Sondaż: Kto szefem PO po Schetynie? Tusk przegrywa z Kidawą - zdjęcie
18.10.19, 06:55Fot. Adrian Grycuk via Wikipedia, CC BY-SA 3.0 / European People's Party via Flickr, CC BY 2.0

Sondaż: Kto szefem PO po Schetynie? Tusk przegrywa z Kidawą

6

Część opozycji i jej sympatyków nadal liczy na powrót Donalda Tuska do Polski na białym koniu i jego wygraną w wyborach prezydenckich. Jak już jednak pisaliśmy, wg prof. Rafała Chwedoruka to raczej Władysław Kosiniak-Kamysz może być kandydatem opozycji w następnych wyborach. Jak się okazuje, Donald Tusk nie jest liderem nawet jeśli chodzi o fotel szefa Platformy!

Czarne chmury zbierają się nad Grzegorzem Schetyną. W badaniu Ariadna dla Wirtualnej Polski aż 55 proc. ankietowanych chce, aby obecny lider PO ustąpił ze stanowiska. Jeszcze gorzej rzecz wygląda (dla Schetyny) jeśli chodzi o wyborców Koalicji Obywatelskiej. Spośród nich aż 67 proc. uważa, że Schetyna powinien odejść.

W sondażu sprawdzono też, kto zdaniem respondentów powinien być szefem PO w razie ustąpienia Schetyny. To z kolei kiepskie wiadomości dla Donalda Tuska. Byłego premiera w wyścigu o fotel lidera PO pokonuje Małgorzata Kidawa-Błońska, którą wybiera 29 proc. badanych. Donald Tusk uzyskuje tu tylko 13 proc., zaledwie o 1 punkt procentowy więcej od Borysa Budki (12 proc.). Dalej są Rafał Trzaskowski oraz Krzysztof Brejza. Co ciekawe – aż 34 proc. badanych uważa, że na lidera PO nie nadaje się żadna z wyżej wymienionych osób.

Badanie przeprowadzone zostało w dniach 14-17 października.

dam/wp.pl,Fronda.pl

Komentarze (6):

nikt2019.10.18 10:16
Wybrali kogoś ze swojego narodu . Nawet nie wiedziałam o tym , że tworzy się krąg narodowy zwany Michnikowszczyzną . Dopiero jedno z moich dzieci mi o tym powiedziało . Nie jestem takim światowcem jak ono i też nie o wszystkim wiem .
L2019.10.18 8:20
Cała ta opozycja nie warta funta kłaków same złodzieje PO lewackie idioty i zboczeńcy bagno konfederacji Nie wiem jak PIS sobie z tym poradzi ale myslę ze sobie poradzi.
Urszula2019.10.18 9:45
Nie poradzi tak jak sobie nie poradził z Banasiem. Na nic zdały się tłumaczenia i prośby Kaczyńskiego. Banaś wszystkich olał i wrócił do pracy. I kto mu co zrobi. Polska to jedyny kraj w świecie gdzie Najwyższą Izbą Kontroli będzie kierował oszust podatkowy i alfons.
zatroskany2019.10.18 8:12
Te chytre oczy...
nikt2019.10.18 10:20
Jak u każdego Żyda . Twarz pełna pychy , bezczelności i arogancji pod płaszczykiem pozorów układności . Jazgot , brutalność , bezwzględność i chamstwo odezwie się dopiero w momencie zagrożenia .
Ryszard Olejniczak2019.10.18 7:04
Były pomysły "wspólnego portu lotniczego w Berlinie", to wspólny prezydent byłby kontynuacją tamtej koncepcji.