Zachodni politycy coraz agresywniej próbują ingerować w suwerenność polski. Niemiecki konsul postanowił „zaprosić” przewodniczącego sejmiku małopolskiego na rozmowę z posłami Bundestagu, zaniepokojonymi przyjęciem deklaracji sprzeciwiającej się ideologii LGBT.

Ojciec prezydenta Andrzeja Dudy, prof. Jan Duda, jest przewodniczącym sejmiku małopolskiego. Należy do samorządowców, którzy opowiedzieli się za przyjęciem uchwały przeciwko propagowaniu ideologii LGBT. Teraz otrzymał „zaproszenie” od niemieckiego konsula na spotkanie z dwoma posłami Bundestagu. Niemieccy parlamentarzyści chcą porozmawiać z Janem Dudą nt. uchwały sprzeciwiającej się ideologii LGBT. Samorządowiec zajął jasne stanowisko:

- „Kraków już nie leży na terenie Generalnej Guberni, nie będę stawiał się na wezwanie konsula niemieckiego na spotkanie z dwoma posłami do Bundestagu na wyznaczony termin, takie spotkanie się uzgadnia z dużym wyprzedzeniem” – powiedział prof. Jan Duda w czasie poniedziałkowych obrad sejmiku.

Sprawę skomentował również w rozmowie z Wirtualną Polską:

- „Powiem krótko dostałem list, który wyglądał jakby pisał do mnie gubernator. W korespondencji otrzymałem dzień i godzinę spotkania, a przecież należało zapytać czy mam wtedy czas” – relacjonował.

Podkreślił, że jest gotów się spotkać, ale nie w takiej, dalekiej od norm dyplomacji, formie.

kak/wp.pl