Specjalne posiedzenie w KPRM ws. Białorusi. Premier zaprosił opozycję - zdjęcie
24.08.20, 08:57Fot. screenshot - Polsat News

Specjalne posiedzenie w KPRM ws. Białorusi. Premier zaprosił opozycję

4

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zwołanie specjalnego spotkania w Kancelarii Premiera w związku z coraz bardziej napiętą sytuacją na Białorusi po tamtejszych wyborach prezydenckich. Na spotkanie szef rządu zaprosi przedstawicieli wszystkich partii i klubów politycznych. Spotkanie zaplanowano na środę.

- „Premier Mateusz Morawiecki wystosuje w poniedziałek do przedstawicieli wszystkich klubów parlamentarnych zaproszenie na środę na spotkanie dot. sytuacji na Białorusi” – przekazał szef KPRM Michał Dworczyk.

Na antenie TVN24 Michał Dworczyk mówił o zamierzeniach polskiego rządu w razie zaostrzenia przez Aleksandra Łukaszenkę działań wobec uczestników demonstracji na Białorusi. Szef Kancelarii Premiera poinformował, że wszystkie działania, jakie polski rząd podjął już w związku z sytuacją na Białorusi, zostaną przedstawione na środowym spotkaniu z przedstawicielami opozycji. Będą omówione również te działania, o których nie mówi się w mediach. Na spotkaniu ma również zostać podjęta dyskusja na temat dalszych działań. Jak stwierdził polityk, sytuacja u naszego sąsiada prędko się nie uspokoi i „musimy się przygotować na dłuższy czas funkcjonowania w tej szczególnej sytuacji”.

- „Drugim elementem spotkania jest dyskusja i tu jesteśmy otwarci na dialog, na rozmowę, bo ta sytuacja powinna być rozpatrywana poza bieżącym sporem politycznym” – podkreślił Dworczyk.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze (4):

katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.24 10:39
Żadnych rozmów z PiS na temat sytuacji na Białorusi, bo w Polsce Kaczyński robi dokładnie to samo co Łukaszenko na Białorusi. Praworządność jest tak samo łamana, prawa człowieka tak samo naruszane, a wybory zostały dokładnie tak samo sfałszowane. Jedynym partnerem do dyskusji jest dla opozycji Komisja Europejska, a jedynym możliwym działaniem wobec PiS są unijne sankcje i wstrzymanie dotacji.
OZ2020.08.24 9:59
Morawieckiemu Macron kazał usunąć MINISTRA SZYSZKĘ, a kto każe mu wtrącać się w sprawy Białorusi ? Czy kiedykolwiek PREZYDENT ŁUKASZENKA wtrącał się w sprawy Polski ??? !!!
jp22020.08.24 9:52
Prosze panstwa a teraz przed wami wieloletni doradca Donalda Tuska miłościwie nam panujacy złoto usty MATEUSZSZSZ MOORAWIECCCKIIIII "prawdziwy patriota w rzadzie donalda tuska i nie tylko"
papkin2020.08.24 9:53
Niech mu Bóg błogosławi za tak wspaniale doradctwo TUSKOWI