Sondaż: PiS wciąż z dużą przewagą! - zdjęcie
01.12.15, 09:00

Sondaż: PiS wciąż z dużą przewagą!

4

Prawo i Sprawiedliwość wciąż utrzymuje dużą przewagę nad opozycją! Jak wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej", gdyby wybory odbyły się w minioną niedzielę, na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby 35 proc. wyborców.

Drugie miejsce zajęłaby Nowoczesna Ryszarda Petru z poparciem na poziomie 23 proc. W Sejmie znalazłoby się sześć ugrupowań. Poparcie dla PiS (35 proc.) jest stabilne. Na drugą siłę (23 proc.) wyrosła Nowoczesna Ryszarda Petru. Platformę Obywatelską wskazało 15 proc. respondentów.

W Sejmie znalazłyby się jeszcze: ugrupowanie Kukiz ‘15 (7 proc.) oraz KORWIN, Zjednoczona Lewica i PSL (po 5 proc.).
Sondaż IBRiS dla „Rzeczpospolitej" został przeprowadzony w dniach 27–28 listopada, czyli miesiąc po wyborach parlamentarnych.

Niektórzy nie mogą się z nim pogodzić:

- Sondaż @rzeczpospolita: PiS 35, Petru 23, PO 15, Kukiz 7, Lewica i PSL 5, Razem 2. Polska antyPiS-owska już dziś silniejsza od PiS-owskiej - pisze na Twitterze Tomasz Lis

"Rzeczpospolita"

Komentarze (4):

anonim2015.12.1 10:40
Słabo to świadczy o kondycji Narodu. Elektorat prawicowy w marę stabilny, ale reszta ma chyba kłopoty ze swoją tożsamością i przełazi to tu, to tam, jak Klaudia z Rancza... Kim ona już nie była...;-)
anonim2015.12.1 10:41
Super ze PiS ma taka przewage. Zastanawia mnie tylko, ze Nowoczesna ma tyle bo jak patrze na pana Petru.... jakos nie wzbudza mojej ufnosci, a na ludziach sie troche znam. Ale pozostaje mi miec nadzieje, ze moze niezbyt dokladnie sie przyjrzałam. : ) Zas tak sie zastanawiam, czy w tym roku swieta beda biale . : ( Szkoda by bylo gdyby znow byly z deszczem. Moze w koncu Bog sie zlituje i da nam troche sniegu. : ) Choc pewnie na to za bardzo nie zaslugujemy, z naszym postepowaniem, i należą nam sie ruzgi. : ) Z Bogiem. : )
anonim2015.12.1 20:33
Po 8-miu latach indoktrynacji i prania niektórych mózgów to się nie dziwię , że ludzie się pogubili. Z drugiej strony nienawiść w stosunku do PIS niektórych z nich jest tak ogromna ,a jak się dowiedziałem podsycana przez tych, którzy podczas poprzednich rządów pis kiedy to chcieli (pis) wyczyścić pole z chwastów wielu się przestraszyło i to tak poważnie , że została im jakaś trauma stąd zapewne te wyniki. Faktem jest , że w tamtym czasie nie było takiej korupcji dzięki ich działaniom i zauważyłem, że nawet totolotek przestał generować w tamtym czasie ogromne kumulacje, potem oczywiście PO wszystko rozwaliło i było po staremu teraz ludzie też chyba chcą żeby było byle jak, aby w oczy ich okłamywano udawanym status quo i bez mrugnięcia oka z zapewnieniem pokoju wbijano by Polsce i Polakom nóż w plecy nadal. Ludzie chcą pokoju za wszelką cenę nie ważne, że doprowadzi to do ich zniszczenia i zniewolenia, a w rezultacie do kolejnego rozbioru i grabieży Polski panicznie bojąc się konfrontacji, aż nie podobne to do Polaka. na szczęście tych walczących jest jeszcze sporo i chwała im za to, a przede wszystkim chwała Jezusowi za opiekę nad nami.
anonim2015.12.2 4:09
Nie ufam temu sondażowi. I w ogóle sondażom.