Sondaż dla "Wiadomości" TVP1: Topnieje różnica między Komorowskim i Dudą! - zdjęcie
15.03.15, 09:39Andrzej Duda (fot.media)

Sondaż dla "Wiadomości" TVP1: Topnieje różnica między Komorowskim i Dudą!

7

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się teraz do drugiej tury weszliby Bronisław Komorowski (45 proc.) i Andrzej Duda (27 proc.) - wynika z najnowszego sondażu TNS Polska przeprowadzonego na zlecenie "Wiadomości" TVP1.

Wyniki sondażu oznaczają, że w porównaniu z poprzednim badaniem tego ośrodka - poparcie dla obecnego prezydenta spadło o 8 punktów procentowych. Kandydat PiS natomiast zanotował taki sam wzrost poparcia.

Na kolejnych miejscach w sondażu dla "Wiadomości" TVP1 znaleźli się: Magdalena Ogórek (kandydatka SLD) - 5 proc., Janusz Korwin-Mikke (kandydat KORWiN) - 4 proc. i Paweł Kukiz - 2 proc.

Na jeden procent poparcia mogą liczyć: Adam Jarubas (PSL), Janusz Palikot (Twój Ruch), Wanda Nowicka (UP) i Anna Grodzka (Zieloni).

12 proc. badanych nie wie, na kogo zagłosuje.

Udział w pierwszej turze wyborów wyrazilo 55 proc. respondentów.

Badanie dla "Wiadomości" TVP1 wykonano za pomocą wywiadu telefonicznego w dniach 10-11 marca na reprezentatywnej grupie 1000 dorosłych Polaków.

Wyniki sondażu TNS Polska niewiele różnią się do opublikowanych przed tygodniem przez "Rzeczpospolitą" wyników badania IBRiS. Na urzędującego prezydenta chciało wtedy głosować 49 proc. respondentów, a na Andrzeja Dudę - 26 proc. badanych.
Jak widać,coraz mniej Polaków pozostaje pobłażliwych na serie kompromitacji urzędującego prezydenta.Z kolei Andrzej Duda trafia do wyborców profesjonalizmem i dobrze przygotowaną kampanią.

Sab/ Interia.pl

Komentarze (7):

anonim2015.03.15 10:09
nie jest dobrze. lemingrad niestety górą, ale jest szansa, że Dudzie podskoczy do 35%. Komorowski nie wygra w I turze to wręcz pewne.
anonim2015.03.15 10:52
ja słyszałem w TVN , że Komoruski ma już 124% poparcia i ciągle mu rośnie :)
anonim2015.03.15 11:22
@Krzyżowiec No co ty, bul-owi skoczyło już do 142% i nie chce się zatrzymać :)
anonim2015.03.15 12:06
cieszy fakt że Polacy odchodzą od obecnej totalitarnej władzy, która wprowadza dramatyczne zmiany w polskim prawie i dokonuje zniszczenia kraju albo inaczej przemianowania. Chciałbym jednak zapytać co myślicie o jeszcze jednym kandydacie Grzegorzu Braunie, który przyznam szczerze znacznie mnie zainteresował i teraz mam dylemat choć być może Duda ma większe szanse gdyż Braun nie ma takiego PR-u i wsparcia medialnego, chociaż bardzo chętnie bym widział drugą turę Duda - Braun, ale raczej nie mam co na to liczyć gdyż manipulacja w Polsce jest na najwyższych obrotach, a do mediów "publicznych" ' dopuszcza się jedynie słusznych - komuna wróciła tylko w jeszcze gorszej odsłonie przyodziana w "demokrację" zupełnie jak pan/pani Grodzki niby wchodzi do sejmu facet a potem okazuje się, że to facet w sukience z makijażem, który mówi że jest kobietą tak mi dziś kojarzy się polska polityka tutaj link do spotkania z Braunem https://www.youtube.com/watch?v=3NkJL-nLyeI
anonim2015.03.15 12:11
dziwię się że w ogóle ktoś jeszcze chce głosować na obecnego prezydenta, szok, pięć lat dla Polski stracone !!!
anonim2015.03.15 13:49
Duda nawet w Radiu Maryja nie może wypowiedzieć się samodzielnie - Jarosław czuwał i zadzwonił - Jarosław z W-wy oczywiście.
anonim2015.03.15 14:00
@ dron ważne, żeby nie podpisywał szkodliwych społecznie ustaw; wiadomo, że przy rządach PO-PSL będzie miał związane ręce tak jak L. Kaczyński. na pewno oceny będzie miał wysokie, bo intelektualnie i wizerunkowo jest na najwyższym poziomie.