Sosnowiec: dziewczynka w oknie życia - zdjęcie
12.04.20, 12:19Okno życia/YT/SILESIA FLESZ TVS

Sosnowiec: dziewczynka w oknie życia

70

W Wielką Sobotę rano w Oknie Życia Caritas w Sosnowcu znaleziono dziewczynkę. Dziecko jest bezpieczne.

Diecezja poinformowała, że dziecko zostało pozostawione tam w sobotę ok. godz. 4.50 rano. Okno życia w Diecezji Sosnowieckiej jest prowadzone przez siostry karmelitki. W tym oknie życia jest to już trzecie dziecko, które dzięki tej akcji udało się uratować.

Caritas przypomina, że dla matek w ciąży, które znalazły się w trudnej sytuacji istnieje możliwość uratowania dziecka poprzez pozostanie go w Oknie Życia. Matki, które nie chcą lub nie mogą rodzić w szpitalu mają taką możliwość.

Dzieci pozostawione w Oknie Życia trafiają pod fachową opiekę lekarzy oraz mają zapewnioną opiekę.

 

mp/onet.pl

Komentarze (70):

TVN242020.04.13 10:09
Podobno zakonnice robią z podrzuconych dziewczynek kolejne zakonnice i w ten sposób się reprodukują!
anonim2020.04.13 22:35
Podobno ? A ty na prawdę jesteś idiotą .
anonim2020.04.12 22:15
Malutka niech ci Bóg błogosławi . Siostry bardzo pomagają ,znam piękną historię porzuconej dziewczynki do okna życia,wierzę ,że w tym przypadku maleństwo znajdzie kochającą rodzinę .Nie wiadomo kto podrzucił dzieciątko ,ale na pewno miał do tego powód .
babcia 2020.04.12 17:36
Ta matka rodziców miała nie tych co trzeba. Ale dobrze się skończyło.
Agnieszka Dz. 2020.04.12 15:49
Ciekawe dlaczego wszyscy powyżej założyli, że dziecko oddała matka. A może to ojciec, który nie słuchał sprzeciwów matki, albo babcia w obawie przed plotkami i złą sławą córki,albo alfons, bo dziecko przydarzyło się prostytutce,ofierze handlu ludźmi? Rozumiem, że kobiety to zło tego świata, ale czasem zdarza się, że jest ktoś gorszy.
Styki2020.04.12 16:14
Nie wszyscy, uwazam , ze Bog stworzyl kobiete jako cos wyjatkowego w kazdym calu.
205\\304\\2052020.04.12 16:49
Jeśli ma duże cycki to w każdym calu
JANOSIK2020.04.12 15:46
Jak sie wam syckim sycko wtej Polsce niepodoba to nie rozumie co tam jeszcze robicie.Co by kto czegos niezrobil to tylko jajcec,jajcec i jajcec.Milego wieczoru
Styki2020.04.12 15:00
Zauważyłem, że wszyscy którzy popierają aborcję zdążyli się już urodzić. Ronald Reagan
Maria Blaszczyk2020.04.12 15:34
Szczerze powiedziawszy, nie znam nikogo, kto by popierał aborcję. Ale tak - żeby móc coś popierać, musi istnieć jakiś podmiot popierający. Podobnie jak wszyscy zwolennicy torturowania kobiet zdązyli się urodzić. To jest wyjątkowo głupia tautologia.
