Sondaż: OGROMNA przewaga i samodzielne rządy PiS! - zdjęcie
08.09.19, 08:50Fot. PiS via Flickr

Sondaż: OGROMNA przewaga i samodzielne rządy PiS!

30

Świetne wiadomości dla prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Według najnowszego sondażu pracowni Estymator dla dorzeczy.pl – Prawo i Sprawiedliwość uzyskuje ogromną przewagę nad pozostałymi partiami i może liczyć na aż 47 proc. głosów Polaków.

To wzrost aż o 2,3 pkt. proc. w stosunku do poprzedniego badania. Spadło natomiast poparcie dla Koalicji Obywatelskiej, aż o 3 pkt. proc. Obecnie zagłosować chce na KO 27,4 proc. respondentów.

Trzecie miejsce zajmuje Lewica. Uzyskuje poparcie w wysokości 12,9 proc., a więc zyskuje 3,1 pkt. proc.

W Sejmie znalazłaby się również Koalicja Polska (PSL i Kukiz’15) z wynikiem 6 proc. To oznacza spadek o 0,8 pkt. proc. w porównaniu do poprzedniego badania.

Pozostałe partie – Konfederacja czy Bezpartyjni Samorządowcy nie przekraczają progu wyborczego.

Przy takim poparciu PiS może liczyć na 249 posłów. Do samodzielnego rządzenia potrzeba ich 231.

KO w takim układzie może liczyć na 141 mandatów, Lewica – 53, Koalicja Polska – 16.

Badanie przeprowadzono w dniach 4-5 września 2019 roku.

dam/dorzeczy.pl,Fronda.pl

Komentarze (30):

