Spór o imigrantów. Dziemianowicz-Bąk obraża wiceministra w TVN24 - zdjęcie
02.09.21, 07:33Fot. screenshot - YouTube (Janusz Jaskółka, RMF24)

Spór o imigrantów. Dziemianowicz-Bąk obraża wiceministra w TVN24

26

W czasie programu „Tak jest” na antenie TVN24 doszło do ostrej wymiany zdań między Agnieszką Dziemianowicz-Bąk a Piotrem Wawrzykiem na temat imigrantów koczujących przy polskiej granicy. Parlamentarzystka Lewicy nazwała wiceministra spraw zagranicznych „klakierem”.

Goście programu „Tak jest” rozmawiali o sytuacji imigrantów koczujących przy polskiej granicy w okolicy Usnarza Górnego. We współpracy z Unią Europejską, polski rząd zabezpiecza granicę przed napływem nielegalnych imigrantów. Politycy opozycji przekonują tymczasem, że ściągnięci przez Łukaszenkę imigranci powinni zostać wpuszczeni na terytorium Polski.

Takie stanowisko prezentowała posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, która przekonywała, że koczujący imigranci złożyli wnioski o azyl, wobec czego Polska ma obowiązek udzielić im schronienia. W odpowiedzi wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk wyjaśniał, że takie dokumenty można złożyć wyłącznie na granicy, a imigranci przebywają po stronie białoruskiej.

- „To jakim cudem te wnioski zostały złożone, jak te osoby nie pojawiły się na granicy? Te osoby zostały z granicy zawrócone, odesłane. W lipcu ubiegłego roku Polska przegrała przed TSUE sprawę w sprawie Czeczenów, którzy zostali zawróceni na granicy po nielegalnym przekroczeniu”

- stwierdziła posłanka Lewicy.

- „Pani nie wie, o czym mówi. Pani nie zna prawa, a wypowiada się na temat, o którym pani nic nie wie”

- odpowiedział jej prof. Wawrzyk.

Prawnik wyjaśniał, że Białoruś jest bezpiecznym krajem dla imigrantów z Bliskiego Wschodu, w związku z czym powinni oni złożyć wnioski o azyl po przylocie do Mińska.

- „Ci ludzie są zmuszani na tej granicy do tego, żeby tam siedzieć i pan uważa, że to jest dla nich bezpieczny kraj?”

- pytała Dziemianowicz-Bąk.

- „Oni ciężkie dolary płacą za to, żeby się na Białoruś dostać”

- odpowiedział wiceminister.

Posłanka Lewicy przypomniała słowa prof. Wawrzyka z 2016 roku, kiedy postulował on utworzenie obozów dla uchodźców, w których ci byliby weryfikowani.

- „Mówił pan wtedy co innego. Ale wtedy był pan przedstawicielem świata nauki, a nie klakierem”

- stwierdziła parlamentarzystka.

- „Nie życzę sobie takich określeń”

- podkreślił wiceminister.

kak/TVN24, wprost.pl

Komentarze (26):

