Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, Prawo i Sprawiedliwość okazałoby się zdecydowanym zwycięzcą. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego zanotowało spory wzrost poparcia (+ 2,1 pkt. proc.) i może liczyć na 33,1 proc. głosów.

Sondaż przeprowadzony przez IBRiS dla Onetu jest także kolejnym, w którym Polska 2050 Szymona Hołowni pokonuje Koalicję Obywatelską. Zaliczyła przy tym spadek (- 0,2 pkt. proc.) i uzyskuje 17,1 proc. głosów. Na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 16,1 proc. badanych (spadek aż o 1,2 pkt. proc.).

W Sejmie znalazłaby się także Lewica, która zyskuje 0,9 pkt. Procentowego w porównaniu do poprzedniego badania. Może teraz liczyć na 10 proc. głosów. Próg wyborczy przekroczyłaby także Konfederacja z wynikiem 7,7 proc. i wzrostem o 0,4 pkt. proc.

W sondażu znów kiepsko wypada PSL-Koalicja Polska. Przy spadku o 0,6 pkt. proc. w porównaniu do ostatniego badania może liczyć na 4,4 proc. poparcia i tym samym ląduje poza Sejmem.

Aż 11,6 proc. badanych nadal nie wie, na kogo oddałoby swój głos. Badanie przeprowadzono w dniach 24-25 kwietnia 2021 roku.

dam/PAP,Fronda.pl