Styki2020.04.12 15:54
Czy możemy sobie postanowić, że będziemy sięgać po najważniejsze ze wszystkich spisanych orędzi, po Słowo Boże, Biblię Świętą, że będziemy ją poznawać i starać się do niej stosować? Na jej kartach znajdujemy rozwiązanie wszystkich problemów, jakie kiedykolwiek trapiły człowieka. Tez R Reagan
Maria Blaszczyk2020.04.12 16:17
Ja mam problem, że mi niektóre klawisze z cyframi nie działają. Co Słowo Boże na to? Albo - pewna bliska mi osoba ma problem, że w Warszawie jest smog i dzieci kaszlą, mają paprzące się miesiącami infekcje dróg odechowych, uczulenia.. Co nasza bardzo święta Biblia na to? Do tego nie mam pojęcia. czemu akurat Biblię mielibyśmy uznać za "najważniejsze e wszystkich spisanych orędzi"... Tam jest napisane, że za zbieranie chrustu w szabat człowieka należy ukamienować, dzieci należy bić, a kobiety mają zasłaniać włosy. Jakoś się tego nie przestrzega, więc chyba nie jest to aż tak ważne... Poza tym - akurat porzucanie dzieci w Biblii jest dość częste. I nikt się za bardzo nimi nie przejmuje, wspomnijmy tylko historyjkę Hioba, gdzie mu najpierw wszystkie dzieci zabito, ale to nic nie szkodzi, bo na ich miejsce dostał nowiutkie, jak spod igiełki...
Styki2020.04.12 16:35
Slowo Boze jest dla wielu ludzi mniej wiecej tym , czym dzwieki liry dla osla, a przeciez i swinie chetniej korzystaja z blota niz z czystej wody.
Maria Blaszczyk2020.04.14 23:53
Dla większości jest tym, czym dźwięki liry dla osła, dla absolutnej większości. A świnie do czego innego używają błota, a do czego innego wody, więc nie wiem, jak zrobiłeś ten ranking. To trochę tak, jakbyś twierdził, że ludzie chętniej robią wdechy niż wydechy. Albo odwrotnie.
anonim2020.04.12 22:05
Zauważ ,że ta dziewczynka też będzie kobietą czemu jej bronisz prawa do życia ?
Maria Blaszczyk2020.04.14 23:54
A gdzie ja jej bronię prawa do życia???
Styki2020.04.12 14:58
Zauważyłem, że wszyscy którzy popierają aborcję zdążyli się już urodzić. Ronald Reagan
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.12 14:27
Pani Maria ma rację. Takie okna to patologia. Kobieta powinna mieć prawo do aborcji, a jak przegapi termin, to do godnego porodu w szpitalu i oddania dziecka do adopcji. Te okna wspierają patologię rodzenia w lesie i podrzucania dzieci w reklamówce. Może jeszcze otworzycie okna śmierci, do podrzucania ciała, jak kogoś potrącimy na drodze?
Janusz_572020.04.12 14:41
Za to Twoje prawo do aborcji niech nasz Zmartwchwstały Pan zlituje nad Tobą
Agnieszka Dz. 2020.04.12 14:41
Masz rację i nie masz racji. Normalnie, kobieta która nie chce, nie może zatrzymać dziecka, powinna zostawić je w szpitalu, załatwiwszy wszelkie formalności. Takie dzieci są rozchwytywane jak ciepłe bułeczki. Jasna sytuacja prawna, noworodek, prosto ze szpitala trafia do adopcyjnych rodziców. Ale to Polska. Poczytaj Janosika. Kobiety boja się opinii społecznej, boją się "języków",odrzucenia, pogardy, boją się takich "sprawiedliwych" jak Janosik. Bo to je spotyka,pogarda, ocenianie, oskarżenia, od życzliwych sąsiadów. Wolą ukrywać ciążę, nawet tą będącą efektem gwałtu, bo zaraz się dowiedzą, że jakby nie prowokowała, to by nikt jej nie zgwałcił. Taka kobieta urodzi w domu i włoży do okna życia. Ale nie wie biedna, że to nie koniec. To dopiero początek. Zaczną jej szukać, wypytywać sąsiadów, jak znajdą będzie musiała w sądzie zrzec się praw rodzicielskich. Wtedy dopiero można dziecko oddać do adopcji. Jeśli jej nie znajdą dziecko skazane jest na placówkę, do osiągnięcia pełnoletności. Jednocześnie okno życia ratuje to małe życie, bo kto wie, może skończyłoby w reklamówce, gdzieś w rowie.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.12 14:58
Ok, masz sporo racji. Więc proponuję kompromis: "Program wsparcia dla matek w potrzebie." Działa to tak. Matka w potrzebie wysyła sms z adresem podjęcia. W wyznaczonym czasie podjeżdża BMW M8 i zabiera ją na 9 miesięczne wczasy porodowe w inny zakątek świata, albo Polski. Tam pod pełną opieką rodzi się nowy człowiek, który jest abortow ... nie, nie adoptowany. Program się sam finansuje, bo adopcja tak dostarczonego dziecka kosztuje. Widzisz jakieś słabe punkty? A i Wesołych Świąt !
