SN: Ostatnie zmiany w KRS są niezgodne z prawem  - zdjęcie
18.01.21, 20:14Fot. screenshot - Twitter (TVP Info)

SN: Ostatnie zmiany w KRS są niezgodne z prawem

5

SN uzyskał dziś opinię, wedle której odwołanie przewodniczącego i rzecznika KRS było niezgodnie z prawem. Obecnie trwają kolejne analizy.

W ub. czwartek Krajowa Rada Sądownictwa odwołała z funkcji przewodniczącego sędziego Leszka Mazura oraz z funkcji rzecznika prasowego sędziego Macieja Miterę. Wniosek o odwołanie z zajmowanych stanowisk Leszka Mazura i Macieja Miterę złożono na niejawnej części posiedzenia KRS. Składający wniosek sędzia Marek Jaskulski argumentował go „utratą zaufania”.

Po decyzji KRS pierwsza prezes SN Małgorzata Manowska złożyła wniosek o opinię prawną ws. odwołania sędziów. Opinia trafiła dziś do SN. Rzecznik Sądu Najwyższego Aleksander Stępkowski przekazał, że wedle dokumentu czynności zmierzające do dowołania sędziów „były niezgodne z prawem”.

- „Trwają obecnie dalsze analizy co do skutków tych czynności, bowiem problem jest złożony i wszelkie działania teraz podejmowane wymagają dużej rozwagi” – poinformował prof. Stępkowski.

Podkreślił przy tym, że pierwsza prezes SN nie jest prawnie związana uzyskaną opinią.

kak/wp.pl, DoRzeczy.pl

Komentarze (5):

Foster2021.01.21 17:43
Coś podobnego, a poprzednie to były zgodne z prawem ?
x2021.01.19 12:04
To bardzo dobra wiadomość. Oby takich więcej.
Konfederata2021.01.18 22:00
PiS powinien poszerzać koalicję o różnych ludzi np. z Konfederacji, Adama Słomke itp. Czas zjednoczyć Polskę przeciw kaście komunistycznej.
PRAWDA2021.01.18 21:07
Czerwoną Zaraze powinno się do 7 pokolenia wytrzebić z Polskiego życia bublicznego w urzędach Państwowych =====
szok^22021.01.19 5:27
Powinno się ... 30 lat temu, co chciał zrobić gabinet Olszewskiego ale komuchy były jeszcze za mocne i miały swoich agentów typu wałęsa, tusk, mazowiecki, geremek, pawlak w szeregach ówczesnej niby-opozycji.