejsze byłoby rozpoczęcie całej procedury od początku, łącznie ze zbieraniem podpisów, bo chyba tam nastąpił taki proces zmierzający do wymiany kandydata w wyborach prezydenckich

 

mp/polskie radio

Komentarze (7):

JaKi2020.05.11 12:38
A dlaczego się boicie,skoro Duda ma ponad 50% a PiS ponad 40% poparcia?
AAAtomek2020.05.11 12:26
Czyżby konczyły się pieniadze w budzecie pisowskim na opiekę dzieci do lat 8, że trzeba ich już wysłać do szkol??
Pirx2020.05.11 16:12
To nie budżet pisowski a narodowy POLSK.Jesteś faszystą
Toni 2020.05.11 10:54
Na kogo oni mogą wymienić jak tam albo głupol, albo prestepca w tej KO z Budki. Niekt mądry nie byłby w stanie być w antypolskiej partii, która ma posłów służacych niemcom i ruskim.Przecież to wrogowie Polski i Polaków, to zdrajcy i targowica.
PO - polityczny, cuchnący trup w stanie rozkładu!!2020.05.11 9:28
Z wypowiedzi lewicy (Borys Budka-Suflera i in.) wynika jasno, że wybory prezydenta Polski mogą być dwojakiego rodzaju: 1. Nieuczciwe, niezdrowe, grożące zdrowiu i życiu Polaków - gdy wygra prowadzący w sondażach aktualny prezydent. 2. Uczciwe i bezpieczne dla Polaków - gdy wygra mająca 1% poparcia Kidawa-B., ewentualnie Naczelny Pedał PRL-bis.
Ciężarny gej przejechany na pasach przez Biedronia2020.05.11 9:27
Czy rodzima lewica wykazuje śladowe ilości myślenia? Wszystko wskazuje na to, że nie. Przecież jeszcze parę tygodni kreciej roboty Grodzkiego, bajdurzenia szefa PO Budki, wpadek Kidawy, wrzasków Czarzastego, "złotych myśli" Tuska itp. -- a notowania prezydenta Dudy dojdą do 90%. Czy oni naprawdę nie wiedzą, że bezwiednie pracują dla PIS-u?
Glaudiusman2020.05.11 9:16
Oni być może i by chcieli wymienić tą swoją niedorajdę na kogoś innego, ale mają taki problem, że nie mają nikogo godnego tego urzędu. Same pokraki fizyczne i umysłowo-polityczne. Nie nadają się ani do mikrofonu, ani tym bardziej na wizję. Żałosne kreatury.