Spór w PO. Wybory szefa klubu najpewniej będą odroczone  - zdjęcie
25.09.20, 16:55Fot. screenshot - YouTube (Polskie Radio)

Spór w PO. Wybory szefa klubu najpewniej będą odroczone

2

Dziś popołudniu zebrał się zarząd Platformy Obywatelskiej. Przewodnim tematem spotkania jest wybór nowego szefa klubu Koalicji Obywatelskiej. Wcześniej przewidywano, że samo głosowanie nad obsadą tej funkcji odbędzie się jeszcze dziś. Zawiadomienie o planowanych wyborach dostali posłowie KO. W Platformie pojawiło się jednak wiele głosów chcących głosowanie odłożyć.

Przeciwko dzisiejszemu głosowaniu opowiada się m.in. wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak. Powodem ma być absencja niektórych parlamentarzystów klubu:

- „Trzeba doprowadzić do takiej sytuacji, w której wszyscy będą mogli głosować, czyli doprowadzić do zmiany w regulaminie umożliwiającej wprowadzenie pełnomocnictw czy jakiejś formy zdalnego głosowania” – mówił Siemoniak dziennikarzom.

Dlatego jego zdaniem wybory powinny odbyć się dopiero jakiś czas po przyjęciu nowych zasad. Postulat Siemoniaka popiera część kandydatów na nowego szefa klubu. Sławomir Nitras zapewnia, że wybory powinny odbyć się szybko, ale dziś jest na to zbyt wcześnie. Na dzisiejszym posiedzeniu, jak przekonuje poseł, powinien zostać jedynie ustalony kalendarz.

Za tym, aby jeszcze dziś wybrać nowego szefa klubu, opowiada się natomiast Cezary Tomczyk:

- „Chciałbym, aby dzisiaj się to rozstrzygnęło” – powiedział.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze (2):

Szybka Randka2020.09.25 18:37
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex randki,wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.erooo.pl
Sławomir Nowak2020.09.25 17:00
przewodniczącym PO powinien zostać Stanisław Gawłowski, póki jeszcze nie siedzi