Agnieszka Dz. 2020.04.12 15:02
Opisałeś programy już istniejące i działające w krajach, gdzie dopuszczalna jest adopcja ze wskazaniem. Zdrowych, Wesołych Świąt.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.12 15:08
Mam tak codziennie, wymyślam to co już wymyślone. Ale w 0,01 % udaje się wykombinować coś nowego. Z tego żyję :)
Maria Blaszczyk2020.04.12 15:23
Ale ja właśnie cały czas piszę. Przestańmy traktować kobiety jak idiotki. Szanujmy je i traktujmy z założeniem, że mają dobre intencje. Przestańmy zakładać, że koniecznie muszą być matkami. To jest praca na lata. Dla oświaty, kościoła, ale i TVP chociażby, które ma ogromną moc wpływania na postawy nie tylko przez pracę dziennikarzy czy reportażystów, ale nawet przez te tasiemcowe seriale. Tam naprawdę można pokazać dostępne opcje i ich konsekwencje, tak by zwiększyć szansę na to, że kolejna kobieta trafi od razu, gdzie trzeba, a nie zafunduje sobie i dziecku niepotrzebne komplikacje. Jej sytuacja - zapewne - jest wystarczająco wujowa, by jeszcze ją sobie pogarszać. Mój problem z oknami życia jest taki, że jest to kościelne rozwiązanie problemu, który to problem w znacznej mierze kościół sam stwarza, promując nierealistyczny i bardzo spolaryzowany wzorzec kobiecości, związany nierozłącznie z macierzyństwem i jednocześnie potępiając każdą inną opcję. Możesz albo być matką, która poradzi sobie ze wszystkim albo obleśną wykolejoną grzeszną lewacką feministką. A to tak nie jest. No ale oczywiście, mając do wyboru niemowlę w reklamówce czy w oknie życia, każdy woli w oknie zycia... Ja po prostu chciałabym, żeby oddanie dziecka do adopcji było postrzegane jako wybór, którego każdy ma prawo dokonać. Bo dyscyplionowanie kobiet to nie tylko te idiotyczne uwagi nt. wyglądu czy prowadzenia auta. To też takie dramaty, jak zabicie noworodka, żeby "nikt się nie dowiedział".
Agnieszka Dz. 2020.04.12 15:32
A wiesz co mnie tu uderza? Że nikt z komentujących nie wspomniał o ojcu dziecka. Wyrodna matka zostawiła dziecko. A co z wyrodnym ojcem, który pewnie dziecko mial w głębokim poważaniu? Gdyby byl odpowiedzialny to matka nie musialaby podejmować takich decyzji. Albo gdyby nie był gnojem i zwyrodniałym gwałcicielem.
Maria Blaszczyk2020.04.12 16:23
Taaaak... To też ostatnio mnie rozbawiło, był jakiś tekst o "Matce, która porzucila czwórkę dzieci". Od razu sobie pomyślałam, że całe szczęście, że ojciec nie porzucił... Problem z tym oknem jest, m.in. taki, że nic nie wiadomo. Gdzie ta kobieta, jak się czuje, co się stało, czy nie potrzebuje pomocy...
leszczyna2020.04.12 20:46
Gdyby dziecko wylądowało jako odpad szpitalny po aborcji, to w ogóle nie byłoby problemu wg Ciebie, nieprawdaż? Prawa kobiet zajaśniałyby w pełni?
