Sondaż IBRIS: PiS niezmiennie na czele - zdjęcie
10.12.15, 08:24

Sondaż IBRIS: PiS niezmiennie na czele

2

W najnowszym sondażu poparcia partii politycznych zdecydowanie wygrywa Prawo i Sprawiedliwość. Wg tego badania w sejmie znalazłoby się sześć ugrupowań.

Nie sprawdziły się przewidywania, że PiS znacząco utraci poparcie społeczeństwa na skutek zamieszania wokół Trybunału Konstytucyjnego. Jak wynika z najnowszego sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie Onetu, Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 31,8 proc. głosów i jest zdecydowanym liderem. Druga jest .Nowoczesna Ryszarda Petru z wynikiem 20 proc.

W dalszym ciągu poparcie społeczne traci Platforma Obywatelska, która znalazła się na trzecim miejscu z wynikiem 18 proc. głosów. Według sondażu, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, to do Sejmu powróciłaby Zjednoczona Lewica (7,9 proc.). Nad progiem wyborczym znalazło się jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe (6,4 proc.) oraz Kukiz'15 (6,1 proc.).

Największy wzrost (o 7 proc.) zanotowała partia Ryszarda Petru, która przejęła wyborców przede wszystkim PO. Wielu komentatorów łączy to z ostatnią aktywnością .Nowoczesnej.

Sondaż został przeprowadzony za pomocą metody telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych na próbie 1100 osób.

emde/telewizjarepublika.pl

Komentarze (2):

anonim2015.12.10 8:32
Dal PiS zostaje już coraz mniej czasu, a z każdym dniem poparcie maleje. Pozostaje już tylko modlenie się o cud gospodarczy aby PiS mogło się załapać na kolejną kadencję.
anonim2015.12.10 8:47
Tu było 42%: http://www.fronda.pl/a/pis-kolejny-raz-deklasuje-rywali-nowy-sondaz,61285.html