Sondaż: Kolejne zwycięstwo PiS, ponad 41 proc. poparcia - zdjęcie
18.01.20, 11:05Screenshot Twitter - Beata Mazurek

Sondaż: Kolejne zwycięstwo PiS, ponad 41 proc. poparcia

8

Prawo i Sprawiedliwość liderem kolejnego sondażu. W badaniu przeprowadzonym dla „Super Expressu” przez Instytut Badań Pollster partia Jarosława Kaczyńskiego uzyskuje 41,1 proc. poparcia. Względem poprzedniego badania traci jednak 2,45 pkt procentowego.

Koalicja Obywatelska choć zyskuje 2 punkty procentowe, wciąż jest daleko za partią rządzącą. Na główne ugrupowanie opozycyjne swój głos chce oddać 27,51 proc. badanych. Trzecie miejsce zajmuje Lewica z poparciem 14,51 proc.

Do Sejmu trafiłyby także PSL – Koalicja Polska z wynikiem 8,53 proc. oraz Konfederacja, na którą zagłosować chce 8,09 proc, badanych.

Sondaż skomentował politolog prof. Kazimierz Kik, któego zdaniem Prawu i Sprawiedliwośco nie pomaga zamieszanie z reformą sądownictwa, a część elektoratu PiS obawia się uzależnienia wypłacania środków UE od przestrzegania praworządności.

Badanie przeprowadzono w dniach 14-16 stycznia.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (8):

Dziennikarz TVP.2020.01.19 15:59
Według badania niezależnej agencji radiomaryjnej 19 stycznia o godzinie 14 36 ,poporcie PIS wzrosło do 105,56 %.
wacula2020.01.19 10:40
Dług Polski rośnie o ok 220 mln PLN dziennie ( 7 MLD w I kwartale br) Dlaczego nikt o tym głośno nie mówi ?~!==DLACZEGOoooooooo==PKB rosnie i spada dlug w polsce tylko rosnie co bedzie mialo swoje konsekwencje w przyszlosci A kacz-prezes klaszcze i się cieszy jak kaczor donald z bajki??????
Kiedy zostanie zakończone śledztwo ?2020.01.19 9:05
Kapitan TU154 IP wczoraj 23:05 Kaczyński nigdy nie odejdzie, bo się boi, że tzw. "podkomisja smoleńska Macierewicza" będzie rozwiązana i prokuratura zakończy śledztwo oparte na raporcie Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, z którego wynika jasno kto zawinił i kto przyczynił się do katastrofy ! Boi się, że będzie musiał przed prokuraturą i sądem wyjaśniać, być może przy użyciu wykrywacza kłamstw, czy namawiał brata do wymuszania na załodze TU154 decyzji o lądowaniu, pomimo braku odpowiednich warunków pogodowych !
StanPio2020.01.18 13:40
Polska albo będzie katolicka albo jej wcale nie będzie! Chylą głowy przed patriotami polskimi, bo czynią to co należy przed Bogiem i ludźmi Przysięga żołnierza Armii Krajowej W obliczu Boga Wszechmogącego i Najświętszej Maryi Panny, Królowej Korony Polskiej kładę swe ręce na ten Święty Krzyż, znak Męki i Zbawienia, i przysięgam być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej, stać nieugięcie na straży jej honoru i o wyzwolenie Jej z niewoli walczyć ze wszystkich sił - aż do ofiary życia mego. Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej i rozkazom Naczelnego Wodza oraz wyznaczonemu przezeń Dowódcy Armii Krajowej będę bezwzględnie posłuszny, a tajemnicy niezłomnie dochowam, cokolwiek by mnie spotkać miało. Tak mi dopomóż Bóg. Przyjmujący przysięgę odpowiadał: Przyjmuję Cię w szeregi Armii Krajowej, walczącej z wrogiem w konspiracji o wyzwolenie Ojczyzny. Twym obowiązkiem będzie walczyć z bronią w ręku. Zwycięstwo będzie twoją nagrodą. Zdrada karana jest śmiercią. "Bóg jest dla mnie źródłem wszelkiego dobra i siły. Żyję w obliczu Boga złączony jak najściślej z Chrystusem. Z życia Kościoła, z modlitwy i z sakramentów czerpię boskie życie dla duszy, aby je dawać innym, szerząc wokoło siebie Królestwo Prawdy i Dobra" - tak brzmią słowa z Komentarza do Prawa i Przyrzeczenia Harcerskiego Szarych Szeregów z sierpnia 1942 roku. "Baczność! Wodzu Najświętszy! Strzelec "Ćwik" melduje posłusznie swą gotowość i na rozkaz Twój staje do apelu. Jestem gotów w każdej chwili oddać życie w Twej świętej sprawie. Mam szczerą wolę przy wytrwałym dążeniu do doskonałości pełnić wierną służbę Tobie i Ojczyźnie, nieść pomoc bliźniemu i być posłusznym Twoim rozkazom. Tak mi dopomóż, Chryste Panie, Boże i Ty, Królowo Ludu Polskiego" Akcja M Żołnierzy Szarych Szeregów: Młodość, Miłość, Mickiewicz. Działali oni wedle przesłania modlitwy, która była kolportowana w marcu 1943 roku. Fragment jej brzmi: "Panie Jezu Chryste, dodaj mocy i światła wszystkim Polkom i Polakom cierpiącym pod przemocą wrogów i na wygnaniu. Uzbrój ich wielkodusznością i dzielnością, aby Słowo Twoje stało się w Polsce ciałem. Spraw, abyśmy przy Twojej przemożnej pomocy potrafili wywalczyć nową, wolną Polskę". . Dziełem Akcji M był także niezwykły Katechizm Szarych Szeregów, który narodził się w marcu 1943 roku. Były tam punkty, które polscy harcerze najchętniej cytują dzisiaj na naszych kominkach: "Życiem moim: Polska cierpiąca i walcząca. Wiarą moją: Polska zwycięska i tryumfująca. Rodakom niosę braterską pomoc, przyjaźń i serce. Młodość swą uratuję wbrew zakusom wroga, chcącego ją wyjałowić i zmarnować. Będę prawy, dobry i silny. Bogiem zbrojny, prawom powyższym zaprzysięgam wierność i ich apostolstwo pośród wszystkich młodych Polaków"
Saki Faki2020.01.18 12:40
Sondaże to jedyne pole, na którym wygrywa ta banda lewusów.
anonim2020.01.18 12:36
– Jestem prezydentem Rzeczypospolitej i powiem bardzo mocno: nie będą nam tutaj w obcych językach narzucali, jaki ustrój mamy mieć w Polsce i jak mają być prowadzone polskie sprawy – tymi słowami Andrzej Duda skomentował próby blokowania reformy polskiego sądownictwa z zagranicy BRAWO ANDRZEJ DUDA !! MASZ MÓJ GŁOS !!!!
cenisz dobre dziennikarstwo?2020.01.18 11:56
Wczoraj 44, dzisiaj 41.
Tasman2020.01.18 13:29
A rano było 38