wlodzimierz2019.09.11 13:05
Polska to ziemia Polaka nie niemiecki land w islamskim smrodzie z PO
marek2019.09.8 14:39
Bierzcie różańce w ręce i codziennie do wyborów odmówcie przynajmniej jedną część za Polskę i za obecną władzę. Różaniec to modlitwa która odwracała bieg i dzieje historii. Z Matką Bożą dzięki Panu Bogu wszystko jest możliwe. Chodzi nie tyle o wygraną PIS ale o większość konstytucyjną. O ukaranie sprawców przekrętów i niewyobrażalnego wręcz złodziejstwa przez 8 poprzednich lat rządów PO PSL o zmianę szkodliwych art. Konstytucji o doprecyzowanie i wpisanie w Konstytucję art ochrony rodziny, instytucji małżeństwa, religii, wolności i świętości wiary i Kościoła. Nie może być tak że różnej maści popaprańcy szydzą z wiary, Kościoła, podważają instytucję małżeństwa i rodziny jako związku KOBIETY i MĘŻCZYZNY! O to właśnie powinniśmy się modlić. Wiec różańce w dłoń i do boju! Już Sulejman Wspaniały powiedział "... "Nie lękam się chrześcijańskich królów, ich dział, armii i generałów, obawiam się jednak ich modlitwy..." I miał rację bo ten niezwyciężony władca turecki poległ z kretesem dzięki modlitwie RÓŻAŃCOWEJ! https://m.edycja.pl/dzien_panski/id/95/part/3zenid=b0b271bc019dc1cfbb6b5e24d58975a
tropa2019.09.8 13:30
PIS to PZPR+
wlodzimierz2019.09.11 13:09
PIS to Polska to Polacy,kiedy chodzi o moja ukochana Polskę rozmowa zawsze ma sens, a nie chodzenie po ulicy profanowanie eucharystii wizerunków swietych Jetem Polak zawsze chce rozmawiać łubie rozmawiać z zawłaszcza ludźmi mądrymi a nie z tymi co na językach maja jad i nienawisc, w rozmowie z opozycja zawsze zadaje jedno pytanie powiedzcie mi kochanie jakie maja dokonania PO co ci folksdojcze, bolszewicy ,żydzi pederasci pedofile LGBT zrobili dobrego dla nas Polaków i nasze Polski, odpowiedz jest jedna idiota, a na Twitterze nawet ci ponoć demokraci zablokowali mi IP komputera, tu mało pisze bo prawdziwa stajnia Augiasza folksdojcza bolszewika żyda i pederasty jest na Twitterze, tam są Tuski, Timermansy, lisy Biedronie, co sobie, moze znasz sposób jak walczyć z ta patologia na Twitterze, jak odzyskać mój dostęp, jesteś młody na pewno znasz sie na tym, z Tobą nie chce dyskutować dobrze ze masz polskie poglądy szkoda,ze je trwonisz na walkę z PIS a nie z patologia zła PO
anonim2019.09.8 13:20
LUDZIE UCIEKAJCIE OD TOTALNYCH i TĘCZOWYCH - NAWRACAJCIE SIĘ !! POPIERAJĄC ICH BĘDZIECIE WSPÓŁODPOWIEDZIALNI ZA ZŁO KTÓRE ONI PLANUJĄ (homomałżeństwa, adopcja dzieci przez homo, aborcja, deprawacja dzieci WHO-ideologia gender) - WYBORY już 13 października 2019 a - FATIMA OSTRZEGA - CUD SŁOŃCA - 13 października 1917 roku w Fatimie Matka Boża po raz szósty ukazała się trojgu portugalskim pastuszkom. Dzieciom towarzyszył ogromny tłum. Ludzie pobożni przyszli z nakazu sumienia, inni ze zwykłej ciekawości. Niektórzy znaleźli się tam z obowiązku służbowego. Trzy miesiące wcześniej Maryja zapowiedziała: W październiku powiem wam, kim jestem i czego chcę oraz dokonam cudu, który wszyscy zobaczą, aby uwierzyli. Wezwania Matki Bożej skierowane do ludzi oraz tajemnice, które otrzymały dzieci miały uzyskać potwierdzenie, które powinno przekonać każdego co do prawdziwości objawień. SURSUM CORDA - POLACY CHWYĆMY ZA RÓŻANIEC i DO URN, POGONIĆ TĘCZOWĄ ZARAZĘ - JEZUS JEST PANEM POLSKI a MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI !!!
anonim2019.09.8 13:19
UWAGA - na dzielnicowego - ruskiego trolla - OBSERWUJĘ GO JUŻ OD DŁUŻSZEGO CZASU - ZAWODOWO CODZIENNIE W KAŻDYM WĄTKU PLUJE NA POLSKĘ , POLAKÓW, KOŚCIÓŁ I POLSKI RZĄD !! NIGDY NIE MA KONKRETÓW ZAWSZE POmyje !!
KATON STARSZY2019.09.8 13:10
Ludzie,którym na sercu leży dobro Polski.Zacznijcie walczyć zacięcie z przeciwnikami PIS-u, nie dajcie zamknąć sobie ust tzw. polityczną poprawnością.PO i reszta lewactwa to jest szarańcza -w polskich realiach kleszcze,które niszczą narodową tkankę.Jest zbyt dużo argumentów aby bez trudu ich deklasować.Jeszcze mamy szansę na słowną walkę,ale gdy wygrają to będziemy mieli krwawą rozprawę.A poza tym-stolica musi być przeniesiona!Z BOHATERSKIEGO MIASTA stała się siedliskiem zarazy!
