To kolejny sondaż, w którym Prawo i Sprawiedliwość jest bezkonkurencyjne, a jego poparcie jest dwukrotnie wyższe, niż poparcie dla Platformy Obywatelskiej.

Tym razem chodzi o wybory do Parlamentu Europejskiego. Na Twitterowym profilu „Europe Elects” ukazały się wyniki sondażu przeprowadzonego przez IBRiS. Badanie dotyczyło zapatrywań Polaków pod kątem wyborów do PE oraz przynależności frakcyjnej rodzimych partii.

 

Liderem sondażu jest PiS (ECR) z wynikiem 44 procent. Platforma Obywatelska (EPP) znalazła się na drugim miejscu, z poparciem 22 procent respondentów. PO w stosunu do poprzedniego badania odnotowała spadek o 4 pp. Na podium znalazła się również Nowoczesna (ALDE) z wynikiem 8 procent, co oznacza spadek o 1 pp, ex aequo z SLD (S&D). Sojusz Lewicy Demokratycznej odnotował wzrost o 2 pp. Dalej jest Kukiz'15 z wynikiem 6 procent. Ugrupowanie Pawła Kukiza zaliczyło spadek o 1 pp. PSL (EPP) zdobyło w tym sondażu 5 procent poparcia, odnotowując wzrost o 1 pp. 

Progu wyborczego nie przekroczyłyby ugrupowania: Wolni i Solidarni z wynikiem 3 proc, Razem- z poparciem 2 proc. respondentów oraz Ruch Narodowy (0 proc.)

 

 

 

 

 

 

 

 

yenn/Twitter, Fronda.pl