Maria Blaszczyk2020.04.14 23:50
No nie. Kobiety to ludzie, prawa człowieka to coś więcej niż "prawo do decydowania o własnym ciele w kontekście ciąży". Np. w Rosji aborcja wciąż jest dostępna, ale kobiety nie są chronione w ogóle przed przemocą w rodzinie. Ich prawa bynajmniej nie "jaśnieją w pełni", bo są tysiącami mordowane przez swych najbliższych. W USA aborcja jest wciąż dostępna, ale kobiety zarabiają 18% mniej niż mężczyźni za tę samą pracę. Czyli nie. Ich prawa nie "jaśnieją w pełni". Itd. A tu mniej mówimy o prawach tej kobiety, a bardziej o prawach dziecka. Które, swoją drogą, nie mogłoby "wylądować jako odpad szpitalny po aborcji", bo aborcja nie dotyczy dzieci.
Magda2020.04.12 14:59
Po pierwsze, to ty jesteś piszącą na tym forum patologią, a reszta zawarta w twoich komentarzach, to pochodne patologii.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.12 15:19
Jestem dumnym głosem Stwórcy.
Natalka 2020.04.13 8:28
ratowanie życia nazwać patologią, na taki pomysł mogła wpaść tyko kobieta... ;-)
JANOSIK2020.04.12 14:14
Popatrzcie wszyscy na zwierzeta ,zaobserwujcie jak zajmuje sie kazda matka w stadzie a potem piszcie .Niby czlek rozumny a nie rozumie.WESOLYCH SWIAT
JANOSIK2020.04.12 14:17
ps.Bylo to do p.Agnieszki I p.Marii
Agnieszka Dz. 2020.04.12 14:22
Czyli uważasz, że kobietę która oddała swoje dziecko należy potępić? Oceniłeś i skazałeś? A może została brutalnie zgwałcona i nie jest w stanie dać dziecku miłości, ale nie chciała zabić? Może wie, że dziecku grozi jakieś niebezpieczeństwo ze strony jej rodziny, może jest inny powód. Może oddała, żeby ratować. Czyli zdobyła się na największe poświęcenie. Czyli w zależności od tematu artykułu, raz mówisz, że zamiast zabijać można oddać. A teraz jak oddała, to ją dobijesz oskarżeniami?
JANOSIK2020.04.12 14:31
Bardzo prosze czytac ze zrozumieniem.Czy kogos ocenialem ,osadzalem lub potepialem?Pozdro
Maria Blaszczyk2020.04.12 15:31
Znalazł się znawca zoologii. A tymczasem dzieciobósjtwo wśród zwierząt jest powszechne. Od ptaków - chociażby bocianów czy jaskółek, poprzez kotowate i psowate, po naczelne - dzieciobójstwo jest normalne. Również wśród ludzi. To cywilizacja sprawiła, że ludzie przestali masowo zabijać dzieci. Ocenia się, ze w starożytności zabijano ok. połowy wszystkich dzieci. Więc cieszmy się osiągnięciami cywilizacji, w tym np. procedurami, które pozwalają na szybką i zapewniającą podstawowe prawa zainteresowanym stronom, adopcję, a nie stosujmy średniowieczne okna życia, gdzie dziecko podrzuca się jak niechcianą rzecz.
leszczyna2020.04.12 20:35
"To cywilizacja sprawiła, że ludzie przestali masowo zabijać dzieci. Ocenia się, ze w starożytności zabijano ok. połowy wszystkich dzieci." W starożytności nie było cywilizacji? Ocenia się - to znaczy kto i na jakiej podstawie ocenia?