richi2021.09.4 20:04
nie ma co sie przejmowac,takie cos moze tylko BAKA puscic,zwykla plycizna.
Foster2021.09.4 12:03
Jak w stanie wyjątkowym obraziła funkcjonariusza PIS to wsadzą ją do pierdla. Tak nie wolno robić. Teraz już ich się nie da obrazić.
To nie my mordowaliśmy Żydów! To Niemcy!2021.09.3 13:57
Nie my mordowaliśmy Żydów, nie my donosiliśmy na sąsiadów ukrywających Żydów. My nie! To Niemcy i Holendrzy ich mordowali! My Polacy tylko i wyłącznie Żydów ratowaliśmy: https://cbj.jhi.pl/documents/744613/1/
Tylko PO PRAWDZIWE POLSKIE, nie RUSKO-NIEMIECKIE2021.09.3 9:44
AGNES BONK. Już w Gimnazjum dzieciaki uczono tzw. „ZE ZROZUMIENIEM”, a wiec „ze zrozumieniem CZYTAĆ’, „ZE ZROZUMIENIEM PISAĆ”, ZE ZROZUMIENIEM MYSLEĆ”. Cóż poradzimy na to, ze nie przeanalizowali „ZE ZROZUMIENIEM”. Nie ROZUMIEJĄ, co się dzieje na BIAŁORUSI. Nie potrafią ZROZUMIEĆ MECHANIZMÓW i PRAWA UNIJNEGO. Ale co Jas się nie nauczył, to JAN już na pewno nie POJMIE. Stracone lata aby coś POKUMAĆ. Uchodźcy w na BIAŁORUSI, są bezpieczni i mają się dobrze. Nie powinniśmy dezorganizować ŁUKASZENCE tego całego PROGRAMU ZAOPIEKOWANIA się GOŚĆMI ŁUKASZENKI. Ale może POLSKA POWINNA WSPOMÓC UCHODŹCÓW na IBIZIE, w GRECJI, HISZPANII, czy we WŁOSZECH. TAM uchodźcom dzieje się KRZYWDA. A ilu UTONĘŁO, bo nie chcieli im pomóc na MORZU. Jesteśmy w UNII, i nie możemy stosować ZŁODZIEJSKICH METOD. Skoro ŁUKASZENKA SPROWADZIŁ SOBIE najlepszych SPECJALISTÓW, INŻYNIERÓW, LEKARZY i INFORMATYKÓW, zaopiekował się nimi, ZAFUNDOWAŁ NAJLEPSZE HOTELE, mają OPIEKĘ 24 godziny na dobę, po prostu ZAINWESTOWAŁ w SPECJALISTÓW, to jakim PRAWEM My POLACY mamy PORYWAĆ , ZAWŁASZCZAĆ tych SPECJALISTÓW i zabierać ich ŁUKASZENCE i BIAŁORUSI. Gdybyśmy UKRADLI tych SPECJALISTÓW ŁUKASZENCE to co POWIEDZIAŁA by UNIA EUROPEJSKA, co POWIEDZIAŁ PRZEWODNICZĄCY UNII, przecież sam DONALD TUSK powiedział, ze nie możemy ZABRAĆ ŁUKASZENCE tych SPECJALISTÓW, niech zostaną tam gdzie UZYSKALI AZYL, na BIAŁORUSI (ile można dostawać AZYLI???, co kraj to AZYL??) i ,że mamy OCHRANIAĆ GRANICE, GRANICE NIE TYLKO POLSKĄ, ale i GRANICE UNII EUROPEJSKIEJ i "SZENGEN". Brawo WOJSKO POLSKIE. Jeszcze raz powtórzę, ZAOPIEKUJMY się tymi ODRZUCONYMI UCHODŹCAMI w NIEMCZECH, WŁOSZECH czy HISZPANII.
gdzie Dziemianowitsch, tam..... bąk! .....2021.09.2 10:51
..... i tańczy Aga filuternie, co POdskoczy, to se pievnie. fuj!
Hanys GórnoŚląski2021.09.2 10:44
Tak oto Dziemianowicz puściła publicznie Bąka. Smród potworny.
jle_ffm2021.09.2 9:28
Klakier - osoba gorliwie przytakująca komuś. Co w tym obrażliwego?
ciekawy2021.09.2 9:26
dlaczego na lewicy i wśród po-paprańców mamy największy zbiór intelektualnych babskich debili? Choćby: seneszyn, środa, spurek, kidawa, kopacz vel kopara itd.
wy2021.09.2 9:10
pan J.Pietrzak nazwal ich KUKIELKI Lukaszenki i bardzo celnie w sam srodek pustoglowia zdrajcow
MaxFiend2021.09.2 9:05
Obraża? Czym? Przecież ona ma całkowitą rację.
opty2021.09.2 9:15
Złożyli wnioski o azyl? Gdzie u Łukaszenki, Putina???????
MaxFiend2021.09.2 9:45
Zostali załapani na terytorium Polski z zgłosili chęć złożenia wniosków o ochronę jako uchodźców. Zamiast tego załadowano ich na ciężarówki i siłą zawieziono na miejsce gdzie teraz koczują. Omówiono im prawa do złożenia wniosków na terenie Polski wbrew obowiązującemu w Polsce prawu. Uważasz, że to jest OK?
yhy...2021.09.2 10:55
Max-iUK, ty przestań oglądać TVNazi, bo te ichnie paranoje doprowadzą cię do obłędu.
MaxFiend2021.09.2 13:10
Oglądam też TVPiS, ale jakoś ich narracja nie "trzymała się kupy" i nie była logicznie zgodna z faktami, które przekazywali.
Foster2021.09.4 12:37
Daremne żale, próżny trud - oni i tak tego nie zrozumieją.
rozbawiony głupotą lewaka2021.09.2 9:26
a w czym - dla ciebie lewacki debilu - ona ma rację?
MaxFiend2021.09.2 9:46
Przedstawiła fakty i na ich podstawie ma całkowitą rację. Tylko debile tego nie ogarniają. Jesteś zadowolony z tego faktu? :-D
Taka prawda2021.09.2 8:54
Islamscy imigranci zawsze i w każdym kraju EU głosują na LEWICĘ. I tylko o to tu chodzi.
babcia***** **2021.09.2 8:39
Idiotka
Dziemianowicze i Bonki2021.09.2 8:20
przybyli z Czerwoną Zarazą?
kim są ?2021.09.2 8:14
A skąd przybyła rodzina pani Dziemianowicz ??
taka prawda2021.09.2 8:55
Stepy Kazachstanu (Chazarka)
Kaczka basta!2021.09.2 8:03
Gdy osoba z szeroko pojętej lewicy nazywa publicznie "naszego" biurokratę KLAKIEREM, to każdego państwowca boli serducho. A już pobożny państwowiec musi zmówić paciorek, żeby go serducho kiedykolwiek boleć przestało.
jahiramać2021.09.2 8:56
A co ty robisz gdy ktoś nazwie cię zgodnie z prawdą , ,,kretynem ". Czytasz Marksa czy idziesz na Gey Parade ?
klaus2021.09.2 8:03
przykre jest jak się słucha poślicy z KO,PSL. Lewicy , jak też posłów , brak elementarnej wiedzy, prostacki chamski język, skąd poparcie i uzyskanie mandatu poślicy i posła, czyżby wyborca był większym imbecylem, bo ktoś zagłosował na siano i sieczkę w łepetynie,proszę odstawić TVN, GW, i samemu jeśli nie chce się oglądać TVP, poszperać po internecie, bo to wasz wyborco jest interes a nie tych imbecyli z KO, PSL, Lewicy.
Anonim2021.09.2 7:48
To są skutki, gdy posłanka lewicy myśli że wszystkie rozumy pozjadała. A ona nadaje się na posłankę tak jak wół do karety.