O godzinie 19 rozpoczęło się zebranie Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości. Wśród tematów poruszanych podczas piątkowego spotkania miały znaleźć się m.in. kwestia wyborów samorządowych, a także- czwartkowe decyzje Komitetu Politycznego partii rządzącej.

Komitet Wykonawczy PiS składa się z przewodniczącego, przewodniczących Rad Regionalnych oraz prezesów Zarządów Okręgowych. Polska Agencja Prasowa dowiedziała się, że podczas spotkania członkowie Komitetu Wykonawczego mieliby omówić strategię przed wyborami samorządowymi, które odbędą się już na jesieni tego roku. Rozmowy mają dotyczyć m.in. objazdu polityków PiS po Polsce, który ma rozpocząć się 15 kwietnia. 

Podczas spotkania poruszony ma zostać też temat czwartkowych decyzji podjętych podczas spotkania Komitetu Politycznego PiS. Mowa o projekcie ustawy przewidującej obniżenie o 20 procent pensji posłów i senatorów, a także wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, marszałków, starostów i ich zastępców. 

Prezes PiS, Jarosław Kaczyński zapowiedział również, że ministrowie konstytucyjni oraz sekretarze stanu, którzy są także parlamentarzystami zdecydowali się na przekazanie swoich nagród na cele społeczne do Caritasu.

yenn/PAP, Fronda.pl