Maria Blaszczyk2020.04.15 16:33
Cywilizację tu traktuję jako proces. Ewolucję. Chyba nie sposób dyskutować z faktem, że cywilizacje zmieniają sie z czasem. To trochę tak, jakbym ja napisała, że posadzenie sondy na komecie jest osiągnięciem techniki. A Ty byś spytała, czy przedtem nie było techniki. No była, ale nie pozwalała na posadzenie sondy na komecie. Chociaż pozwalała np. mielić ziarna na mąkę. Więc tak, w starożytności była cywilizacja, ale nie było wówczas możliwości ani ówczesne systemy moralne nie były na tyle zaawansowane, by ludzie nie utrzymywali sposobów redukcji potomstwa za pomocą dzieciobójstwa.
Fatima2020.04.12 13:19
Nigdy nie porzuciłabym swojego dziecka NIGDY!!!PRZENIGDY!!!!
Agnieszka Dz. 2020.04.12 13:22
Nigdy nie mów nigdy i nie oceniaj za szybko. Nie masz pojęcia z jakich patologii dzieci trafiają do ośrodków adopcyjnych. Niejednokrotnie to, że dziecko zostało oddane, że może znajdzie normalny dom, to dla dziecka najlepszy prezent jaki mogło dostać od rodzonej matki i akt największego poświęcenia dla dobra dziecka.
Magda2020.04.12 14:46
O czym Ty piszesz? Twój komentarz nijak nie nawiązuje do deklaracji Fatimy. Co to znaczy nigdy nie mów nigdy? Wystawiasz Fatimę na próbę? Pozostałą część Twojego komentarza, z wyjątkiem "Nie masz pojęcia", które trąci zarozumialstwem, oceniam pozytywnie.
Marian2020.04.12 14:47
Fatima mówiła o sobie o swoich odczuciach.Tak myślę ale moze sie myle.
Agnieszka Dz. 2020.04.12 14:53
Fatima nie może wiedzieć co by zrobiła, nikt nie wie, dopóki nie znajdzie się w skrajnie dramatycznej sytuacji.(czego absolutnie jej nie życzę) Ja też będąc tu gdzie jestem w tym czasie i miejscu nie oddałabym swoich dzieci. Ale matki nawet te biblijne, oddawały dzieci aby je ratować. Żydówki z getta przenosiły noworodki na drugą stronę muru, żeby dać im życie. Pewnie jeszcze parę lat wcześniej powiedziałyby tak jak Fatima. Dlatego należy się powstrzymać od takich oceniających deklaracji.
Marian2020.04.12 15:17
Napewno masz duzo wiecej doświadczenia w takich sprawach wiec nie bede się wymądrzał.
ada2020.04.12 13:29
Szkoda dzieciątka, wielki żal ale zarazem radość, że żyje...........
Prezes2020.04.12 13:33
bo normalna i prawdziwa matka nigdy swego dziecka nie porzuci
Maria Blaszczyk2020.04.12 13:44
Eeeee... Chyba mało wiesz o "normalnych i prawdziwych" matkach. Jedno z największych osiągnięć chrześcijaństwa - naprawdę tak uważam, wcale za chrześcijaństwem nie przepadając, to się mało podkreśla, ale było ogromną cywilizacyjną zmianą - to zamiana starożytnego dzieciobójstwa, którego skala była nieprawdopodobna, sięgała kilkudziesięciu procent niemowląt, na zwyczaj porzucania ich. To chrześcijaństwo ze swoimi klasztorami i przytułkami uratowało miliony dzieci przed śmiercią. Ale tak - skala porzucania dzieci w średniowieczu i kolejnych wiekach była przeogromna. I każdy , kto zna realia krajów rozwijających wie, że to się wcale nie skończyło. Po prostu żyjemy w uprzywilejowanej części świata, gdzie porzucanie dzieci zdarza się rzadko, dzięki antykoncepcji, częsciowemu wyemancypowaniu kobiet i nieprawdopodobnej skali zamożności.
Magda2020.04.12 14:51
Czy ty coś piłaś. Przecież to, co napisałaś kupy się nie trzyma. Chwalić i ganić w jednym? Być za, a nawet przeciw? Skąd my to znamy?
