Specjalny zespół prokuratorów zbada sprawę Polnordu  - zdjęcie
07.12.20, 09:16Fot. screenshot - YouTube (ecoredonum)

Specjalny zespół prokuratorów zbada sprawę Polnordu

7

Polska Agencja Prasowa przekazała, że specjalnie powołany zespół w Prokuraturze Regionalnej w Poznaniu zajmie się śledztwem ws. wyprowadzenia blisko 93 mln zł ze spółki Polnord. Powołanie zespołu jest reakcją na uzyskanie nowych dowodów w trakcie przeszukań u podejrzanych. W sprawie zatrzymano wcześniej adwokata Romana Giertycha i biznesmena Ryszarda Krauzego.

W prowadzonym postępowaniu śledczy badają dwa wątki. Pierwszy dot. zakupu bezwartościowych wierzytelności spółki Prokom Investments S.A. w kwocie niemal 73 mln zł, a drugi nabycia nieruchomości po zawyżonej według śledczych cenie niespełna 27 mln zł.

Jak informowała niedawno prokuratura, zgromadzony przez nią materiał dowodowy ma jednoznacznie wskazywać „na popełnienie przez Ryszarda K. i jego wspólników przestępstwa wyprowadzenia pieniędzy ze spółki Polnord i działania na szkodę jej akcjonariuszy”. Dowody te, to m.in. zabezpieczona korespondencja, dane z kont bankowych czy wyjaśnienia niektórych zatrzymanych.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze (7):

Aldona Blik2020.12.29 12:08
Pan Giertych ukończył we Włoszech Wydziała Klunów ze specjalnościa umierania na scenie coś jak Romeo i Julia. On posiadła właśnie umiejętność bycia kobieta i mężczyzną na raz co w połączeniu z tańcem na murku i megafonem czynie z pana Giertycha KOMBAJN MULTIMEDIALNY. Gdzie oni znajda w Prokuraturze takich komediantów chyba ,że do pana Polańskiego (Romana) się zwrócą to Roman napisze scenariusz i wtedy Sąd to klepnie.
Marek2020.12.27 7:59
Kto w takim razie zajmował się tym śledztwem od wielu lat? Piekarze? PMM powinien wyrzucić nieudaczników (Ziobro) na zbity......
dobrzy kaci byli w Germany2020.12.7 13:05
i sprawdzili się w czasie II wojny
Lewacki Pederasta2020.12.7 11:33
Skoro podsądny idiota, to zespół musi być "specjalnej troski"
dr .Onufry2020.12.7 9:56
Pacjent zdradzać objawy zespołu narcystyczno - paranoidalnego ( non medicationis) - najczęściej się to zdarza po nabyciu kompleksu zwanego '' bravitas penis''( non medicabilis )
będzie rżał jak Piekarski na mękach2020.12.7 9:39
a co jak podskoczy
Polonia Semper Fidelis2020.12.7 9:30
Uwaga! Ten "Anonim" (ostatnio częściej AAAtomek) oraz tenże pod wieloma innymi nickami jest chory z nienawiści do chrześcijaństwa, Kościoła i Polski. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk dla ćpuna lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu złudne wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy, pełen bełkotu cykl się nasila. Brak reakcji administracji Frondy na jego chamstwo i bluzgi to oczywisty skandal, ale na to nie ma rady – udają głuchych. Nie wchodźcie więc z żadne słowne przepychanki z nim, bo jemu właśnie o to chodzi. A w jego przypadku logika nie działa. Żałosny, nieszczęśliwy, godny politowania typ, któremu bardzo śpieszy się do piekła i rad by tam też zaciągnąć innych.