Sondaże swoje, Kierwiński swoje: integracja opozycji jedynie wokół Platformy - zdjęcie
23.06.21, 10:49Fot. screenshot YouTube

Sondaże swoje, Kierwiński swoje: integracja opozycji jedynie wokół Platformy

9

- Bardzo źle jest z Polską rządzoną przez PiS. Potrzebujemy Tuska - powiedział Marcin Kierwiński z PO w rozmowie z Polskim Radiem.

- Donald Tusk chce zaangażować się mocniej i w najbliższych tygodniach przedstawi razem z Borysem Budką plan tego zaangażowania i strukturę, w której będzie funkcjonował - poinformował Kierwiński.

- Bardzo źle jest z Polską rządzoną przez PiS. Tak doświadczony polityk europejskiego formatu jest Polsce potrzebny. W polityce zagranicznej Donald Tusk to więcej niż cały PiS razem wzięty, wszyscy ich eksperci i specjaliści. Dlatego jest potrzebny polskiej polityce (...). Tusk słynie z tego, że sam buduje dla siebie scenariusze. Bardzo bym chciał żeby był bardziej aktywny i bardzo mu kibicuję - stwierdził.

Kierwiński usłyszał także pytanie, czy w związku z ewentualnym powrotem Tuska Borys Budka ustąpi z funkcji szefa Platformy Obywatelskiej.

- Ci, którzy znają Borysa Budkę, wiedzą, że jest człowiekiem, który koncentruje się na zadaniach. Tylko wokół Platformy Obywatelskiej może nastąpić integracja całej opozycji i wiem, że Borys Budka jest podporządkowany temu scenariuszowi - wskazał Kierwiński.

Prowadzący wywiad dziennikarz przytomnie zwrócił uwagę Kierwińskiemu, że Platforma notuje ostatnio fatalne wyniki w sondażach, a Polska 2050 Hołowni powiększa dystans nad ugrupowaniem Kierwińskiego.

- Jestem politykiem praktycznym. Doświadczenia ostatnich lat pokazują, że wszelkie próby budowania bloku opozycyjnego zaczynały się od Platformy Obywatelskiej. Jeżeli chodzi o liczbę posłów, senatorów, struktury, samorządy Platforma nadal jest najsilniejsza - stwierdził Kierwiński.

Platforma Obywatelska znajduje się obecnie w kryzysie, czego dowodem są wyniki sondaży, w których poparcie dla partii waha się w granicach 13-14 proc. Ponadto Polacy nieprzychylnie odnoszą się także do powrotu Donalda Tuska do krajowej polityki - więcej czytaj tutaj.

jkg/polskie radio


Komentarze (9):

JM2021.06.24 9:10
Kierwiński ty durniu, zejdź lepiej ze sceny politycznej. Twoje najwłaściwsze miejsce to ZOO. Do klatki z małpami.
heniek2021.06.23 13:27
bardzo żle że Kurwińki mówi głupoty
Portofino2021.06.23 13:19
My chcemy się integrować wokół Kunia.
No jak to?2021.06.23 13:13
Czy teraz już nie manipuluje się sondażami? https://www.fronda.pl/a/kukiz-wysoki-wynik-komorowskiego-swiadczy-o-manipulacji-sondazem,51591.html
ala2021.06.23 12:37
"...Opozycja w Polsce nie toczy sporów politycznych. Oni walczą o wszystko, a dokładnie o wolność i zatrzymanie tego, czego dorobili się, głównie nielegalnie, podczas sprawowania rządów. Jedynym sposobem uniknięcia odpowiedzialności przez opozycję jest usunięcie obecnej władzy, przejęcie władzy i zatrzymanie śledztw i procesów w sprawach takich, jak nowak i spółka, OLT, zamach smoleński. Do tego dochodzą kwestie uzależnienia opozycji od niemieckiej i soroszowskiej kasy....."
modlitwa kierwińskiego o powrót tuska2021.06.23 11:33
my ofermy skończone Ciebie Pana prosimy - powróć nam Panie , my ciamajdy Ciebie Pana prosimy - powróć nam Panie , my niedołęgi żałosne Ciebie Pana prosimy powróć nam Panie , my ciapciaki nic same nie potrafiące Ciebie Pana prosimy - powróć nam Panie
Zygfryd2021.06.23 11:10
Ograniczoność i tępactwo najwyższych lotów do zacietrzewionych złośliwych gnomów nic nie dociera to taki typowy koń pociągowy któremu nakłada się klapki na oczy by czasem nie rozglądał sie na boki beznadziejny przypadek nie rokujacy poprawy.
Andrzej2021.06.23 11:24
Lepiej nie można tego kierwy opisać.
Jaś2021.06.23 11:06
Wszyscy politycy PO powinni gromadzić się wokół Czajkoskiego bo on najlepiej zna się na oczyszczalni ścieków i wie już jak trzeba to wszystko skanalizować.