Maria Blaszczyk2020.04.12 15:49
??? No serio? Da się chwalić i ganić w jednym. Rzeczywistość jest kolorowa, a nie czarno-biała. Chcesz sprawdzić? No dobrze... PRL był okropny, ale program budowy tysiąclatek był dobrym, prorozwojowym, inkluzywnym projektem, który dobrze się Polsce przysłużył. PiS jest beznadziejny, ale program "Czyste Powietrze" jest bardzo udany. Moja koleżanka W. jest w ogóle marną i niedouczoną psycholożką, ale świetnie umie podejmować interwencje w sytuacjach kryzysowych. Jak się postarasz, to może też Ci się uda. To też zresztą działa w drugą stronę. Np. Partia Razem w ogóle ma fajne poglądy, ale pomysł, by można było być posłem tylko dwie kadencje, jest głupi, bo właśnie będąc posłem nabywa się wiedzy i doświadczenia. Greenpeace robi kawał dobrej roboty, ale niszczenie eksperymentalnych pkantacji złotego ryżu było ekstremistycznym idiotyzmem. Piotr Ikonowicz robi na ogół dobrą robotę przy eksmisjach, ale obrona kupców z pawilonów z pl. Defilad... no cóż... Piłam kawę i trochę soku z pomarańczy.
leszczyna2020.04.12 20:32
Jakieś źródło o porzucaniu dzieci przez chrześcijan w miejsce ich mordowania przez pogan w starożytności mogłabyś przedstawić? Kilkadziesiąt procent zabijanych dzieci - skąd te dane i jakiego kraju i epoki dotyczą?
Agnieszka Dz. 2020.04.12 13:45
Normalna i prawdziwa matka zrobi wszystko, żeby jej dziecko żyło i było bezpieczne. Jeśli wie, że nie jest w stanie go obronić przed zwyrodniałym mężem, partnerem, dziadkiem, środowiskiem, jeśli nie może sama wyjść z patologii to najlepsze co może zrobić, to dać szansę dziecku na dom i rodzinę. A swoją drogą, jak wam łatwo oceniać kobiety. Najpierw mówicie, że przecież zgwałcona kobieta może urodzić i oddać, że aborcja to zły pomysł, a kiedy faktycznie urodzi i odda, to znowu wyzwiska, bo jaka z niej matka.
Maria Blaszczyk2020.04.12 13:36
No i? A ja nigdy nie zjadłabym flaków. Jaki z tego wniosek? Szkoda, że stało się to w taki sposób, ale to szerszy problem, zakorzeniny w mentalności ludzi, którzy, jak widać, zaraz się biorą do oceniania tej kobiety. Nie wiem, czemu ona to zrobiła, ale jednego jestem pewna - miała dobry powód.
Prezes2020.04.12 13:39
jednak lewacy to mają nasrane w czaszce,jesteś tego idealnym przykładem,szkoda,ze cie matka nie wyskrobala
Maria Blaszczyk2020.04.12 13:48
Rozumiem, że mam przyjemność z przeciwnikiem prawa do aborcji? Kulturalnym i rycerskim obrońcą "naszych kobiet"? Tobie również życzę Wesołych Świąt.
Magda2020.04.12 15:06
Brutalny i pozbawiony konsekwencji komentarz. Nieładnie.
Magda2020.04.12 14:54
"miała dobry powód" Ty jesteś żałosna.
Maria Blaszczyk2020.04.12 16:10
Bardzo... A powiedz, tak szczerze, ile znasz kobiet, które podjęły decyzję o oddaniu dziecka do adopcji, wszystko jedno, czy przez okno zycia czy normalnie, w szpitalu, bez dobrych powodów? Ot tak, bo przyszło im to nagle do głowy i bez zastanowienia, przechodząc obok przypadkiem, porzuciły dziecko w oknie życia czy dyżurce pielęgniarek?
anonim2020.04.12 22:52
Ja znam kobiety ,które zrezygnowały z aborcji to teraz wspaniałe kochające matki ,które nie wyobrażają sobie życia bez swoich dzieci Znam też historię dziewczynki porzuconej w oknie życia ,której matka po nią wróciła ,oddała ją ,bo była załamana swoją sytiacją materialną ,ale wróciła bo kochała ją ,dostała pomoc i jest szczęśliwą matką .
