Po spadku w sondażach, jaki partia rządząca odnotowała na fali protestów Strajku Kobiet, teraz Prawo i Sprawiedliwość szybko odrabia straty. Według najnowszego sondażu IBRIS, przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższym czasie, Zjednoczona Prawica zwyciężyłaby je, zostawiając politycznych rywali daleko w tyle.

Na Prawo i Sprawiedliwość w sondażu dla Wirtualnej Polski oddanie głosu zadeklarowało 33 proc. respondentów (wzrost o 4 pkt. proc.). Koalicja Obywatelska, zajmując drugie miejsce, mogłaby liczyć na 24,1 proc. (wzrost o 0,1 pkt. proc.). Na końcu podium znalazłaby się Polska 2050, zdobywając 13,1 proc. głosów (spadek o 1,8 pkt. proc.).

Na Lewicę chciałoby zagłosować 8,4 proc. badanych (wzrost o 1,5 pkt. proc.), a na Koalicję Polską 5 proc. (wzrost o 1,7 pkt. proc.).

Poza Sejmem znalazłaby się Konfederacja, która uzyskałaby 2,3 proc. poparcia (spadek o 3 pkt. proc,). Niezdecydowanych jest 14 proc. respondentów, a deklarowana frekwencja wynosi 49,8 proc.

kak/PAP