Zjednoczona Prawica może liczyć na coraz większe poparcie. Według najnowszego sondażu przeprowadzonego United Surveys dla Dziennika Gazety Prawnej i RMF FM na koalicję rządzącą swój głos chce oddać 38 proc. Polaków.

Wynik ten oznacza, że poparcie dla Zjednoczonej Prawicy wzrosło aż o 3 punkty procentowe w porównaniu do wyniku sondażu przeprowadzonego przez wspomnianą pracownię w dniach 18-19 marca. Drugie miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska z poparciem na poziomie 25 proc. (wcześniej 23).

Najciekawsza jest zmiana na trzecim miejscu podium. Za PiS i KO ulokowała się Lewica z poparciem 10 proc. uczestników sondażu. Wyprzedziła tym samym Polskę 2050 Szymona Hołowni, która po spadku o 2,1 punktu procentowego ma poparcie 9 proc. uczestników badania.

W Sejmie znalazłaby się także PSL-Koalicja Polska z poparciem na poziomie 5,4 proc. Poniżej progu wyborczego znalazła się z kolei Konfederacja, którą wskazało tylko 4,7 proc. ankietowanych. To spadek aż o 2 punkty procentowe. 8 proc. Polaków nadal nie jest zdecydowanych. Sondaż przeprowadzono w dniach 2-4 maja.

dam/PAP,RMF24.pl