Śniadanie u prezydenta dla sędziów - zdjęcie
01.02.15, 09:15Bronisław Komorowski (fot. Prezydent.pl)

Śniadanie u prezydenta dla sędziów

12

Od dziś, a ściśle od pierwszego miesiąca pamiętnego roku wyborczego 2015, będzie dbał o dobre samopoczucie polskich sędziów. Nie dopuści, aby byli oni krzywdzeniu przez nieodpowiedzialne elementy. Kto jest tym szubrawcem, pastwiącym się nad polskimi sędziami? Tak naprawdę, najbardziej niebezpiecznych łotrów jest dwóch - media, głównie prawicowe i opozycja polityczna. Ustalono to po czteroletnich wysiłkach ekspertów Kancelarii Prezydenta. Na podstawie szczegółowych analiz publikacji w mediach, eksperci przekonali pana prezydenta, że podłość polityków opozycji, a szczególnie PiS oraz mediów, nazywających samych siebie liberalno-konserwatywnymi, w rzeczywistości  sługusów partii Jarosława Kaczyńskiego, przekracza dopuszczalne granice. I najwyższy już czas, żeby w związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi, aspirujący do reelekcji Komorowski, zachował się jak mężczyzna. Niczym troskliwy ojciec narodu nad skrzywdzonymi dziećmi. Czego nie zrobił cztery lata temu nad moknącym w czasie deszczu Nicolasem Sarkozym, podczas jego wizyty w Wilanowie, naprawił - w pewnym sensie – dziś i roztoczył parasol ochronny nad polskimi sędziami.

Prezydent uznał to za konieczne, gdyż - jak odczuwa to pewna pani sędzia, prowadząca blog - media prowadzą na sędziów nagonkę. W poszukiwaniu sensacji epatują niesprawiedliwymi i nierzetelnymi ocenami działalności wymiaru sprawiedliwości. Wtórują im politycy, prześcigając się w atakach. Grając czarnym obrazem „złych sędziów”.

Aby ogłosić akt przejęcia ochrony nad sędziami, Komorowski zaprosił do Pałacu Prezydenckiego tłum sędziów najwyższych instancji. Według kołowrotka w bramce, liczącego wchodzących, blisko dwustu.  Całe środowisko sędziów w Polsce liczy ok. 10 tys. Znaczy to, że  każdy z obecnych u prezydenta sędziów przekaże osobiście – liczę na palcach, ale może się nie pomylę – pięćdziesięciu swoim kolegom z niższych instancji radosną nowinę, zakomunikowaną im w Pałacu.

Po przemówieniu prezydenta podano sędziom poranny posiłek, składający się z kawy i krakersów.

I to się nazywa śniadanie?

Jerzy Jachowicz/Sdp.pl 

Komentarze (12):

anonim2015.02.1 10:24
Gorąca kawa, bo sędzia musi być rozgrzany żeby załatwić sprawę szybko.
anonim2015.02.1 10:39
Ćwok Komorowski dba o to, żeby sędziowie się nie wychłodzili
anonim2015.02.1 11:00
Prezydent wszystkich Polaków ze WSI przypomniał niezależnym sędziom, gdzie jest ich miejsce i jakie wyroki powinni wydawać w kraju rządzonym przez PO/PSL. Za dobre sprawowanie będą częstowani kawą z ciastkami, a tych najbardziej wiernych może nawet zaprosi na polowanie.
anonim2015.02.1 12:28
niezależne sądy tylko z nazwy, orzekają wyroki na korzyść obecnego nierządu. przesłuchani w sprawie afery marszałkowej urządzają w ustalonym przez Komorowskiego miejscu aby bez większego rozgłosu to niewygodne zdarzenie się odbyło i sałatka otumaniona gawiedź się zajęła.
anonim2015.02.1 14:06
Swojski, nie pajacuj. Głową państwa to był monarcha, Król. Prezydent to tylko urzędnik państwowy, figurant z pod żyrandola. Natomiast patriotyzm to miłość do Ojczyzny a nie do Komorowskiego, Kopacz, Tuska czy III RP będącej urzędniczą mafią która tą Ojczyznę okupuje.
anonim2015.02.1 15:13
Zyrandol chce sobie wybory załatwić. Przeciez kto wie co oni wpisują i jakie cyferki kazdemu kandydatowi. Jemu w 2010 podobno jedynke postawili przed 9 i miał 19tys a nie 9tys.
anonim2015.02.1 15:21
Te swojski_lewus, Komorowski bez względu na to czy jest prezydentem, czy cieciem, to ciul i zdrajca. Polskę to to coś ma głęboko w d.. POchodzi z formacji, która rozsprzedaje Ojczyznę kawałek po kawałku, ostatnio dowiedzieliśmy się, że ta kreatura chciała opchnąć Lasy Państwowe, żeby była kasa na przedsiębiorstwo holokaust. To zdrajca Narodu i ciul.
anonim2015.02.1 15:25
Tego kootasa szanuję tak samo jak on poprzedniego prezydenta
anonim2015.02.1 20:13
pewnie im nadstawił tyłka i każdy go od tylca ładował
anonim2015.02.2 1:26
Biedne, opuszczone przez wszystkich środowisko sędziowskie znalazło wreszcie obrońcę. Jest nim najwyższy przedstawiciel władzy wykonawczej cierpiący na zaniki pamięci, sam pan prezydent Komorowski.
anonim2015.02.2 1:35
O Komorowski, o boska istoto Tyś naszym dziełem a my twoje dzieci Z dreszczem wzruszenia - niech chwały dosiężem Palikotowym gdy jakże nam świecisz Pięknym orężem! I ty się do nas uśmiechnij Venero Z tobą niech miłość i radość przybędzie Z Dwoma Słońcami ze słodkością szczerą Miej nas na względzie! Gdy wzbrały rzeki i odmęt wodziany...- Zawrócił wody Bronisław płynące - Lewy brzeg Odry (od ziomka) zalany! O boskie słońce! I gdzieś od biegu od Wisły połowy Zawracać wody kijami nie będzie Ale potężnym bo palikowowym Swoim narzędziem! O Komorowski! wśród wieńców chwały Ojcze narodu - właśnie bo i oto Wśród wzgórz Olimpu wschodzisz wspaniały Boska istoto! Agamemnon Ps. A oto morał jakby z orędzia brzmią prawdy owe że Polską rządzą palikotowe słusznych rozmiarów narzędzia
anonim2015.02.2 10:38
A gdyby ktoś tu pisał o "biednym, opuszczonym przez wszystkich środowisku górników" z taką ironią to co by się działo?