Maria Blaszczyk2020.04.13 2:38
No i? Czy którakolwiek z tych kobiet nie miała dobrego powodu by zrobić to, co zrobiła? Zwracam przy okazji uwagę, że gdyby zamiast oddawać dziecko w oknie życia zrobiła to w szpitalu, najprawdopodobniej znacznie szybciej dostałaby wsparcie potrzebne do zmiany decyzji i oszczędziłaby sobie i dziecku dramatu.
Magda2020.04.12 13:07
Piękna i chwalebna inicjatywa. Dzięki temu okienku nie doszło do trzech egzekucji. Powinni o tym wiedzieć ci rodzice, dla których widmo zagłady poczętego dziecka jawi się, jako alternatywa na pozbycie się "problemu"
Maria Blaszczyk2020.04.12 13:33
To nie jest piękna ani chwalebna inicjatywa. To jest rozwiązywanie problemu, który sie samemu stworzyło, za pomocą czegoś, co nic nie rozwiązuje. Szkoda tego maleństwa. Przestańcie oceniać kobiety. Pozwólcie im nie chcieć mieć dzieci. Zacznijcie szanować te, które odważnie i otwarcie odmawiają macierzyństwa. Uczyńcie ze zrzeczenia się praw rodzicielskich jedną z dostępnych, moralnie neutralnych opcji, a nie hejtujcie te kobiety. Bo cały ten problem bierze się z nieustannego dyscyplinowania kobiet. Zamiast zostawić dziecko w szpitalu, z czystą sytuacją prawną, gdzie już za kilka tygodni mogłoby trafić do nowej rodziny, tworzy się jakieś prowizoryczne sytuacje, które się mogą ciągnąć miesiącami. To całe okno nikogo przed niczym nie chroni, tylko tworzy kolejne problemy. Których ofiarą jest bogu ducha winne dziecko i ta biedna kobieta, która teraz będzie ścigana.
Prezes2020.04.12 13:37
tobie może pomóc tylko eutanazja chory babsztylu
Maria Blaszczyk2020.04.12 13:46
NA co? Na szacunek do innych ludzi? W tym kobiet... Może tak być... Ciekawe, co może pomóc Tobie na brak takowego.
Magda2020.04.12 14:37
Mario, myślę że dla kobiet, które bierzesz w obronę najbardziej rozsądną, choć nie najlepszą, byłaby sterylizacja. Stwierdzam to na podstawie twoich słów. Oto cytat: "Pozwólcie im nie chcieć mieć dzieci. Zacznijcie szanować te, które odważnie i otwarcie odmawiają macierzyństwa." Jeśli zaś chodzi o twój stosunek do ratowania życia ludzkiego, to stwierdzam ze zgrozą, że jesteś go całkowicie pozbawiona, a z empatii pozostało ci zapewne współczucie dla zwierząt futerkowych i robaczków z Doliny Rospudy. Nie odważyłabym się na taki komentarz. On źle o tobie świadczy.
Maria Blaszczyk2020.04.12 15:10
??? Sterylizacja w Polsce jest nielegalna. W przeciwieństwie zresztą do wazektomii, bo przecież mężczyzna to co innego, ale skąd jakaś głupia baba mogłaby wiedzieć, czego chce. I nie rozumiem, czemu postulat, by ratować ludzkie życie z otwartą przyłbicą, dbając o prawa tych kobiet i tych dzieci, zamiast tworzyć półśrodki, które sytuację tylko komplikują, świadczy o braku empatii. Ja tylko chcę, by kobiety mogły oddać dziecko bez bycia ocenianymi, przy okazji zapewniając temu dziecku czystą sytuację prawną, która znacznie przyspieszy możliwość zapewnienia mu właściwych warunków. I robaczki nie mają mózgów. Nie da się mieć dla nich współczucia. Serio.
leszczyna2020.04.12 20:26
Dlaczego przestać oceniać kobiety? Ja oceniam pozytywnie postępowanie kobiety, która włożyła córkę do okna życia zamiast ją wyskrobać, do czego prawo postulują feministki jako prawo kobiety. Dzięki temu oknu dziecko żyje i to jest najważniejsze. Kobieta popełniła przestępstwo i ktoś ją będzie ścigał? Okno życia jest zakazane? Zakonnice też będą ścigane?
