Sondaż: Nie ma poparcia dla atakowania kościołów   - zdjęcie
09.11.20, 11:27Fot. via: Facebook (Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor)

Sondaż: Nie ma poparcia dla atakowania kościołów

7

Zdecydowana większość Polaków potępia dewastacje kościołów, przerywanie Mszy św. i inne profanacje, do jakich dochodziło na fali protestów Strajku Kobiet po orzeczeniu TK ws. tzw. przesłanki eugenicznej. Zachowanie protestujących w sondażu Social Changes przeprowadzonego na zlecenie portalu wPolityce.pl poparło jedynie 16 proc. ankietowanych.

Pracowania Social Changes zadała respondentom następujące pytanie:

- „Czy popiera Pani/Pan dewastacje kościołów i przerywanie Mszy świętych przez osoby protestujące przeciwko niedawnemu orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, które zakazuje aborcji eugenicznej w Polsce?”

„Zdecydowanie tak” lub „raczej tak” odpowiedziało jedynie 16 proc. badanych. Aż 73 proc. z nich wybrało odpowiedź „zdecydowanie nie” lub „raczej nie”.

Po ogłoszeniu 22. października orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który uznał za niezgodne z konstytucją przepisy pozwalające na aborcję w przypadku choroby bądź wady dziecka, w Polsce rozpoczęły się agresywne protesty organizowane przez Ogólnopolski Strajk Kobiet. W ramach protestów dewastowano katolickie świątynie, przerywano nabożeństwa i atakowano modlących się ludzi.

kak/wPolityce.pl

Komentarze (7):

Maciej Płatov2020.11.9 11:55
JA Tylko PYTAM?Za zaistniałą Sytuacje odpowiada URZĘDNIK pełniący funkcje ,,premiera" .Gdzie >>> Stan Wyjątkowy"????? Dlaczego Nie SĄ ZDELEGALIZOWANE FEMINISTYCZNO--LGBT Organizacje? Dlaczego Działają partie Liberalno--Lewicowe,które są ostoją dla zadymiarzy.
nn2020.11.9 12:57
Oni właśnie do tego dążą; wówczas Wspólnota Europejska mogłaby bezsprzecznie stwierdzić, że u nas jest dyktatura. A skoro te osobniki mogą do woli ujadać na ulicach miast, to jest oczywiste, że nikt ich nie prześladuje. Państwo raczej powinno bardziej egzekwować prawo i za udział w takich protestach jego uczestnicy powinni otrzymywać bardzo wysokie mandaty (wszak z uwagi na pandemię mamy zakaz zgromadzeń). Ponoć kary finansowe najszybciej przemawiają do rozumu. Jeżeli protestujący lub rodzice tych małolatów zaczęliby płacić po kilka tysięcy złotych kar, to od razu odzyskaliby rozum!
Po 11 ...2020.11.9 11:38
Jakie pytanie taka odpowiedź. Dam przykład. Robimy badanie z takim pytaniem: Czy popiera Pani/Pan gwałcenie dzieci przez duchownych i ukrywanie tych zbrodni przez biskupów?. Wyniki będą podobne. A wniosek będzie taki Sondaż: Nie ma poparcia dla działań kościoła katolickiego w Polsce. Rozumiecie już jak się manipuluje na frendzlu?
Po 12 ...2020.11.9 11:53
Gdzie dzisiaj protestujecie ? Czemu nie ? Aha, boli cię noga. A poza tym jest zimno. OK, rozumiem.
AAAtomek2020.11.9 15:47
Cel został osiągnięty. PiS w dół, kościół w dół, młodzież laicyzuje się, Polacy są za aborcją. Paradne.
nn2020.11.9 13:00
Doskonały przykład: zachowanie protestujących jest tak samo żenujące jak gwałcicieli. Jedni drugich warci. Tylko, ze wśród księży takich dewiantów jest niewielu, za to na marszach tzw. kobiet cała masa!!!
Twoje imię2020.11.9 14:04
wy pier dalaj lamusie katolicki