anonim2019.09.8 13:15
Jedyne zamykanie ust w Polsce dzieje się z artykułu o "obrazie uczuć religijnych", tak więc nie kłam tutaj, że ci polityczna poprawność nie pozwala mówić tego, co myślisz.
wlodzimierz2019.09.11 13:10
kiedy chodzi o moja ukochana Polskę rozmowa zawsze ma sens, a nie chodzenie po ulicy profanowanie eucharystii wizerunków swietych Jetem Polak zawsze chce rozmawiać łubie rozmawiać z zawłaszcza ludźmi mądrymi a nie z tymi co na językach maja jad i nienawisc, w rozmowie z opozycja zawsze zadaje jedno pytanie powiedzcie mi kochanie jakie maja dokonania PO co ci folksdojcze, bolszewicy ,żydzi pederasci pedofile LGBT zrobili dobrego dla nas Polaków i nasze Polski, odpowiedz jest jedna idiota, a na Twitterze nawet ci ponoć demokraci zablokowali mi IP komputera, tu mało pisze bo prawdziwa stajnia Augiasza folksdojcza bolszewika żyda i pederasty jest na Twitterze, tam są Tuski, Timermansy, lisy Biedronie, co sobie, moze znasz sposób jak walczyć z ta patologia na Twitterze, jak odzyskać mój dostęp, jesteś młody na pewno znasz sie na tym, z Tobą nie chce dyskutować dobrze ze masz polskie poglądy szkoda,ze je trwonisz na walkę z PIS a nie z patologia zła PO
wacula2019.09.8 12:56
Kaczyński przedstawił w swoim wystąpieniu państwa wszechpotężnego, wszechopiekuńczego, decydującego za obywatela, co dla niego dobre. Ta wizja została przeciwstawiona lekceważeniu państwa przez poprzedników. To zresztą w dużej mierze celna diagnoza. Tyle że odpowiedzią PiS na słabość państwa za Platformy jest jego wszechmoc. Tym niebezpieczniejsza, że pozbawiona solidnej podbudowy finansowej bo Rządowi potrzebne są pieniądze na wypłatę ekstra świadczeń z piątki Kaczyńskiego. W maju poszło większość przelewów na trzynastą emeryturę. Potem będzie jeszcze 500+ na pierwsze dziecko i obniżka podatku dochodowego dla młodych. Państwo potrzebuje zasobów, by wypłacić to, co zapowiedziało. Wybory parlamentarne za pasem i nie ma innego wyjścia. Inaczej mówiąc PiS prowadzi nas po równi pochyłej na poziom Grecji a może nawet Mołdawii. Ci co teraz niby na dziecko biorą po 500+ gotują tym dzieciom los spłacania tego długu po 800+, odsetki rosną.
wlodzimierz2019.09.11 13:06
PIS to Polska to Polacy nie niemiecki land w islamskim smrodzie PO
athos2019.09.8 12:56
Krzysztof Luft: «Panie Prezesie #Kaczyński, miał Pan całe życie, żeby realizować model rodziny: jeden mężczyzna, jedna kobieta w stałym związku i ich dzieci. Nie skorzystał Pan z tej okazji - to niech się Pan teraz nie wygłupia i nie poucza innych».
Lublinianka2019.09.8 13:40
Słychać wycie?! ZNAKOMICIE!!!!! Pamiętam tego kmiota Lufta, gdy w latach '90 razem z sióstrunią brylowali w TVP: on w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, ona jako prowadząca "Wiadomości". Na starość ten cieć nic się nie zmienił, jest jeszcze większym idiotą niż 20 kilka lat temu - widać kumplowanie się z "Bulem" Komorowskim nie wyszło mu na dobre, bo biedak nie potrafi już przeprowadzać najprostszych procesów myślowych. Panie Luft, Pan sobie kupi GERIAVIT i GINKOFAR😁
Katolik2019.09.8 12:48
Zemsta rodzi wojnę i śmierć. Przebaczenie niesie pokój, uwolnienie i uzdrowienie. Wybierajmy póki jeszcze możemy. Chrystus Wodzem, Chrystus Królem, Chrystus Władcą nam!
wlodzimierz2019.09.11 13:11
nie glosując na PIS to oznacza akceptacje patologi pederasty z LGBT,jaka równość, pederasty, faceta i kobiety. moze być równość jak pederasta urodzi dziecko, do czasu kiedy nie daje gwarancji prokreacji nazywanie to równością to jest występowanie wbrew naturze to ośmieszanie zwiazku kobiety i faceta to niszczenie normalne zgodnie z natura polskiej rodziny nigdy dwaj pederasci nie stworzą rodziny to jest tylko patologia, znęcanie sie na niewinnym dziecku z adopcji
Pisiory na wybory2019.09.8 12:45
Wybory znowu będą tu…
szcze na PiS i rydzykowi w ryj2019.09.8 12:01
A po wyborach choćby potop, wygrać i ludzi za mordę. Macie być sługami pana swego kaczyńskiego!!!
Spoko2019.09.8 13:13