Maria Blaszczyk2020.04.14 23:44
Nie, dziecko nie żyje dzięki temu, że ktoś włożył je do okna życia. Gdyby matka zostawiła je w szpitalu, też by żyło. A nikt by jej nie ścigał, sytuacja dziecka byłaby czysta, za kilka tygodni mogłoby trafić do rodziny. No a kobietę trzeba znaleźć, bo musimy ustalić stan prawny tego dziecka. Okna życia nie są zakazane, ale są oszustwem. Pozwalają kobiecie wierzyć, że zapewnia dziecku najlepsze, co może - a zapewnia dziecku niewyjaśnioną sytuację, a jej samej problemy. Nie mówiąc o tym, ze narażają tak ą kobietę jednak na ryzyko. Poród bez asysty jest jednak zawsze związany z niebezpieczeństwem, ze coś pójdzie nie tak. I nie wkładano by dzieci do okien życia, gdyby ludzie nie oceniali wyborów kobiet. Gdyby kobieta czuła się bezpiecznie, zrobiłaby to w sposób cywilizowany, a nie podrzuciła dziecko w taki sposób, jakby chciała coś ukryć. Aha, a "skrobanie" - leszczyno,skrobanie, to przeszłość, obecnie łyżeczkowanie macicy to zabieg podyktowany względami medycznymi, przy endometriozie, na przykład. Albo jeśli urodzisz niecałe łożysko. Albo przy zatrzymanym poronieniu. Chyba nie sugerujesz, że należy tego zabiegu zakazać Rozumiem, że chodziło Ci o aborcję. Którą od parudziesięciu lat wykonuje się innymi sposobami No więc nie. Oddanie dziecka po porodzie być może stanowi alternatywne rozwiązanie, jeśli nie chcesz macierzyństwa. Ale nie stanowi żadnego rozwiązania problemu niechcianej ciąży i porodu. To są dwie zupełnie różnie rzeczy.
leszczyna2020.04.15 12:51
Nieważne, jakimi sposobami dokonuje się aborcji, zawsze jest to zabijanie płodu.
Maria Blaszczyk2020.04.15 16:22
To po co opowiadać o skrobankach, jeśli to nieważne? Nie lepiej powiedzieć praawdę? Nie lepiej mowić, że w zdecydowanej większości przypadków zarodek w momencie aborcji jest mniejszy od maliny, zamiast pokazywać makabryczne zdjęcia z pokawałkowanymi płodami z drugiej połowy ciąży i przedstawiać to jako "prawdę o aborcji"? Po co rozdawać dzieciom "małego jasia" z zadartym noskiem opowiadając, że tak wygląda siedmiotygodniowy zarodek, co jest zwykłym kłamstwem? No cóz, w mojej hierarchii wartości prawda stoi wyżej od kłamstwa, zwłaszcza jeśli sprawa jest "nieważna". Rozumiem, że mając ważny powód czasem się kłamie, ale jeśli to nieważne? I jeszcze do tego kształtuje negatywne konotacje względem ratującego życie zabiegu...
anonim2020.04.12 22:03
A co babsztylu na to ta mała dziewczynka może jej się zapytaj jak podrośnie czy niechciała żyć . Jakie ty masz prawo mówić ,że to biedne dziecko ,biedna to ty jesteś ,wyzuta z ludzkich uczuć ,,kobieto ,weż się w garśći przestań promować morderstwo na niewinnych dzieciach . . j