SKOK pozywa ''Gazetę Wyborczą''. Stek kłamstw... - zdjęcie
19.11.18, 17:45

SKOK pozywa ''Gazetę Wyborczą''. Stek kłamstw...

Przedstawicielstwo Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytwej złożyło pozew przeciwko wydawcy Gazety Wyborczej. Chodzi o pomówienia i kłamstwa w jednym z artykułów.

"W wydaniu Gazety Wyborczej z datą 17-18 listopada br. pojawił się artykuł poruszający między innymi ten sam temat. Jego autorzy piszą jak próbowali uzyskać odpowiedzi dotyczące tej sprawy od wszystkich zainteresowanych podmiotów. Do Kasy Krajowej się nie zwracali, co dziwi tym bardziej, że jesteśmy jako instytucja finansowa, w trosce o naszą reputację, zainteresowani w położeniu kresu powielanemu kłamstwu. Niestety, ta sama para autorów zamieszcza w dniu dzisiejszym kolejny tekst w Gazecie Wyborczej i znów kłamie na temat przekazania przez Kasę Krajową pieniędzy Fundacji" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Tłumacząc, w poniedziałkowym wydaniu gazety pojawił się tekst, w którym autorzy wspominają Kasę Krajową SKOK oraz fundację Grzegorza Biereckiego "Kocham Podlasie". Rachunek miał zostać założony w Getin Noble Banku, należącycym do Leszka Czarneckiego. Zdaniem autorów chodziło o kwoty 60-70 milionów złotych.

"Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa oświadcza, że nie przekazywała żadnych środków finansowych Fundacji Grzegorza Biereckiego Kocham Podlasie" – odpowiada na doniesienia "Wyborczej" SKOK.

"Ta informacja jest także ogólnie dostępna na naszej stronie internetowej. Umieściliśmy ją po pytaniach dotyczących tej kwestii a otrzymanych od dziennikarki po opublikowaniu przez Kasę Krajową komunikatu nr 7 o bezzasadnym łączeniu SKOK-ów z wydarzeniami w Komisji Nadzoru Finansowego. Pytania dziennikarki również zamieszczone są naszej stronie, razem z odpowiedzią Kasy Krajowej" – czytamy w komunikacie.

mor/SKOK.pl/Fronda.pl