Sondaż. Jak ważna jest jedność Zjednoczonej Prawicy? - zdjęcie
05.03.21, 17:54Zdj. P. Tracz, KPRM, Flickr, domena publiczna CC0, edytowane, Prawo i Sprawiedliwość, CC BY SA 2.0, Flickr, edytowane

Sondaż. Jak ważna jest jedność Zjednoczonej Prawicy?

28

"Na ile jest dla Pani/Pana ważne zachowanie jedności i uniknięcie rozłamu w Zjednoczonej Prawicy?" - takie pytanie zostało zadane tylko respondentom, którzy zadeklarowali poparcie dla Zjednoczonej Prawicy.

Badanie zostało przeprowadzone przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu w polityce.pl. W sumie aż 86 proc. wyborców obecnego obozu rządzącego potwierdziło, że ważna jest dla nich jedność koalicji rządzącej.

"Aż 49 proc. badanych odpowiedziało, że jest to dla nich +bardzo ważne+, a 37 proc. zadeklarowało, że sprawa jedności Zjednoczonej Prawicy jest dla nich +raczej ważna+. W sumie więc aż 86 proc. wyborców Zjednoczonej Prawicy zależy na utrzymaniu sojuszu Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski oraz Porozumienia, który okazał się tak skuteczny w ostatnich latach” - czytamy na stronie wpolityce.pl.

Jedynie 5 proc. badanych stwierdziło, że jest to sprawa nieistotna lub zupełnie nieistotna, a 9 proc. ankietowanych wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

Wynik tego badania pokazuje, że „wyborcy dostrzegają, że rozbicie obozu zbudowanego przez Jarosława Kaczyńskiego przyniesie i Polsce, i całej prawicy, wyłącznie nieszczęścia" – czytamy.

 

mp/wpolityce.pl

Komentarze (28):