Ty milicjant, trudno się dziwić członkom PO, którzy walczą o koryto, ale ci, którzy popierają jeszcze tych przestępców i najgorsze zło, to ciemnota części POgłowia polskiego społeczeństwa, których zaślepienie, głupota i nienawiść do wszystkiego co normalne jest zdumiewające !!!
Spoko2019.09.8 10:40
Podglądam ostatnie sondaże przedwyborcze i widzę, że w prawie każdym ok. 10% pytanych na kogo będziesz głosować, odpowiada: „nie wiem”. Trzymam się więc za głowę i myślę sobie, czy dzisiaj, po 4 latach rządów PIS-u , kiedy wszystkie obietnice wyborcze są zrealizowane i to z nawięzką, jest aż tak trudno rozróżnić 8 lat rządów lewackich złodziei i kłamców z PO i PSL, którzy zdradzali i zdradzają nadal naszą ojczyznę, kradli miliardy, każąc Polakom pracować do 67 lat przy ogromnym bezrobociu i biedzie, - i 4 lata rządów ludzi PIS, którzy są prawdomówni i wiarygodni i zrobili więcej dobrego dla Polski i Polaków niż inni kiedykolwiek. Pytam więc niezdecydowanych: To co jeszcze musiałoby się stać, żeby tych 10% Polaków uwierzyło w prawdę ?! Prawdę, która jest przecież oczywista i namacalna ! /pieniądze z programów socjalnych dla dzieci, młodzieży i niepełnosprawnych, a także 13-tka dla seniorów trafiają systematycznie na konta zainteresowanych, starsi mogą iść na emeryturę już w wieku 60 i 65 lat, młodzi do 26 lat nie płacą podatków, przedsiębiorcy mają wiele ułatwień, ludzie w wieku produkcyjnym mają zapewnioną pracę (bezrobocie tylko 5%), płace rosną w dobrym tępie, a gospodarka rozwija się w tępie >4% PKB. Pozatym uruchomiono programy budowy mieszkań, dróg lokalnych, transportu szczeg. w Gminach, pomoc dla rolników, zdrowe powietrze i wiele innych /. Niezdecydowani, powiedzcie więc nam, co jeszcze musiałoby się stać ?!!!!
ceramik2019.09.8 10:24
Jako Polak, mam nadzieję, że do wyborów, Polacy zrozumieją obecną sytuację i dadzą wynik powyżej 50 % dla Prawicy.
Spoko2019.09.8 10:40
Jestem tego samego zdania !
To ,, " nie jest cudzysłów2019.09.8 12:48
To taka prawica jak cudzysłów frondziarzy.
lech2019.09.8 9:53
Moskwa milczy, skończyły się dzieńgi?
Spoko2019.09.8 10:43
Skończyły się - niestety ! W ubiegłym tygodniu Indie zaproponowały Putinowi pożyczkę. To niewiarygodne, ale prawdziwe !
anonim2019.09.8 13:13
A po co Moskwa miałaby się odzywać, skoro ich wymarzony scenariusz się spełnia?
Lublinianka2019.09.8 9:36
Sondażami nie wygrywa się wyborów!!! Polacy, idziemy na wybory 13 października!!!😃😃😃😃😃
2019.09.8 12:47
Atak emotkami.
Lublinianka2019.09.8 9:34
Szanowani Państwo, nie ma co cieszyć się z sondaży (co nieustannie podkreśla dr Jarosław Kaczyński)! Musimy się WSZYSCY zmobilizować i 13 października iść na wybory oddać WAŻNE głosy!!! Nie możemy ryzykować niskiej frekwencji, która mogłaby dać szansę opozycji na stworzenie koalicyjnego rządu! Przecież nikt o zdrowych zmysłach nie chce powrotu tych przestępców i kłamców do władzy! Nie możemy ryzykować powrotu KOMUCHÓW z SLD do sejmu - kto z Państwa chce ze swoich podatków płacić im poselskie apanaże, tym starym PZPR-owcom, którzy zniewolili i okradali Polskę przez 50 lat? Ja NIE chcę! Poza tym im wyższa frekwencja, tym większa szansa na zdobycie większości KONSTYTUCYJNEJ przez PIS, a wówczas wzrastają szanse na jeszcze większe zmiany w Polsce. Nie pozwólmy, aby PO wróciło do władzy, a niestety mają duże zaplecze wyborców na nich głosujących, szczególnie wśród samorządowych urzędników i ich rodzin, bo samorządy do duże zakłady pracy "dla swoich" (co widać chociażby po Lubelszczyźnie: wybory parlamentarne wygrywa PIS - i w województwie i w mieście Lublin, a prezydentem Lublina znów został Żuk z PO, bo miejskie stanowiska obsadził swoimi, a ci chcą je utrzymać, więc GŁOSUJĄ w wyborach na niego).
kama2019.09.8 9:16
Polacy opamietajcie sie idzcie glosowac na zjednoczona prawice zeby była mozliwosc zmienic kostytucje i rozliczyc złodzieji TUSKA KOPACZ itd
anonim2019.09.8 13:12
PIS ma prokuraturę, policję, konkretnych sędziów, TK i jak na razie nie rozliczył nikogo z PO. Lepiej im wychodzi aresztowanie za korupcję swoich, niż poprzedników. Czyżby tej korupcji wśród PO było mniej, niż tak ciągle krzyczą, czy są po prostu niekompetentni?