Śląsk: CBA rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą. Oszustwo na ponad 20 mln zł - zdjęcie
09.12.19, 10:16(fot. cba.gov.pl)

Śląsk: CBA rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą. Oszustwo na ponad 20 mln zł

4

Ponad 60 funkcjonariuszy z kliku delegatur CBA bierze udział w czynnościach związanych z rozbiciem zorganizowanej grupy przestępczej działającej w Polsce. 9 zatrzymanych i zabezpieczenie materiału dowodowego w 30 podmiotach, faktury na ponad 20 mln zł.

Funkcjonariusze katowickiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 9 osób, właścicieli podmiotów gospodarczych ze Śląska działających w różnych branżach. Czynności podejmowane przez agentów Biura mają związek ze śledztwem toczącym się w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie w sprawie działania zorganizowanej grupy wprowadzającej do obrotu poświadczające nieprawdę faktury VAT. Wstępne ustalenia wskazują, że wartość wprowadzonych do obrotu faktur przekracza 20 mln zł.

Wszyscy zatrzymani, po zakończeniu przeszukań, zostaną doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Krakowie, gdzie usłyszą zarzuty między innymi działania w zorganizowanej grupie przestępczej.

Jednocześnie funkcjonariusze CBA z delegatur w Katowicach, Rzeszowie, Łodzi, Wrocławiu, Lublinie, Gdańsku i Warszawie zabezpieczają dokumentację finansowo-księgową w siedzibach 30 podmiotów gospodarczych działających na terenie kilku województw, w tym  śląskiego, małopolskiego, mazowieckiego i pomorskiego. 

Jest to pierwsza realizacja CBA w tej sprawie, która ma rozwojowy charakter.

źródło: cba.gov.pl

Komentarze (4):

Urszula2019.12.9 13:26
Powinni takim zabierać majątki.
gość2019.12.9 12:46
i co? dostaną po trzy lata i wyjdą znów czynić nieprawość a w takim USA dostali by dożywocie i była by faktyczna eleminacja tego elementu
Urszula2019.12.9 11:43
Fronda nie napisała wielkimi literami, że to ludzie PO, musi są z PiS, ale o tym cicho sza!
Ror2019.12.9 10:32
Coraz mniej sPOnsorów PO na wolności.