Anonim2021.03.6 12:57
Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro zawiązali taktyczny sojusz przeciwko prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu. Jedynym wyjściem z klinczu w obozie władzy mogą okazać się przedterminowe wybory - straszy Kaczyński. Stadium nieustannych konflikt i rozbieżnych poglądów nabiera znanych barw. Czekamy, kiedy w końcu pióra zaczną fruwać w tej walce o zajęcie głównego miejsca w gnieździe..
franc2021.03.6 8:55
wypiera,,,,,,,,,,,lać już pisowskie czerwone qrwy pokraki z żoliborza won dość już złodzieje mordercy skorumpowane sprzedajne czerwone ryje
Anonim2021.03.5 20:31
PIS PO SLD to partie lockdownu. Na zdrajców nikt normalny nie odda głosu.
Po 11 ...2021.03.5 19:23
Jak ważna jest jedność Zjednoczonej Prawicy? Bardzo ważna. Wie o tym każdy kto spróbował zrobić sobie dobrze nie zjednoczoną prawicą, tzn otwartą dłonią.
Cos takiego!2021.03.5 19:33
No i proszę, jaki ten żydek wojowniczy! Oj giwałt!
franc2021.03.5 19:20
czerwoni pis czerwonego pokraki z żoliborza to już lewactwo całą gębą
Skrzypek na dachu2021.03.5 19:19
PiS to debile dlatego dali sie oszukac na wirusa ktorego nie ma . Plandemia to sciema . Testy PCR to falszywe w 100% . Lockdown to bezprawie . Maseczki to glupota . Szczepionka to gorsza niz zaraza . Klamstwa medialne strasza naiwnych ludzi zwyklym katarem czy sezonowe grype ktore dwa razy do roku przechodzi ale nie wolno tez robic statystyczne manipulacje dodajac zgony przez dwa lata w jedene kwote oklamana . Za te dlugi co nieudolny Rzad PiS narobil mozna bylo se kupic na wlasnosc Litwe Lotwe Bialorus i polowe Ukrainy .
da da towariszcz chuj z leningrada2021.03.5 19:30
A u was to polskowo alfabieta NIET, ty job twoju mać?!
Anonim2021.03.5 19:34
hiszpanka przy duzo mniejszej i mlodszej populacji europy zabila do 50 mln ludzi, PIS na saharze doprowadzilby do braku piasku
kasikas2021.03.5 19:06
niby o nas zatroskani....a ilu ludzi ,,,tysiące! cierpi na choroby nowotworowe,,,zmiana łagodna tarczycy, bardzo częsty przypadek i co?? mamy w kraju echolasery można byłoby leczyć bezinwazyjnie ale NFZ nie dofinansowuje....i tak kieruje się tych pacjentów na wycięcie tarczycy i okalecza się na całe życie i skazuje na łykanie tabletek,,,a sprzęt stoi ale dla bogaczy bo zabieg echolaserem kosztuje 10.000 zł.,,,i Rząd nie widzi tu potrzeby pomocy? tylko szczepionki szczepionki wokoło....
Mirek2021.03.5 19:04
Rządy PiS to dla Polski być albo nie być . Dzisiaj w Polsce mamy najgłupszą opozycję nie tylko w Europie ale we wszystkich cywilizowanych krajach . Ta tzw totalna opozycja to polityczne karaluchy bez przywództwa i bez programu dla Polski .
matis892021.03.5 19:06
Szatanistyczny PIS oficjalnie wspiera masoński i apokaliptyczny projekt państwa bezgotówkowego Antychrysta do Znamienia Bestii.
Będąc w sklepie zauważyłem że Rydzyk jest chujem2021.03.5 18:53
Tak Zjednoczona Prawico, widzimy co robicie! Widzimy dobrze roboty czartowskie, Widzimy wszystkie kuźnie judaszowskie, Widzimy zdrajców w maskach bohaterów Co synów Polski mienią w kondotierów, Imienia polski ohydę ostatnią, Widzimy braci kupczących krwią bratnią, Widzimy nigdy nieznane zgnilizny Odstępców wiary, Boga i Ojczyzny
Anonim2021.03.5 18:51
po czym poznać członka PiS? że kradnie, kłamie a ludzi ma za ciemny lud. Pisowcy jeszcze udławią się tymi miliardami z funduszu odbudowy które będą tylko dlatego że najpierw zdemontowano gospodarkę. Od wiosny nie leczono ludzi w przychodniach by siać atmosferę grozy i mieć pretekst do lockdownów. Polska to nie zachód i ma młodą populację, ale nie ma leków na nieleczenie
man.of.Stagira2021.03.5 18:49
Bądźmy poważni. Od tego czy rządzi Prawo i Sprawiedliwość zależą losy wielu spraw w naszym kraju. Weźmy na przykład taką partię jak Konfederacja // Następnego dnia po utracie władzy przez Prawo i Sprawiedliwość rządzący Polską od 30 z górą lat układ rozpocznie proces eliminacji wszystkich ośrodków oporu społecznego. Na pierwszy rzut pójdą wszystkie media w kraju z Internetem włącznie gdzie już niepodzielnie zapanuje niejaki Zuckerberg (czy jak mu tam). // Na drugi rzut pójdą gracze polityczni DO LIKWIDACJI. Rozpocznie się publiczny lincz a później sądowo-ustawkowa operacja delegalizacji partii Konfederacja, jej publiczna delegitymizacja. Rabini z Konfederacji którzy dzisiaj uganiają się za amantadyną, biorą udział w poszukiwaniach zaginionej Tutki-151 znad Smoleńska, tropią krwiożerczych żydów USA których odciski palców zauważyli na ACT 447 lub bohatersko nadstawiają swoje PŁUCA na działanie towarzyszki sars-cov-2 staną przed dylematem; kontynuować polowanie na PiS (już pod rządami SROKO) czy dać się zlikwidować? Otóż kto głosuje na Konfederację musi mieć świadomość, że może ona funkcjonować jako suwerenny podmiot polityczny JEDYNIE dlatego, że rządzi w Polsce Prawo i Sprawiedliwość a ona ma je na swoim celowniku.// Z chwilą gdy to stanie się PROGRAMEM rządzącej nowej elity SROKO dla Konfederacji historia szansy w polskim życiu politycznym zakończy się. Co wtedy wybiorą Rabini z Konfederacji; lincz i likwidację czy przyłączenie się do "nowych elit"? // Nie wiem jak Wy ale ja nie mam co do ich przyszłej decyzji żadnej wątpliwości // Konfederacja-PO...jedno ZŁO.
naczelny troll w nowym wcieleniu dał głos2021.03.5 18:54
katolicka deratyzacja Polski = PiS= kłamstwo i złodziejstwo
...2021.03.5 18:46
Trolle nie ciskajcie się tak, Pis i tak wygra, a Wy co najwyżej zarobicie jakieś marne grosze od Opozycji za komentarze.
ryszard2021.03.5 18:45
Ważna jest różnorodna w jedności prawica. Nie jest łatwe - ale łatwy jest tylko kicz i w pierwszym rzędzie dotyczy to właśnie kiczu politycznego. Bratnie partie już były.
matis892021.03.5 18:35
Sondaż poparcia dla PISowskiej plandemii, PISowskiego szczepienia i PIS kondonów twarzowych. 20% wyborców PIS to popiera, 40% wyborców PIS kategorycznie potępia za to PIS, 40% raczej potępia. Taki sam wynik jest u katolików. 99% członków LZPKNTB% popiera w tym PIS, 100% szalonych macic popiera PIS, 95% lewakoateistów popiera PIS. Z tych lewackich grup da się PISowi zaszczepić 97%, natomiast wśród katolików, patriotów, konserwatystów jest to zaledwie 25 %. W sejmie PISiorka Totalnie Udawana Lewacka Opozycja da się zaszczepić PISowi w 95%, jedynie Konfederacja to zaledwie 10%. Jak wynika z sondażu byli wyborcy PISu którzy teraz PIS krytykują są w 90% atakowani za odejście od PISu przez lewactwo, LZPKNTB+, szalone macice i wyborców Totalnie Udawanej Opozycji, natomiast tylko 10% ataku pochodzi o wyborców PIS którzy przy PIS pozostali.
po kłamstwach ich poznacie2021.03.5 18:17
jak słyszę PIS to myślę sobie "katolicka deratyzacja Polski" z frondy - idiota, kretyn, debil, oszołom, kłamca, szubrawca, Judasz
man.of.Stagira2021.03.5 18:12
Rabini z Konfederacji dzisiaj uganiają się za amantadyną, polują na projektanta eksperymentów na ludziach dr Mengele wraz z izraelskim wywiadem biorąc pod lupę RZąd RP 2021 r., biorą udział w poszukiwaniach zaginionej Tutki-151 znad Smoleńska, tropią krwiożerczych żydów USA których odciski palców zauważyli na ACT 447 lub bohatersko nadstawiają swoje PŁUCA na działanie towarzyszki sars-cov-2 !!! // Rabinicznym TW z GW i bohaterom Konfederacji mówimy nasze 'S h a l o m'!
Wyżej komentuje2021.03.5 18:14
"katolicka deratyzacja Polski" - naczelny troll frondy
katolicka deratyzacja Polski = PiS2021.03.5 18:11
jak słyszę PIS to myślę sobie "katolicka deratyzacja Polski" z frondy - idiota, kretyn, debil, oszołom, kłamca, szubrawca, Judasz
Maciej Piwowar2021.03.5 18:09
JEDNOŚĆ TAK ,JEST WAŻNA.Ale NIE KOSZTEM NIEZALEŻNOŚCI EKONOMICZNEJ,PAŃSTWOWEJ,PRAWNEJ POLSKI.Solidarna Polska MA RACJE.Min.Zbigniewie Ziobro ŻADNYCH USTĘPSTW WOBEC PiS-PREZESA J.K.
Tomek2021.03.5 18:05
Problem w tej zjednoczonej prawicy jest taki, że ona nie ma cech prawicy. To czysty socjalizm aby nie powiedzieć komunizm. Czyli oszustwo elektoratu prawicowego, do którego sam należę. Podczas najbliższych wyborów w "podzięce" PiS-owi za całokształt głosuję na jedyną partię opozycyjną nie będącą sodomicką czyli Konfederację. I znowu wybiorę mniejsze zło. Ale PiS ode mnie głosu już nie dostanie nigdy.
Maciej Piwowar2021.03.5 18:13
@ Tomek Ja swój Głos oddam na Federacje dla Rzeczpospolitą,lub gdy Obóz Wielkiej Polski ZJEDNOCZY Organizacje ENDECKIE NA NICH. Tu Mi podpowiadają : TATO SOLIDARNA POLSKA.Czyli jest wybór Słaby bo Słaby ,ALE JEST.Byle nie na PiS.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.03.5 18:04
na zdjęciu dołączonym do artykułu dwa śmierdzące jaja a po środku mały zwiędły c h u j e k!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.03.5 18:01
ważne jest zachowanie jedności Zjednoczonej Prawicy i uniknięcie więzienia za złodziejstwo i łamanie prawa!